PostHeaderIcon XV.všesokolský slet v Praze

XV. všesokolský slet 2012, 1.7.-6.7.

Účast křimických sokolů na XV.všesokolském sletu 2012 byla zahájena 1.července sletovým průvodem Prahou, kterého se zúčastnilo 15.000 cvičenců a funkcionářů. Mohli jsme vidět sokolky a sokoly nejen z evropských států, ale i nadšence z USA, Kanady a Austrálie. Naši družinu vedla křimická sokolnice sestra Lada Šmídlová a největší pozornost vzbuzovala její dcera Kačenka, která se ve svém historickém kroji dostala i na stránky nejčtenějších novin.

Letošní slet byl výjimečný tím, že se slavilo 150 let od vzniku této organizace a křimičtí měli též krásné kulatiny a to přesně 100 let. Ve večerních hodinách si křimická výprava užila lampionového průvodu na Petřín. Další dny se tvrdě secvičovala  a ladila choreografie  tak, aby se mohla zúročit roční práce našich cvičenců na pražském sletu.

Samotné předvedení hromadných tělocvičných skladeb bylo určeno na  6.-7. července  na stadionu Synop Tip aréně v Praze-Vršovicích. V pátek při zahajovacím ceremoniálu byli nastoupeni vlajkonoši, kteří měli s sebou svůj starobylý prapor, nebo jeho repliku. I Křimice byly zastoupeny praporečníkem Michalem Vykoupilem, který čestně držel repliku praporu z třicátých let, na kterou přibyla další čestná šerpa udělena Českou obcí sokolskou.

V hlavním programu se představili křimičtí sokolové skladbami  Ať žijí duchové (rodiče s dětmi), Dávej ber (starší žákyně) a Nebe nad hlavou (dorostenky a ženy). Zázemí křimických sokolů zajišťovala v Praze několikanásobná účastnice spartakiád a všesokolských sletů sestra Ludmila Šmídlová, která nám sdělila: „Bylo to velmi časově i fyzicky náročné hlavně pro ty nejmladší cvičence, ale odvezli jsme si nezapomenutelné zážitky a zkušenosti a už teď se těšíme na příští rok na Župní slet v Plzni a za dva roky cvičení v Liberci“.

 

 

 

 

                                                 Více fotografiií naleznete ZDE   

   Vít Mojžíš, Sokol Křimice

1 Reakce na “XV.všesokolský slet v Praze”

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner