Výpis aktualit v rubrice ‘Školy’

PostHeaderIcon Sportovní hry v křimické mateřské škole

Dne 25. května 2022 se v naší mateřské škole konaly Sportovní hry. Nenechali jsme se odradit nepříznivým počasím a sportovní stanoviště jsme postavili ve vnitřních prostorech. Sportovní hry mateřských škol dětem umožňují poznat atmosféru sportovních soutěží se vším, co k tomu patří. Ve spojení s projektem Pohyb 1P jsou největší akcí pro děti předškolního věku v Plzni. Cílem SHMŠ je zábavnou a hravou formou přivést děti k zájmu o pravidelný pohyb a sport. Zároveň mohou přispět k podchycení možných sportovních talentů. Spolu s projektem Pohyb 1P napomáhají k častějšímu zařazení pohybových aktivit do náplně času dětí v mateřských školkách. Děti se seznamují s hodem míčkem do dálky, se skokem do dálky, s člunkovým během, se zdoláváním překážky, učí se vytrvalosti, radosti ze snažení a zážitku a tvoří si pozitivní vztah ke sportu. Při sportování děti provází maskot Žabák. Některé děti vzali soutěže opravdu vážně a provil se v nich sportovní duch a snaha o co nejlepší výkon. Každý zvládal úkoly podle svých možností a na konci byly děti náležitě oceněny.

PostHeaderIcon Dort pro starostu

Dne 29. 4. 2022 jsme předaly dort vedení ÚMO 5 – Křimice jako poděkování za dlouholetou vzájemnou spolupráci. Tento mrkvový dort den předem děvčata upekla a nazdobila v rámci přihlášení do soutěže „Zdravá 5“, která se celá nese v duchu zdravé stravy. Předání proběhlo v ranních hodinách a byl to pro nás krásný zážitek. Pan starosta, který vůbec o našem dárku dopředu nevěděl, nás pozval na společnou snídani. Společně jsme dort ochutnali. Odměnou pro nás bylo, že si všichni dort přidali se slovy: „Takový jsme ještě nejedli.“ Nezapomněli si také říci o recept.

Zelušky z Křimic

PostHeaderIcon Zápis do MŠ

PostHeaderIcon Předškoláci vítali jaro

Půst mezi koncem masopustu a začátkem Velikonoc sice nepatří k nejveselejším obdobím roku, ale ožívá při něm spousta hezkých lidových tradic. Vynášení Smrti nebo Moreny je starodávný pohanský zvyk, který se z pradávných slovanských dob dochoval až dodnes. Vynáší se totiž smrtka a tím definitivně končí zima a začíná jaro. Děti z křimické mateřské školky si tento zvyk připomněly. Vyrobily s paními učitelkami Moranu ze slámy, oblékly ji do starých hadrů, pověsily ji na krk ozdobné korále a v pátek 18. března 2022 ji společným průvodem po Křimicích vyprovodily k řece, kde ji zapálily a za doprovodu básniček hodily do vody. Rozloučili se tak společně se zimním obdobím a už se těší na příchod jara.

PostHeaderIcon Společné zahradničení

V úterý 22. března 2022 v brzkých odpoledních hodinách se z křimické mateřské školky začaly ozývat zvuky motorové pily, brusky a hlahol dětí. Paní učitelky uspořádaly zahradní akci na zvelebování školní zahrady. Do akce se zapojilo spoustu pilných rodičů a dětí. Každý, kdo přišel, přiložil ruku k dílu. Společnými silami jsme obrousili starou barvu z laviček a připravili je na nový nátěr, ostříhali jsme větve jabloní, zasadili jsme macešky a petrklíče do truhlíků, ostříhali jsme stromy v našem lesíku, zryli jsme záhony a připravili je na pěstování zeleniny, zametli jsme terasy, vyhodili starý nepořádek a odpadky a nakonec jsme si opekli buřty a pochutnali si na občerstvení, které nám připravila naše paní kuchařka. Bylo to moc pěkné odpoledne, které jsme si společně užili a zůstal za námi krásný výsledek.
TÍMTO DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE ZAPOJILI A POMOHLI TAK UDĚLAT ZE ŠKOLNÍ ZAHRADY KRÁSNÉ MÍSTO PRO NAŠE DĚTI.
PS: Dovoz zeminy a seštěpkování nastříhaných větví a větviček zajistila technická četa městského obvodu.

PostHeaderIcon Rozpočet Plzně myslí i na Křimice

Na posledním zasedání zastupitelstva města Plzně bylo schváleno v rozpočtu na rok 2022 částka 17.000.000,- Kč na budování cyklostezek. Jsou v ní zařazeny i finanční prostředky na cyklostezku Křimice-Malesice podél řeky Mže. Tímto děkuji za spolupráci náměstku primátora pro dopravu a životní prostředí panu Michalu Vozobule. Další velmi pozitivní zpráva (pro náš obvod nejdůležitější) je, že vedení města zablokovalo 4.000.000,- Kč na spolufinancování dotačního titulu na přístavbu křimické mateřské školy. Dotace by měla pokrýt 85% celkových nákladů. Tímto děkuji za spolupráci radní pro oblast školství paní Lucii Kantorové. Na tento krok města Plzně čekám již od roku 2018, kdy jsme získali stavební povolení. Tak držme si palce a jak se říká snad do roka a do dne……

PostHeaderIcon Mateřinka zahájila školní rok

Školní rok zahájila 1. září i křimická mateřská škola. Opět se otevřely tři třídy Motýlků, Včelek a Broučků o celkovém počtu dětí 77. Přejeme, ať se vám ve školce líbí.

PostHeaderIcon Vítání prvňáčků a hned ve dvou třídách

První školní den 1. září nastoupilo do odloučeného pracoviště 15.ZŠ v Křimicích 104 žáků. V novodobé historii se poprvé musely otevřít hned dvě první třídy s označením 1.E a 1.F o 20 a 19 dětech. Kvůli nařízení vlády omezení ve vnitřních prostorách se vítání prvňáčků uskutečnilo (již podruhé) před vchodem budovy školy. Rodiče a žáčky přivítali kromě třídních učitelek též paní zástupkyně ředitelky a pan starosta Křimic. Tak ať se jim dobře daří, mají samé jedničky a bez poznámek.

PostHeaderIcon Změna ve vedení MŠ

K 31. 8. 2021 skončila ve vedení MŠ Bc. Jiřina Kavalírová, od 1. 9. 2021 působí ve vedení MŠ paní Marta Mauleová jako zástupce statutárního orgánu do doby jmenování ředitelky v rámci konkurzního řízení (jmenování od 1. 1. 2022). Rozloučit a poděkovat za dlouholetou vzájemnou spolupráci přišel pan starosta Mojžíš a za odbor financí paní Hauerová.

PostHeaderIcon Studenti předali novou Tatru

V úterý 7.9. v Plzni Křimicích sedm „statečných“ studentů předali symbolicky klíče (prostřednictvím paní hejtmanky Mauritzové) od nákladního automobilu Tatra Phoenix s nástavbou pro zimní údržbu řediteli Správě údržbě silnic Plzeňského kraje. Tito studenti tento automobil sami sestrojili v rámci akce „Tatra do škol“. Zároveň proběhlo přivítání studentů prvních ročníků a bylo možnost nahlédnout do dílen této školy. V rámci této oslavy byly vystaveny další automobily značky Tatra v podání vojenské a policejní techniky. Byl zde též představen unikátní přístroj na měření geometrie kol pouhým průjezdem auta. Tento skvělý pomocník má zatím v Evropě legislativní problémy s registrem vozidel a tak snad se brzy stane standardem servisů jako běžně ve Spojených státech. Tato oslava se odehrála za účasti nejen studentů a zástupců Střední průmyslové školy dopravní školy, ale i představitelů Plzeňského kraje. A tak ještě jednou šikovným chlapcům gratulujeme !
Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner