Výpis aktualit v rubrice ‘VOLBY’

PostHeaderIcon Volby do zastupitelstva MO Plzeň 5 – Křimice

47,44% křimických voličů rozhodlo o novém složení zastupitelstva. Plzeňská Aliance Křimice získala 8 mandátů a koalice SPOLU získala 3 mandáty. Gratulujeme všem novým zastupitelům a děkujeme všem voličům za aktivní přístup k volbě nového vedení obce.

PostHeaderIcon Zastupitelé schválili rozpočet na r. 2021

Ve středu 2. prosince na posledním veřejném zasedání zastupitelů městského obvodu Plzeň 5 Křimice se schválil rozpočet na příští rok ve výši 12.744.000,- Kč. Většina investičních akcí se přesunula z letošního roku, která se nestačila uskutečnit. Jako jsou výkupy pozemků pro prodloužení chodníku v Žitné ulici, přeložka elektrického kabelu pod budoucím parkovištěm též v Žitné ulici, nebo dokončení projektové dokumentace pro novou tělocvičnu v ulici Vochovská. Na další investiční akce jsou připraveny rezervní finance pro kofinancování v případě získaných dotací na nástavbu mateřské školy, nebo sportoviště na dopravní škole (tenisové kurty, univerzální hřiště s umělým povrchem, běžecký a in-line ovál).  Dále se schválila změna územního plánu, která se týkala úpravy veřejně prospěšné stavby nového umístění obratiště (točny) MHD u kostela na Horničce a zároveň se nechalo zadat zpracování nové územní studie právě v této lokalitě.

PostHeaderIcon Plzeňská aliance děkuje voličům

Vážení voliči, dovolte nám, abychom Vám poděkovali, že jste přišli k volbám a že jste přišli vyjádřit svůj názor. Velmi si toho vážíme a děkujeme za Vaše hlasy.

PostHeaderIcon V Křimicích se stal prezidentem Drahoš

Celorepublikové volby českého prezidenta II.kolo probíhaly v pátek a sobotu 26.-27.ledna.Finálový souboj dvou kandidátů byl velice vyrovnaný. V Křimicích přišlo k urnám rekordních 1081 voličů (65,5%) a 551 hlasy (50,97%) si zvolili za prezidenta profesora Jiřího Drahoše. Většinu hlasů 52,14% získal i v celé Plzni (kromě MO Plzeň 1). Ale 2.853.390 (51,36%) českých občanů rozhodlo o celkovém vítězství a tímto i znovuzvolení Ing. Miloše Zemana prezidentem České republiky.

PostHeaderIcon Volby do krajského zastupitelstva 2016

V pátek a v sobotu 7-8.října 2016 mohli občané Křimic volit do zastupitelstva Plzeňského kraje. Tuto možnost využilo 533 občanů, což je 33,48% možných voličů. Je to absolutně nejméně z plzeňských obvodů. Výběr byl mezi 17 stranami, či koalicemi. Nejvíce hlasů získalo politické hnutí ANO (24,80%), jako druhé volili křimičtí občané Sociální demokracii (16,79%) a třetí skončila TOP09 (12,40%). Na dalších místech v Křimicích volili ODS (11,45%), seskupení STAN,Patrioti,Svobodní,SsČR (10,30%) a poslední kdo získal nad 5% byla KsČM (8,96%). Nejvíce preferovaných hlasů od místních občanů obdrželi Vít Mojžíš (30), Martin Baxa (21) a Jaroslav Lobkowicz (18).

Takto se volilo v Křimicích, ale do zastupitelstva poslali voliči Plzeňského kraje ještě zástupce Koalice SPD a SPO a Koalice pro Plzeňský kraj. Kdo bude Hejtmanem a kdo bude vládnout v našem kraji v příštích čtyřech letech se dozvíme v nejbližších dnech.

PostHeaderIcon Křimice mají nové vedení

V.Mojžíš a V.Lobkowicz

V pondělí 10.11. se uskutečnila v Křimicích volba starosty a místostarosty. Odstupující starosta Otásek po zahájení nového zasedání ustanovujícího zastupitelstva oznámil, že se vzdal svého mandátu a na jeho místo nastoupil náhradník Martin Fanta. Zastupitelé obdrželi osvědčení a složili slib, který potvrdili podpisem. Nastala volba nového starosty, kterého navrhli zastupitelé Plzeňské aliance. Jako jediný kandidát byl většinově zvolen Vít Mojžíš. Následovala volba místostarosty, kde nejvíce hlasů získal Vladimír Lobkowicz. Do programu byla ještě zařazena volba obou výborů. Předseda finančního výboru a jeho členi se stali Alena Vítovcová, Jan Cubr a Václav Seifert. Předseda kontrolního výboru a jeho členi se stali Václav Seifert, Ladislav Plochý a Zdeněk Fleišman. Posléze byl odevzdán městský úřad v Křimicích novému vedení, kde na závěr oznámila pověřená tajemnice Monika Seifertová svoji výpověď.

PostHeaderIcon

Kandidáti Plzeňské aliance Křimice děkují všem svým voličům, kteří přišli k letošním volbám do místního zastupitelstva a dali nám svůj hlas. Velice si toho vážíme, je to zavazující a těšíme se na spolupráci s Vámi. Díky moc !

PostHeaderIcon Naše webovky jdou do pátého roku

Dnes jsme sfoukli čtyři svíčky na pomyslném dortu a načali pátý rok našich, vašich oblíbených webových stránek. Popularita stále stoupá a dokonce včera po volebním dni padlo rekordních 350 návštěv za jediný den. K dnešnímu dni můžete zde shlédnout 850 aktuálních příspěvků, 133 podstránek, 848 vašich komentářů a celková návštěvnost byla 95.600 od narození tohoto portálu. V letošním roce se nám podařilo přidat „Diskusní forum“, kde se můžete vyjadřovat k různým tématům, nebo dokonce si založit svoji diskuzi. Nedávno vznikla dokonce tištěná verze s názvem Křimice.info, kterou většina z vás dostala již do schránek. Jsme rádi za každý váš příspěvek, který můžeme zveřejnit. Děkujeme !

Vít Mojžíš, zakladatel webových stránek www.krimice.info

PostHeaderIcon VOLBY DO ZASTUPITELSTVA 2014

Křimičtí občané si o víkendu 10.-11.října volili nové zastupitelstvo do obvodu, na magistrát i do senátu. V Křimicích k urnám přišlo 52% volících občanů a je to nejvíce od prvních komunálních voleb v roce 1994. Naopak na velkých obvodech přišlo podprůměrných 33,73% voličů a nejvíce v sousedních Radčicích 56,81%. Pro úplnost průměr v ČR byl 36,17%. A koho volili v Křimicích ? Nejvíce absolutních hlasů dostala Plzeňská aliance Křimice 3568 (6 mandátů), druhá skončila kandidátka starosty Otáska 2642 hlasy (4 mandáty) a poslední skončili Patrioti s 1071 hlasem (1 mandát).

Celková tabulka nových zastupitelů dle přepočítaných hlasů:

PLZEŇSKÁ ALIAN.KŘIMICE                    Lobkowicz Vladimír     385

PLZEŇSKÁ ALIAN.KŘIMICE                    Cubr Jan                     359

PLZEŇSKÁ ALIAN.KŘIMICE                    Mojžíš Vít                    335

PLZEŇSKÁ ALIAN.KŘIMICE                    Seifert Václav              331

PLZEŇSKÁ ALIAN.KŘIMICE                    Plochý Ladislav            323

PLZEŇSKÁ ALIAN.KŘIMICE                    Vítovcová Alena          320

SNK „Sdružení občanů Křimic“                 Wagnerová Marcela    277

SNK „Sdružení občanů Křimic“                 Kubíček Libor             277

SNK „Sdružení občanů Křimic“                 Otásek Petr               257

SNK „Sdružení občanů Křimic“                 Bayer Vlastimil          240

Občané patrioti                                       Fleišman Zdeněk       148

PostHeaderIcon Pohádková stezka v Sokolovně

Za nepříznivého deštivého počasí se v sobotu 20.9. přemístila Pouťová pohádková stezka ze zámeckého parku do Sokolovny. Plzeňská aliance Křimice ve spolupráci s divadelním spolkem Jezírko uspořádali pro děti několik soutěží s pohádkovými postavičkami Rumcajse, vílou Amálkou, Rákosníčkem atd. Házelo se květinovými věnečky, třídily se oříšky, věšeli se ponožky, zametalo se, nebo se chytali rybičky. Děcka do soutěžních kartiček dostávala za splněné úkoly razítka a na konci stezky dostávala různé odměny. Celkem bylo odevzdáno 58 soutěžních kartiček a tak i přes nepřízeň počasí si spousta dětí našlo cestu na pohádkovou stezku. Na pozvání Plzeňské aliance byli pozváni podporovatelé z TOP 09 kandidát na primátora Ondřej Ženíšek a kandidát na senátora Ladislav Cabada, kteří přivezli pro děti též spoustu dárků.

Další fotografie naleznete ZDE.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner