Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Památný den Sokolstva

I na křimické radnici dnes 8.října vlaje prapor T.J. Sokol Křimice k uctění uvězněných, umučených a popravených nejen křimických občanů-sokolů. Oslavujeme Památný den Sokolstva. Zdar!

PostHeaderIcon Začíná cvičení rodičů s dětmi


PostHeaderIcon Vjezdová brána a rekonstrukce povrchu

Výstavbu vjezdové brány se středovým ostrůvkem a rekonstrukci asfaltového povrchu na Chebské ulicí od Křimic k Vochovu zahájila dne 4.října firma Roadfin s.r.o. V období 4.10. do 24.10. bude provoz řízen semafory a od 25.10. do 19.12. při celkové opravě asfaltového povrchu bude řízen provoz regulovčíky. Děkujeme za pochopení. Musíme to opravit :-)
PS: Vjezdová brána a tím posunutí dopravního značení obce dochází nejen na přání obyvatel, kteří ke svým domovům chodí po silnici, ale i z důvodu k výstavbě nového napojení k plánovanému domu služeb (obchod, kavárna, masáže) na začátku Konopné ulice.

PostHeaderIcon Senioři v Yorku

Výroční schůze Klubu seniorů Křimice se uskutečnila po dvouleté odmlce z důvodu vládních nařízení spojené s pandemií v hotelu York. Ve středu 23.září zahájila předsedkyně Eliška Hladíková schůzi na které se probraly všechny akce proběhlé v roce 2019, 2020 a částečně v roce 2021 a samozřejmě jejich finanční vypořádání. Naslédovalo pozvání na nejbližší akce v tomto roce. A že toho nebylo málo. Senioři pořádají pravidelně čtyři akce do měsíce v podobě výletů do přírody, návštěvy výstav a koncertů a samozřejmě nechybí sportovní aktivity na minigolfu a stolních her v prostorách křimického úřadu. Velké poděkování patří výkonnému výboru této organizace, která tyto aktivity pro všechny ostatní připravují. Bylo radost vidět po delší době tolik vitálních seniorů pohromadě, kteří zakončili svojí schůzi diskotékou za doprovodu muzikanta Ládi Lenčeše. Podpořit je přišli zástupce Rady seniorů Plzeňského kraje a starosta obce.

PostHeaderIcon Křimická pouť

Tradičně třetí zářijový víkend patří křimické pouti. Atrakce rodiny Lagronů využily hlavně děti již v pátek odpoledne, ale hlavní den byla sobota, které přálo i počasí. V neděli se ochladilo a přišli pouze opravdoví vyznavači této zábavy. A tak hlavně že se děcka vyřádila a rodičům se provětraly peněženky

PostHeaderIcon Výstava mašinek

O víkendu 18-19.září uspořádali v místní sokolovně moduláři plzeňského kraje výstavu železničních modelů a kolejišť. Nepřišli nejen děti s rodiči, ale i sběratelé a nadšenci těchto plechových koníčků, kteří si mezi sebou vyměňovali zkušenosti. Návštěvníci mohli vidět několik kolejišť různých velikostí a jízdu několika mašin a souprav, které jezdili přes celou tělocvičnu. Krásné byly i detaily nádraží, vesniček, tunelů a přírody či figurek pracovníků. Velká atrakce bylo venkovní kolejiště, kde se mohly děcka svést na vagónkách tažených lokomotivou.

PostHeaderIcon Křimické vinobraní

Ve spolupráci městského obvodu Plzeň 5 Křimice a restaurace U Mže (Roští) se uskutečnilo již potřetí Křimické vinobraní ve středověkých sklepích bývalého zámeckého pivovaru a v areálu U Mže. Víno zajišťoval a osobně prováděl košt vinař Stano Mádl z Velkých Bílovic a k tomu nemohla chybět ani cimbálová muzika Mladí burčáci z Míkovic. Kromě ochutnávky sýrů ve sklepích byla též bohatá nabídka dalších výtečných pokrmů místní restaurace včetně rybích specialit. K samotnému závěru Křimického vinobraní patřil koncert kapely Anakonda Benda, který si stovka návštěvníků této oslavy vína hodně užila.

PostHeaderIcon Nejkrásnější květinová výzdoba

Kulturní komise vybírala letos z 28 vytipovaných oken a předzahrádek nejkrásnější květinovou výzdobu v Křimicích. Bylo opravdu z čeho vybírat a tak bylo těžké zvolit ty nejlepší. Každoročně se předávají ceny v zámeckém parku při příležitosti Slámování, ale to bylo letos z nejistého počasí zrušeno. A tak na stupně vítězů vystoupali ti nejlepší až 4.září při sportovním dnu v sokolovně. Za nejlepší výzdobu bytového domu získala ocenění Lenka Vlasáková. Se stejnými body byli oceněni Anna Hauerová, manželé Milfaitovi a manželé Karáskovi (toho dne na dovolené) a nejvíce zaujala předzahrádka tzv.květná louka manželů Pillmaierových. Ocenění předali za obec starosta Vít Mojžíš a za Plzeňský kraj předsedkyně výboru pro životní prostředí Radka Trylčová.

Gratulujeme

!

PostHeaderIcon Na úřadě přivítali další občánky

V neděli 5. září pan starosta Vít Mojžíš s místostarostkou Marcelou Wagnerovou přivítali deset křimických občánků.

Děti z místní mateřské i základní školy si připravily krátké kulturní vystoupení. Šest chlapečků a čtyři holčičky obdrželi pamětní list s dárkovou taškou a každá maminka byla obdarována květinou.

Pokud máte i Vy doma nový přírůstek do rodiny, můžete se kdykoli přihlásit na další Vítání občánků.

PostHeaderIcon Cyklostezka Chebská II.fáze zahájena

Stezka pro chodce a cyklisty podél Chebské ulice v části ulic K Rozvodně a Regensburská se započala v tomto týdnu. Investor je Odbor investic města Plzně a zhotovitel firma Berger Bohemia. Dokončení této akce je naplánováno na listopad 2021. Kdy se začne tato část stezky poté využívat? Zaleží na dokončení prací přemostění Západního obchvatu na Chebské ulici.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner