PostHeaderIcon VII. ročník závodu Křimická 8 a dětská 2

Sedmý ročník běžeckého závodu Křimická 8 a dětská 2 se uskutečnil již podruhé v odloženém termínu z letošního dubna v sobotu 4.září. Za hezkého počasí v 10:00 odstartoval starosta obce Vít Mojžíš závody všech věkových kategorií. Kromě již zmiňovaných 8 a 2 kilometrů závodili i ti nejmenší a to na fotbalovém hřišti. Trasa závodu byla stále ovlivněna výstavbou městského obchvatu a proto se běželo přes radčický katastr do Skvrňan a stejnou cestou zpět. Od roku 2023 by se mělo běžet již po původní trase. Účastníci nebyli pouze místní či z blízkého okolí, ale například Martina Bradáčová si přijela pro zlatou medaili a olivový věnec s časem 32:14 až z Rakovníka. Nejrychlejším mužem se stal Lukáš Kopta s časem 29:09. V hlavním závodě běželo 52 sportovců, rozdalo se 25 medailí a jedna speciální pro Aleše Trnku, který absolvoval 8 km trasu na vozíku. Nejstarším účastníkem se stala Hana Ježková, které by nikdo neřekl 67 let. Ohodnoceni byli i ti nejmenší předškoláci, kteří samozřejmě získali sladké odměny. A tak věříme, že se závody všem líbili a budeme se těšit na příští rok a doufaje již v pravidelném termínu začátku dubna.