PostHeaderIcon Glosa k článku LUMP CHYCEN

Tak jsem se opět po nějakém čase zastavil na stránkách pana starosty, které nazývá oficiálními stránkami Křimic. Musím říci, že jsem se velice pobavil. Pobavil?.Nadpis v té chvíli posledního příspěvku již zmiňovaného pana starosty mně připomněl velice známou úvodní znělku policejního seriálu, kde domovem obou hlavních postav je dálnice a jejich tempo je vražedné. Očekával jsem, že se v článku „Městská policie zasahuje“  http://www.krimice.eu/ostatni/mestska-policie-zasahuje.html dozvím něco důležitého a zajímavého. A vida, ona to jakási fotoreportáž z pátečního podvečera, rádoby vtipně, dle mého názoru až s dětinskou radostí, okomentovaná panem autorem. Velice chápu, že pan XY, kterého všichni dobře známe, leží nejen panu starostovi v žaludku, ale i dalším spoluobčanům, kteří s ním v minulosti cokoli řešili. Proto také chápu snahu všech zainteresovaných osob tento hrůzný a odporný čin řádně veřejně pranýřovat, rozmáznout a pana XY pořádně zostudit. Rozhodně, a to zdůrazňuji, nehodlám tento přestupek omlouvat a samotného pana XY také ne. Pouze konstatuji, že za celou dobu co pan XY bydlí v Křimicích jsme již poznali, co je jeho koníčkem. Známe jeho nezvladatelnou touhu zachraňovat pro další generace cokoli, co se mu zdá být vzácné, historické a  potřebné. Tomu také odpovídá vše, co má blízkém okolí svého bydliště. Tyto pohnutky ovšem nemohu ani já, ani pan starosta objasnit, neboť se domnívám, že toto je doménou jiných, odborně vědecky vzdělaných a fundovaných pracovníků. Pokud si chtěl pan XY vyspravit dvorek, určitě mohl zvolit jiný způsob a oficiálně požádat dobrotivého pana starostu, kerý by mu těchto pár kamenů věnoval. Pokud by nestačilo, i TATRA by se určitě našla. Asi lepší, než tímto vybagrovaným bincem třeba zavážet kdejaké jámy v obci a jejím okolí.

Tato reportáž ale ve skutečnosti opravdu k pobavení není a protože je psána perem právě pana starosty, inteligentní čtenář pochopí a určitě se mu vybaví i některá lidová moudra a přísloví. Ne ze samotného činu, to jsem již uvedl, ale z toho, čím žije vedení naší obce. Ono snad tady není co jiného, podstatnějšího k řešení ? Jiné problémy zde neexistují ? Věřím tomu, že autor by jistě zachoval stejný vtip a nadhled, pokud by se objevila podobná reportáž, která by mohla zase poukazovat na přestupky a činnosti jiných osob, rozsahem adekvátní jejich společenskému a pracovnímu postavení.

Autor článku „VáSe“

2 Reakce na “Glosa k článku LUMP CHYCEN”

  • Robert Dobrý ml. napsal:

    Nevím proč autor článku používá místo jmen písmena z konce abecedy. Já rád nazývám věci pravými jmény. Pan XY se ve skutečnosti jmenuje Oto Skalický a ztrpčuje svým jednáním život spoustě lidí. Je to chronický potížista a stěžovatel. Vím o čem mluvím, protože jsem se s ním soudil coby jednatel společnosti vlastící sousední nemovitost. Sice jsme vyhráli ale čas strávený u soudu bych raději věnoval nějaké jiné činnosti. Věřte, že už samotný pobyt s tímto člověkem v jedné místosti je dosti nepříjemný.
    Podobnou zkušenost má mnoho dalších lidí. Pan Skalický zdržel i stavbu okružní křižovatky, dříve si při stavbě chodníku lehal před bagr a podle mých informací zdržoval i stavbu tunelu Valík. Ze svojí zahrady si udělal smetiště, které je nyní rájem krys a potkanů a tak bych mohl pokračovat dále.
    Myslím, že by pan Skalický potřeboval odbornou pomoc, protože jeho chování vykazuje znaky duševní choroby.

    Robert Dobrý ml.

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner