Výpis aktualit v rubrice ‘Sport’

PostHeaderIcon 22. ročník dětské hasičské soutěže v Křimicích

V sobotu dne 1.10. se do Křimic sjelo celkem 35 dětských hasičských družstev na námi pořádané závody, které proběhly v kategorii starších a mladších dětí. Celkem 140 dětí soutěžilo v těchto disciplínách: vázání uzlů, překážkové dráze, opičí dráze, v hodu granátem na cíl a motání hadic. Nakonec se v kategorii starších z 22ti družstev umístili na 1. místě – Koterov 2, na 2. místě – Skvrňany 1 a na 3. místě Doubravka 1. Křimice v této kategorii skončili na 7. místě. Naše družstvo mladších se umístilo na 4. pozici z celkového počtu 13ti družstev. Na 1. místě se v této kategorii umístilo družstvo z Koterova, na 2. místě Litice a na 3. místě Bolevec 3. Celkem Křimice reprezentovalo pět družstev. (lv)

PostHeaderIcon Turnaj O mistra zelné placky na křimické pláži

Další ročník turnaje „O mistra zelné placky IV“ je úspěšně za námi. Doufáme, že se vám to líbilo stejně jako nám.
Jsme rádi, že i letos jsme viděli zcela nové tváře, pro které je tento turnaj určený. Na druhou stranu, jsme rádi, že se nám vracejí lidé kteří zde začínali..
Letos jsme také zkusili zcela novou kategorii. Kategorii 5-13et. Trošku jsme se báli, ale dopadla výborně. Zúčastnilo se 5 borců…
Výsledky:
MA4
1.Jan Cvalín(-14)
2.Michal Soukup(-11)
3.Jan Soukup(-10)
FPO +FA4
1.Pavlína Maxová(+7)
2.Romana Soukupová(+10)
3.Veronika Cvalínova(+19)
MPO
1.Adam Závora(-30)
2.Tomáš Šilhánek(-29)
3.Jan ngmajer (-26)
U13
1.Lukas Hora
2.Veronika Horová
3.Jonáš Hellus
4. Jakub Fajta
5. Jakub Cvalín
Ace: Josef Nepovím (nicméně acepool se přesouvá do dalšího roku!)
Více a podrobnější informace naleznete na stránce http://idiscgolf.cz/turnaje/1015

PostHeaderIcon Sokolské sportovní hry

Křimičtí Sokolové oslavili sto deset let od jejich existence jak jinak než sportem. V sobotu 3. září hned po zahájení přítomní diváci hleděli k nebi, aby vzápětí přivítali velkým potleskem deset odvážných parašutistů. Po té nemohla chybět ukázka sestav sokolského cvičení pod vedením náčelnice Lady Šmídlové. Následně sportovce přivítal starosta křimického Sokola Vít Mojžíš, pozval je na malou výstavu fotografií do staré kuželny a též samotné sokolské hry zahájil. Přes sto dětí si mohlo vyzkoušet mnoho disciplín, které se v areálu sokola provozují. Gymnastika, atletika, badminton, florbal, stolní tenis, fotbal, elektronické šipky. Doplňkovou sportovní atrakcí byla lukostřelba, skákací hrad a shazování v nafukovací aréně. Nechyběl ani sportující žabák, který zkoušel naše děti z motoriky. Tímto musíme poděkovat panu vedoucímu odboru sportu Přemyslu Švarcovi, který se pravidelně se svoji skupinou Nadace sportující mládeže našich her účastní. Děkujeme i náměstku primátora Romanu Zarzyckému za podporu těchto sokolských her.
Po splnění všech disciplín děti za odevzdanou kartičku dostaly něco dobrého na zub a ty nejlepší byly vyhodnoceny a odměněny v atletických soutěžích. A ti, kteří letos nevyhráli, vyhrají jistě příští rok.
Velké poděkování patří všem, kteří tyto Sokolské sportovní hry připravili a hlavně v tento den zrealizovali. Poděkování patří i sokolské restauraci, která tento nápor zdárně zvládla.
Tak Sokole létej v Křimicích úspěšně dalších sto let, ať si mají kde lidi nejen zasportovat, ale i scházet ke kulturním akcím. Sportu: ZDAR! ZDAR! ZDAR!

PostHeaderIcon Sportovní hry seniorů

Křimičtí senioři se pravidelně účastní Krajských sportovních her seniorů. Letos se toto klání uskutečnilo v hokejbalové hale na Lochotíně 17. května. Kapitánka Anna Hauerová přivedla ověřené sportovce Zdeňku Melicharovou, Standu Pytlíka a Karla Hauera a náhradnici Zdeňku Karasovou. Všech deset disciplín prošli naši borci se střídavými výsledky, ale důležité je vždy dobře se pobavit a zůstat nezraněn. Což se křimickým seniorům splnilo do puntíku. Tak snad medaili přivezou příští rok. Celý turnaj moderoval křimický spíkr Zdeněk Fleišman a držet palce křimickému klubu přijeli starosta a místostarostka Křimic Vít Mojžíš a Marcela Wagnerová.

PostHeaderIcon Turnaj v badmintonu ovládli rokycanští

Po vynucené pandemické dvouleté pouze křimičtí sokolové mohli uspořádat opět badmintonový turnaj ve čtyřhrách. Přesto i tento turnaj byl poznamenán nemocemi (angina a covid) a z maximálních dvanácti registrovaných dvojic se sjelo devět. Hrálo se na dvě základní skupiny systémem každý s každým na dva sety. Dále pokračovalo osm čtvrtfinalistů vyřazovacím systémem. Vyřazení semifinalisté sehráli zápas o třetí místo a zde byla úspěšnější dvojice Silovský-Silovská, která porazila polokřimickou smíšenou dvojici Votíková-Šmíd.  Další křimičák Štěpán Baratta s parťákem Michalem Staníkem podlehli až ve finále se silnou rokycanskou dvojicí Ivo Silovský-Karel Trachta. Ti převzali od starosty obce Víta Mojžíše nejen putovní pohár, diplom a zlaté medaile, ale i věcné dary věnované městským obvodem, městem Plzní, odborem sportu a Plzeňským krajem.

PostHeaderIcon Turnaj ve stolním tenisu ovládl Voříšek

Po vynucené dvouleté odmlce křimičtí Sokolové uspořádali již desátý ročník turnaje ve stolním tenisu. Registrovalo se 14 sportovců, kteří hráli ve dvou skupinách každý s každým. Do vyřazovacích bojů postoupilo 8 nejlepších. Po seminálových zápasech vzešli již medailisté. Bronzovou medaili vybojoval Leoš Cipra nad Tiborem Žigou a obhájce titulu Tomáš Voříšek z Prahy porazil ve finále domácího Petra Hofmana. O páté místo se úspěšně utkal Hruška s Hoangem. Doplňující turnájek o cenu útěchy se utkali vyřazení hráči se základní části. Nejúspěšnějším a zároveň nejstarším hráčem turnaje se stal radčický Václav Kroupa. Oceněna byla i nejúspěšnější žena, kterou se stala Veronika Nováková. Turnaj organizoval a ceny předal starosta Sokola a Křimic Vít Mojžíš a jednatelka Sokola Lada Šmídlová s dcerou Katkou. Za věcné ceny patří poděkování MO Křimice, městu Plzni a Plzeňskému kraji.

PostHeaderIcon Nové hřiště na Sokolovně

Fotbalový klub Křimice získal dotaci od města Plzně a zahájil stavbu hřiště s umělým povrchem, který budou využívat jako tréninkovou plochu i v zimních měsících. Součástí hřiště bude oplocení a osvětlení. Dotace pokryje pouze 1/3 pořizovací ceny, zbytek si klub obstaral z jiných zdrojů.

PostHeaderIcon Sokolské sportovní hry

Tradičně seskokem parašutistů byly zahájeny v sobotu 4. září Sokolské sportovní hry. V křimické sokolovně bylo možno si vyzkoušet mnoho sportovních disciplín jako je gymnastika, florbal, badminton, stolní tenis, šipky, fotbal a atletika. Nesoutěžně a doplňkově si mohly děti vyzkoušet zastřílet lukem a nebo vyzkoušet umělý led a střelbu na hokejového brankáře. Motoriku a různé dovednosti měřil dětem známí žabák z Nadace sportující mládeže. A když malí sportovci splnili úkol u Městské policie, mohli si zaskákat v nafukovacím hradě. Každý kdo splnil všechny disciplíny získal sladkou odměnu a ti, kteří byli nejlepší v atletice si vyskočili na „bednu“ a převzali diplom, medaili a malou odměnu. Skvělé počasí přispělo ještě víc k vydařené sportovní akci. A kdo letos nevyhrál, vyhraje třeba v příštím roce.

PostHeaderIcon Křimická proudnice

Každoročně si poměřují mezi sebou své síly křimičtí hasiči při závodech Křimická proudnice. Letos to bylo v sobotu 4.září před dopravní školou.

PostHeaderIcon III.ročník discgolfového turnaje

Organizátoři Discgolf Plzeň uspořádali již III. ročník křimického discgolfového turnaje „O mistra zelné placky “ na Křimické pláži.  Zúčastnilo se ho třicet dva závodníků a hrálo se na 3 kola.  První kolo klasického layoutu a dvě kola alternativního kurzu. Protože se letos nezúčastnily žádné děti, vytvořily se pouze dospělé kategorie a to muži začátečníci, kterou vyhrál Tomáš Strolený, muži pokročilí vyhrál Bohuslav Langr a kategorii ženy ovládla Pavla Hejralová. A jak se říká není nutno zvítězit, ale zúčastnit se a v tomto duchu si to všichni užili jaksepatří nejen při hře, ale i při opékání špekáčků na ohništi.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner