Výpis aktualit v rubrice ‘Sport’

PostHeaderIcon Fotbalové derby opět nerozhodně

Očekávané fotbalové derby I.A třídy se odehrálo v neděli 30.dubna v Malesicích s FC Křimice. Po půlhodině hry se podařilo našim zajistit první gól díky Honzovi Dytrtovi, který už v 15. minutě ohrožoval domácího brankáře, ale bez úspěchu. Vyrovnání malesických přišlo minutu před koncem první půli ze standartní situace rohového kopu. Druhá polovina zápasu už nepřinesla moc fotbalu, pouze Křimice oslabilo vyřazení ze hry  Honzy Švába po zranění kolena a od 59. minuty dokonce červenou kartou odstoupil i Lukáš Čejka. Vyrovnaná hra přinesla i vyrovnaný výsledek 1:1. Pochvalu si zasloužil i křimický kotel, který povzbuzoval naše fotbalisty po celý zápas.  Sledující starostové obou obcí se též rozešli smířlivě :-)

PostHeaderIcon Křimice mají sportovce roku

V úterý 11. dubna byli v obřadní síni plzeňské radnice vyhlášeni nejlepší sportovci Plzně za rok 2022 v kategoriích žactva a dorostu. Byl jsem pyšným předávající na této každoroční akci a bylo mě ctí předat cenu křimičákovi Štěpánu Marečkovi za velice rozsáhlou úspěšnou reprezentaci města. Moc gratulujeme !
Štěpán Mareček, Sportovně střelecký klub Plzeň-Slovany, Trenér/ka: Pavel Kužvart, Sportovní střelba
1. místo MČR v disciplíně rychlopalná pistole 2x30ran v kategorii dorost (do 18let), celkové 3. místo Český pohár talentované mládeže v disciplíně rychlopalná pistole 2×30 ran v disciplíně dorost (do 18let), celkové 5. místo Český pohár talentované mládeže v disciplíně sportovní pistole 30+30ran v kategorii dorost (do 18let), 2. místo VC Stráže nad Nisou v disciplíně vzduchová pistole 40ran v kategorii dorost (do 18let)
Vzory jsou pro něj Ralf Schumann, táta Jiří Mareček a strýc Matthew Emmons. Baví ho cizí jazyky, modelářství a airsoft. Chtěl by bydlet v Londýně a navštívit Olympijské tréninkové centrum v Colorado Springs.

PostHeaderIcon Badmintonový turnaj vyhrála dvojice Šmíd-Stanik

V sobotu 14. ledna se konal turnaj badmintonu čtyřher. Letos, díky velké nemocnosti, se sešlo pouhých sedm párů. Proto se turnaj hrál každý s každým na dva sety. Do semifinálových bojů postoupily první čtyři dvojice. Zbylí vyřazení si zahráli mezi sebou o umístění. O třetí místo se pak utkala dvojice z Prahy Adam Kubovčiak-Karolína Hořejšová, která podlehla křimické dvojici Olina Votíková-Roman Pokorný. Ve finále na sebe narazily nejúspěšnější dvojice též z Křimic Miloš Pokorný-Martin Šůcha a plzeňáci Jan Šmíd-Michal Stanik. Ti nakonec měli více sil a v tomto turnaji zvítězili. Putovní pohár, medaile a věcné ceny jim předal starosta obce a spolupořadatel Tomáš Kasal. Poděkování patří nejen Sokolu Křimice za uspořádání, ale i městskému obvodu Křimice a městu Plzni, odboru sportu za sponzorské dary.

PostHeaderIcon Voříšek obhájil titul ve stolním tenisu

V Křimické sokolovně se v neděli 8. ledna sešlo 24 table tenistů a tak byl turnaj zcela zaplněn. Kromě domácích, přijeli hráči např. z Prahy, Sokolova nebo od Tachova. Hrálo se na čtyřech stolech, ve čtyřech skupinách po šesti hráčích systémem každý s každým na dva sety. Ze skupiny poustoupili čtyři nejlepší a tak do vyřazovacího pavouka se dostalo 16 sportovců. V semifinálových bojích vyřadil Voříšek Procházku a Bohdan Egermaiera. Bronzovou medaili nakonec získal Luděk Egermaier a ve finále opět exceloval bývalý divizní hráč Tomáš Voříšek, který porazil výborného radčického Petra Bohdana, který byl spolupořadatel letošního turnaje a do soubojů nastoupil pouze jako náhradník….Medaile, diplomy a věcné ceny předali náčelnice sokola Lada Šmídlová, starosta sokola a obce Vít Mojžíš a také vzácný host, radní pro sport, mládež a tělovýchovu města Plzně pan Tomáš Morávek. Byly také předány čestné diplomy nejstaršímu účastníku turnaje Jardovi Houdkovi (85 let), nejmladšímu Matyášovi Malátovi (16 let) a nejúspěšnější dívce Veronice Novákové. Poděkování patří sponzorům turnaje městu Plzni, odboru sportu a městskému obvodu Křimice.

PostHeaderIcon Florbalisté T.J. Sokol Křimice

Křimičtí florbalisté, hrající I.ligu BLMF (Bohemia liga malého florbalu), jsou po devíti zápasech na 8. místě. Mezi nejlepší hráče této soutěže patří křimičtí Tomáš Vykoupil a Tomáš Otta, kteří jsou na 13. a 14. místě herní produktivity.

PostHeaderIcon Ples fotbalistů FC Křimice

Po tříleté vynucené “pandemické” pouze uspořádali v pátek 2. prosince v místní sokolovně ples křimičtí fotbalisté. Již od sedmé hodiny večerní vyhrávala k tanci a poslechu rocková kapela Spirála. Na letošní ples přišlo ke dvou stovkám přátel křimického fotbalu a tak byl taneční plac brzy zaplněný. Díky mnoha sponzorům byla připravena bohatá tombola, kterou vyhlásil předseda fotbalového klubu Ondra Zapoměl. Na pomoc mu přišel nikdo jiný než exKřimičák a exViktorián David Limberský a jeho bývalí kolegové. Jeho žena Lenka si moc tance neužila, protože David byl neustále odchytáván jeho fanoušky. To se tak hvězdám stává…. A tak vše dopadlo na výbornou, včetně restauratérů Dobrých, kteří poprvé vyzkoušeli nový bar v přísálí. A tak si ten dlouho očekávaný ples všichni účastníci velmi užili.

PostHeaderIcon Fotbalová sezona v polovině

„A“ tým fotbalistů FC Křimice hrající v krajské soutěži I.A třídy přezimují v polovině hrací sezóny na slušném 7. místě soutěžní tabulky. Jejich následníci křimický dorost hrající městský přebor, skončil po podzimní části na 11. místě. Určitě je vždy co zlepšovat a tak držíme klukům palce do jarní soutěže.

PostHeaderIcon 22. ročník dětské hasičské soutěže v Křimicích

V sobotu dne 1.10. se do Křimic sjelo celkem 35 dětských hasičských družstev na námi pořádané závody, které proběhly v kategorii starších a mladších dětí. Celkem 140 dětí soutěžilo v těchto disciplínách: vázání uzlů, překážkové dráze, opičí dráze, v hodu granátem na cíl a motání hadic. Nakonec se v kategorii starších z 22ti družstev umístili na 1. místě – Koterov 2, na 2. místě – Skvrňany 1 a na 3. místě Doubravka 1. Křimice v této kategorii skončili na 7. místě. Naše družstvo mladších se umístilo na 4. pozici z celkového počtu 13ti družstev. Na 1. místě se v této kategorii umístilo družstvo z Koterova, na 2. místě Litice a na 3. místě Bolevec 3. Celkem Křimice reprezentovalo pět družstev. (lv)

PostHeaderIcon Turnaj O mistra zelné placky na křimické pláži

Další ročník turnaje „O mistra zelné placky IV“ je úspěšně za námi. Doufáme, že se vám to líbilo stejně jako nám.
Jsme rádi, že i letos jsme viděli zcela nové tváře, pro které je tento turnaj určený. Na druhou stranu, jsme rádi, že se nám vracejí lidé kteří zde začínali..
Letos jsme také zkusili zcela novou kategorii. Kategorii 5-13et. Trošku jsme se báli, ale dopadla výborně. Zúčastnilo se 5 borců…
Výsledky:
MA4
1.Jan Cvalín(-14)
2.Michal Soukup(-11)
3.Jan Soukup(-10)
FPO +FA4
1.Pavlína Maxová(+7)
2.Romana Soukupová(+10)
3.Veronika Cvalínova(+19)
MPO
1.Adam Závora(-30)
2.Tomáš Šilhánek(-29)
3.Jan ngmajer (-26)
U13
1.Lukas Hora
2.Veronika Horová
3.Jonáš Hellus
4. Jakub Fajta
5. Jakub Cvalín
Ace: Josef Nepovím (nicméně acepool se přesouvá do dalšího roku!)
Více a podrobnější informace naleznete na stránce http://idiscgolf.cz/turnaje/1015

PostHeaderIcon Sokolské sportovní hry

Křimičtí Sokolové oslavili sto deset let od jejich existence jak jinak než sportem. V sobotu 3. září hned po zahájení přítomní diváci hleděli k nebi, aby vzápětí přivítali velkým potleskem deset odvážných parašutistů. Po té nemohla chybět ukázka sestav sokolského cvičení pod vedením náčelnice Lady Šmídlové. Následně sportovce přivítal starosta křimického Sokola Vít Mojžíš, pozval je na malou výstavu fotografií do staré kuželny a též samotné sokolské hry zahájil. Přes sto dětí si mohlo vyzkoušet mnoho disciplín, které se v areálu sokola provozují. Gymnastika, atletika, badminton, florbal, stolní tenis, fotbal, elektronické šipky. Doplňkovou sportovní atrakcí byla lukostřelba, skákací hrad a shazování v nafukovací aréně. Nechyběl ani sportující žabák, který zkoušel naše děti z motoriky. Tímto musíme poděkovat panu vedoucímu odboru sportu Přemyslu Švarcovi, který se pravidelně se svoji skupinou Nadace sportující mládeže našich her účastní. Děkujeme i náměstku primátora Romanu Zarzyckému za podporu těchto sokolských her.
Po splnění všech disciplín děti za odevzdanou kartičku dostaly něco dobrého na zub a ty nejlepší byly vyhodnoceny a odměněny v atletických soutěžích. A ti, kteří letos nevyhráli, vyhrají jistě příští rok.
Velké poděkování patří všem, kteří tyto Sokolské sportovní hry připravili a hlavně v tento den zrealizovali. Poděkování patří i sokolské restauraci, která tento nápor zdárně zvládla.
Tak Sokole létej v Křimicích úspěšně dalších sto let, ať si mají kde lidi nejen zasportovat, ale i scházet ke kulturním akcím. Sportu: ZDAR! ZDAR! ZDAR!
Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner