Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Nové prvky na stezkách a na pláži

Křimický úřad nechal osadit dvě naučné tabule o životě zvířat na Bobří a na Sousedské stezce. Nový fotokoutek a převlékárnu najdete na křimické pláži. Už jste se jich všimli a nebo se vyfotili jako medvěd či medvídek?

PostHeaderIcon Maškarní zábava seniorů

Ve čtvrtek 15.2. se sešli přátelé křimického Klubu seniorů v hotelu York. V tuto dobu se scházejí tradičně a oslavují Masopust. K promenádě masek nesmí chybět vtipná divadelní scénka. Letos si připravili upravenou pohádku O Sněhulce a šesti trpaslících. Plný salonek se od začátku smál a hérečky na konci sklidily zasloužený obrovský potlesk. Po té předsedkyně Klubu Anna Hauerová informovala přítomné o nejbližších akcích a vyzvala všechny na taneční parket. Zpíval a na klávesy hrál křimický a oblíbený Vláďa Lenčeš. A tak se i letos maškarní zábava opět povedla.

PostHeaderIcon Křimického Zelmistra obhájil Kasal

Soutěž “O nejlépe naložené zelí” proběhla v pátek 12.ledna v restauraci Saracena v Křimicích. Letos se sešlo osmnáct soutěžících, z kterých vznikla také devítičlenná porota. Po hodině ochutnavání a ohodnocení vzhledu, chuti a vůně se začalo se sčítáním a následném vyhlášení výsledků. Starosta obce Vít Mojžíš letos předal všem účastnické listy a od 6.místa sladké ceny útěchy. Diplom za 5.místo obdržel Antonín Danihlík a za 4.místo Martina Šůchová. Na 3.místo dosáhl Daniel Čmelinský, 2.místo bral Karel Němec a vítězem letošní soutěže se stal obhájce z loňska Tomáš Kasal. Medailisté obdrželi originální poháry se zelím a věcné dary. Po té zábava pokračovala s kapelou Májka až do půlnoci. Poděkování patří křimickému úřadu za uspořádání, restauraci Saracena za přípravu skvělých pokrmů ze zelí a křimickým zelárnám Forejt a Lobkowicz za prezentaci svých výborných výrobků. A také skvělým návštěvníkům, kteří si tuto tradiční akci užili.

PostHeaderIcon Novoroční pochod s rekordní účastí

Tradiční pochod pořádaný křimickým Klubem seniorů letos navštívilo rekordních 47 lidí a dva psi. Křimičáci se sešli na konečné autobusové zastavce a odjeli směrem Radčice. Tam byl sraz u paní Mlnaříkové, která pokaždé vítá účastníky pochodu griotkou a odchází se směrem ke Kyjovské kapličce. U kapličky se pořizuje fotografie a pokračuje se přes Malesice zpět do Křimic. Pochod končí v areálu u Mže a starosta Mojžíš si se všemi připíjí tradiční “zelenou” a přeje všem krásný nový rok. Tak ať vám to letos šlape jako při dnešním pochodu!

PostHeaderIcon Zpívání koled na Horničce

Špatná předpověď počasí a tragická událost v Praze předvídala malou účast na tradičním zpívání koled na Horničce. Opak byl pravdou a lidé se naopak chtěli sejít a popřát si hezké svátky a mnohem lepší nový rok. Se žáky ze základní školy a s čelní zpěvačkou divadla J.K.Tyla Stáňou Topinkovou zpíval celý zaplněný kostel. Ozvučení bylo i venku, kde si mohli zazpívat i příchozí, kteří se do kostela nevešli. U stánku se svařákem a horkým čajem bylo možno zakoupit křimické kalendáře, hrnečky a papírový Betlém. Opět to bylo milé setkání nejen křimických občanů. Domů si mnozí odnášeli Betlémské světlo a těšili se na Štědrý večer.

PostHeaderIcon Rybovka na zámku

Písně s vánoční tematikou zněly ve středu 20.prosince ve velkém sálu křimického zámku. Tradičně se zde scházejí těsně před Vánoci čelní interpreti plzeňské divadelní scény a žáci z Křimic. Koncert zahájily děti pod vedením paní učitelky Sobotkové. Po té uvedla “své” zpěváky paní Stanislava Topinková, kteří zpívali nejznámější skladby České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Na konci se připojily opět žáci a zpíval celý zaplněný sál.
Součástí koncertu byla výstava obrazů žáků místní ZUŠ Zámeček a také nechyběl prodej různých druhů vín z mělnického vinařství Lobkowicz.

PostHeaderIcon Vánoční ryby v areálu Roští

I letos jsme mohli opět vidět, jak to opravdu v životě vánočních ryb chodí. Ryba se vyloví, zváží, omráčí, vykuchá a zbaví se šupin. A né jak nám někteří politici nutí myšlenku, že se ryba pouze kupuje naporcovaná, zabalená v igelitu a vystavená několik dní v regálu v některých obchoďácích. A nechci si představovat, jak se s tou rybou předem nakládá ve velkokapacitních “jatkách”. U nás v Křimicích je vše ještě v pořádku. Mohli jste se přesvědčit. A to díky křimickým rybářům, kteří vám čekání ve frontě zpříjemnili výborným svařáčkem zdarma. “</p

PostHeaderIcon Zatopená pláž v prosinci 2023

Díky brzké sněhové nadílce již koncem listopadu a následná prosincová obleva a vydatné deště způsobily kumulace řek v celé republice. Průtok řeky Mže reguluje vodní nádrž Hracholusky a ta se začala připravovat odpouštěním vody. To pocítily skoro všechny obce pod přehradou a řeka se vylila z koryt na několika místech. Křimice nejvíce zasáhla křimickou pláž, naštěstí bez majetkových škod.

PostHeaderIcon Nová elektronická úřední deska

Milí občané,

neustále se snažíme být k vám blíž a poskytovat vám důležité informace z naší obce.

Proto jsme se vydali cestou digitalizace a modernizace a nainstalovali jsme do naší obce elektronickou úřední desku.

Naším cílem je vám co nejjednodušším způsobem zpřístupnit aktuální informace a dokumenty týkající se činnosti úřadu.

Elektronickou úřední desku naleznete na zdi městského úřadu. Toto elektronické zařízení vám poskytne k nahlédnutí všechny důležité dokumenty a je přístupné 24 hodin, 7 dní v týdnu. Elektronická úřední deska je čitelná v každém počasí a přístupná i pro seniory a lidi se zrakovým i tělesným znevýhodněním.

Digitalizací úřadu šetříme čas a náklady obce/města, které dokážeme následně využít v dalších službách pro občany.

Věříme, že i tímto atraktivním způsobem vám zjednodušíme přístup k informacím.

PostHeaderIcon Předvánoční zájezd na hrad Loket

V neděli 10.prosince uspořádal křimický úřad zájezd na předvánoční trhy do městečka Loket. Neopakovatelnou atmosféru malého středověkého města, kde byl internován několik let náš nejznámější panovník Karel IV, potěšil plný autobus křimičáků a jejich známých. Plno stánků tradičních adventních výrobků bylo nejen na náměstí, ale v podhradí i na samotném nádvoří hradu. Tam probíhal doprovodný program divadel a zpěváků. Z hradu vycházel zvonečkový průvod v čele s anděli na chůdách. Zpátky do Křimic se odjíždělo v 17:30, kdy už byl celý Loket nádherně nasvícen a rozsvíceny všechny ozdoby. I v Čechách umíme udělat krásné adventní prostředí.
Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner