Výpis aktualit v rubrice ‘Sport’

PostHeaderIcon Křimičtí sokolové vystoupili na plese Župy

Členi křimického sokola společně se sokoly Valchy, Koterova a Plzně 3 představili zkrácené verze sletových skladeb v Měšťanské Besedě u příležitosti plesu Župy Plzeňské. Bylo to první vystoupení před veřejností. Všechny skladby, které se nacvičují již od loňského podzimu budou ještě představeny v Klatovech, ve Spáleném Poříčí a 15.června v Plzni na Letné (fotbalové hřiště). Vše vyvrcholí na Všesokolském sletu v Praze 4.-5. července na stadionu v Edenu. Sletu zdar !

PostHeaderIcon Jarní fotbalová sezóna zahájena

Křimičtí fotbalisté odstartovali jarní fotbalovou sezónu famózně. Hosté ze Staňkova dorazili z posledního místa v tabulce a jak se zmínil jejich předseda klubu:“ FC Křimice byly o tři třídy lepší“.
Naši kluci hráli s nadhledem po celý zápas a jejich síla se na konci zápasu zviditelnila i na světelné tabuli se stavem 10:0. Na Staňkovu se vyřádili: R. Kropáček 2., R. Kropáček 10., J. Kovačič 27., R. Kropáček 28., J. Kovačič 43., P. Mariánus 55., J. Dvořák 59., P. Mariánus 70., R. Kropáček 74., P. Mariánus 78. (p.) Navíc René Kropáček je stále nejlepším střelcem soutěže s 29 góly a na lídra soutěže 1.A třídy Slavoj Koloveč ztrácíme pouhý jeden bod. Tak držíme klukům palce a vy přijďte fandit!

PostHeaderIcon Zimní Hunters liga III. – Křimice 10. 2. 2024

Druhé zastávky ,,Zimní Hunters ligy” v Křimicích se zúčastnilo 33 hráčů. Počasí si s námi pohrálo a řeka Mže se dostala ze svého koryta. To hráče nezastavilo a přes pár změn v layoutu jsme si den užili. V turnaji padlo dokonce pětkrát eso, které se povedlo hodit čtyřem hráčům.: (2x Jan Soukup, 1x Ondřej Kuneš, 1x Filip Smejkal a 1x Kryštof Hrubý, kteří si rozdělili bank v částce 3900,- Kč. ) .
Děkujeme městské části Křimice za vyčištění výhozišť, která zaplavila velká voda.
Discgolf Club Hunters Strakonice

PostHeaderIcon Badmintonový turnaj vyhrála dvojice Krýsl-Němeček

V sobotu 20.ledna přivítala křimická sokolovna vyznavače badmintonových míčků nebo také košíčků. Sokol Křimice pořádal tradiční zimní turnaj v badmintonu čtyřher. Z deseti přihlášených dvojic se jich nakonec zúčastnilo osm. Rozlosovaly se do dvou skupin, kde se hrálo každý s každým. Pak už následovaly čtvrtfinálové vyřazovací boje mezi skupinami. Nečekanými vítězi se stala dvojice Tomáš Krýsl-Václav Němeček, kerá v semifinále vyřadila po velké bitvě Barattu-Šmída(3.místo) a ve finále si kluci poradili s křimickou dvojicí Roman Pokorný-Martin Uhel. Na čtvrtém místě skončila smíšená dvojice Jan Rund-Tereza Pokorná, Terka získala navíc i cenu o nejlepší hráčku turnaje. Hrálo se ještě o umístění pátého místa, které získala dvojice Miloš Pokorný a Martin Šůcha. Všichni účastníci získali z rukou starosty Víta Mojžíše sladkou odměnu a ti nejúspěšnější medaile, poháry, diplomy a věcné ceny. Poděkování za podporu tohoto turnaje patří organizátorům, městskému obvodu, odboru sportu města Plzně a plzeňskému radnímu pro sport a tělovýchovu.

PostHeaderIcon Rekordní turnaj ve stolním tenisu

Do Křimic se sjeli tabletenisté z několika krajů a také ze Slovenska. Čtyřiadvacet hráčů se zaregistrovalo přes webové stránky již týden předem a tím se turnaj naplnil. V samotný den turnaje přijeli ještě tři hráči „nablint“, kteří se nakonec též zúčastnili. Rekordních 27 hráčů si zahrálo ve čtyřech skupinách každý s každým, z kterých postupovali čtyři hráči. Pak následovalo osmifinále, čtvrtfinále a semifinále. O třetí místo se utkala nejúspěšnější žena (15let) Eliška Keplová s Ctiborem Včalou, který měl větší štěstí a dosáhl na bronzovou medaili. Do finále se dostal Petr Vraštil z Rudné a trojnásobný vítěz z Prahy Tomáš Voříšek, který si své renomé z vyšších tříd obhájil. Putovní pohár z rukou starosty obce a Sokola Víta Mojžíše zdvihl nad hlavu, ale usoudil, že už by měl zůstat v dalších ročnících pro jiného hráče a pohár v Křimicích zanechal.
Turnaj měl opět vysokou kvalitu díky hráčům a také díky podpoře městského obvodu, odboru sportu a radního pro oblast sportu a tělovýchovy města Plzně.

PostHeaderIcon 9.ročník běhu Křimická 8 a dětská 2

Tradiční křimický běh Křimická 8 a dětská 2 a také kategorie elevové do 6 let se uskutečnil v sobotu 9 září v areálu T.J. Sokol Křimice. Za dosti teplého počasí odstartoval starosta obce a Sokola Vít Mojžíš v 10:00 běh na 2 km. První přiběhl jedenáctiletý Matyáš Franěk s časem 9:10 a nejrychlejším děvčetem se stala též jedenáctiletá Nela Ceplechová. O půl hodiny později byl odstartován hlavní závod na 8 kilometrů, kterému dominoval s časem 30:09 Jakub Horák. Nejrychlejší ženou se stala Pavlína Strejcová s časem 38:42. V průběhu tohoto závodu běželi 60m na fotbalovém hřišti nejmladší -elévové. I I když měli různé časy, odnesli si všichni zlaté medaile.
Výsledky:
Kategorie Dětská 2km.
Chlapci 6-9let.1.Josef Vaníček, 2.Tobiáš Uxa, 3.Jakub Suchý.
Chlapci 10-15let. 1. Matyáš Franěk, 2. Jan Suchý, 3.Ondřej Duchek. Děvčata 6-9let. 1.Michaela Seifertová, 2. Nela Košťálová, 3. Eliška Sedláčková.
Děvčata 10-15let 1.Nela Ceplechová, 2.Leontýna Drezári, 3. Šárka Fleišmanová.

Kategorie Křimická 8.
Muži. 16-39let. 1. Jakub Horák, 2. Tomáš Uxa, 3. Jaroslav Suhs.
Ženy 16-39, 1.Jana Trnková, 2. Markéta Urbová, 3. Barbora Bělová. Muži 40-59let, 1.Daniel Melichar, 2. Petr Mach, 3. Milan Řežábek se synem Honzou.
Ženy 40-59let, Pavlína Strejcová, 2.Jana Kašparová, 3. Hana Korálová.

PostHeaderIcon Zahájení fotbalové sezóny 2023/2024

Již tuto sobotu 5.8. přijďte na zahajovací zápas fotbalové sezóny 1.A třídy. Křimičtí fotbalisté přivítají mužstvo Kralovic v 18:00.

PostHeaderIcon Fotbalové derby opět nerozhodně

Očekávané fotbalové derby I.A třídy se odehrálo v neděli 30.dubna v Malesicích s FC Křimice. Po půlhodině hry se podařilo našim zajistit první gól díky Honzovi Dytrtovi, který už v 15. minutě ohrožoval domácího brankáře, ale bez úspěchu. Vyrovnání malesických přišlo minutu před koncem první půli ze standartní situace rohového kopu. Druhá polovina zápasu už nepřinesla moc fotbalu, pouze Křimice oslabilo vyřazení ze hry  Honzy Švába po zranění kolena a od 59. minuty dokonce červenou kartou odstoupil i Lukáš Čejka. Vyrovnaná hra přinesla i vyrovnaný výsledek 1:1. Pochvalu si zasloužil i křimický kotel, který povzbuzoval naše fotbalisty po celý zápas.  Sledující starostové obou obcí se též rozešli smířlivě :-)

PostHeaderIcon Křimice mají sportovce roku

V úterý 11. dubna byli v obřadní síni plzeňské radnice vyhlášeni nejlepší sportovci Plzně za rok 2022 v kategoriích žactva a dorostu. Byl jsem pyšným předávající na této každoroční akci a bylo mě ctí předat cenu křimičákovi Štěpánu Marečkovi za velice rozsáhlou úspěšnou reprezentaci města. Moc gratulujeme !
Štěpán Mareček, Sportovně střelecký klub Plzeň-Slovany, Trenér/ka: Pavel Kužvart, Sportovní střelba
1. místo MČR v disciplíně rychlopalná pistole 2x30ran v kategorii dorost (do 18let), celkové 3. místo Český pohár talentované mládeže v disciplíně rychlopalná pistole 2×30 ran v disciplíně dorost (do 18let), celkové 5. místo Český pohár talentované mládeže v disciplíně sportovní pistole 30+30ran v kategorii dorost (do 18let), 2. místo VC Stráže nad Nisou v disciplíně vzduchová pistole 40ran v kategorii dorost (do 18let)
Vzory jsou pro něj Ralf Schumann, táta Jiří Mareček a strýc Matthew Emmons. Baví ho cizí jazyky, modelářství a airsoft. Chtěl by bydlet v Londýně a navštívit Olympijské tréninkové centrum v Colorado Springs.

PostHeaderIcon Badmintonový turnaj vyhrála dvojice Šmíd-Stanik

V sobotu 14. ledna se konal turnaj badmintonu čtyřher. Letos, díky velké nemocnosti, se sešlo pouhých sedm párů. Proto se turnaj hrál každý s každým na dva sety. Do semifinálových bojů postoupily první čtyři dvojice. Zbylí vyřazení si zahráli mezi sebou o umístění. O třetí místo se pak utkala dvojice z Prahy Adam Kubovčiak-Karolína Hořejšová, která podlehla křimické dvojici Olina Votíková-Roman Pokorný. Ve finále na sebe narazily nejúspěšnější dvojice též z Křimic Miloš Pokorný-Martin Šůcha a plzeňáci Jan Šmíd-Michal Stanik. Ti nakonec měli více sil a v tomto turnaji zvítězili. Putovní pohár, medaile a věcné ceny jim předal starosta obce a spolupořadatel Tomáš Kasal. Poděkování patří nejen Sokolu Křimice za uspořádání, ale i městskému obvodu Křimice a městu Plzni, odboru sportu za sponzorské dary.
Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner