Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Plzeňská filharmonie v křimickém zámku

SOBOTNÍ OPEN-AIR KONCERT V ZÁMECKÉM PARKU V KŘIMICÍCH

Poslední hudební zastavení (22. 6. 2024) mimořádné koncertní řady Historické reflexe neslo název Zámek v proměnách času a nabídlo nevšední zážitek.

PostHeaderIcon Vítání občánků na zámku

Slavnostní přivítání nových křimických občánků proběhlo v neděli 9.června ve velkém sálu zdejšího zámku rodiny Lobkowiczů. Paní místostarostka Wagnerová přivítala všechny přítomné a uvedla krátké kulturní vystoupení žáků mateřské a základní školy. Po té slavnostně přijal děti do řad křimických občanů starosta obce Vít Mojžíš. Rodiče se zapsali do matriční kroniky a dostali drobné dárky a upomínkový list. Milí občánci, ať se vám v Křimicích libí !

PostHeaderIcon Kontrola dětských hřišť a pískovišť

Dne 18.06. 2024 v době od 9:00 do 11:00 hod, byla provedena plánovaná kontrola dětských hřišť a pískovišť v obvodu Křimice.  Kontroly se prováděly ve spolupráci s OS MP Lochotín a detektorem kovů. Kontroly byly provedeny za účasti ZVOS OS 600 a dvou strážníků.

Byla kontrolována tato místa: Hřiště .Korela“ – Žitná 28. Prvomáiová 74- dětské hřiště. K nádraží 5 – dětské hřiště, křimická pláž.

Závěr: Nebyly zjištěny žádné problematické nálezy, vše v pořádku. Příloha:

PostHeaderIcon Sousedé oslavili svůj den

Již od roku 2014 se konají různé akce v rámci Evropského dne sousedů v Plzni a také v Křimicích. Největší myšlenka je, potkat se nejen se svými známými sousedy a kamarády, ale hlavně spojit se s lidmi, kteří bydlí ve vašem okolí a neznáte se. Ideální jsou např. bytové domy a větší komunita lidí v okolí. Křimice se zapojují každoročně a letos si svoji oblíbenou společnou večeři připravili sousedé z Plzeňské ulice. Tutu akci pravidelně podporuje Plzeň 2015, která nabízí hudební vystoupení a malé dárky zdarma. Letos si sousedé zazpívali lidové písně s Plzeňským MLSem a večerní hodiny zpříjemnil kytarista a zpěvák Pepa Švantner. Dobrou náladu všem obdarovali i čeští hokejisté postupem do finále MS.

PostHeaderIcon II.ročník Vinné stezky

V sobotu 18.5. se uskutečnil II.ročník Vinné stezky v areálu U Mže a v městských historických pivovarských sklepích. Deset vinařství a hudební doprovod několika kapel přilákalo mnoho vyznavačů rozmačkaných hroznů. Největší lákadlo koncert ABBA Stars zaplnilo celé nádvoří a návštěvníci se bavili dlouho do noci.

PostHeaderIcon Nový kabát pošty a hasičárny

V polovině května se dokončila rekonstrukce fasády čelní strany obecní budovy, kde sídlí křimičtí hasiči a Pošta Partner Plus. Z malé opravy okolo nového bankomatu se zjistilo, že na dalších místech stěny se omítka odchlipuje od cihel a opadává i dolní obkladová podezdívka. A jak by to vypadalo, kdyby zůstaly neopravené vyšísované dřevěné podhledy a narezavělé okapy? Při jednom lešení se nakonec opravila celá východní strana budovy a zastupitelé vyhodnotí, zda se nebude pokračovat na dalších stranách budovy. Děkuji všem, kteří se na opravě podíleli a vám všem za schovívavost, kteří jste měli znepříjemněnou cestu na poštu a do provizorní třídy MŠ.

PostHeaderIcon Májka a pálení čarodějnice

V areálu U Mže se každoročně 30. dubna scházejí stovky lidí, aby zde oslavili Filipojakubskou noc. Rybáři ve spolupráci s restaurací Roští připravili a postavili Májku a vatru s čarodějnicí. Městský úřad zajistil a dětem rozdával buřty a ti si je mohli opéct na dlouhých prutech. Vatru společně zapálili starosta Mojžíš s rybářem Danihlíkem. O večerní zábavu se postaral DJ Chozze svojí diskotékou. Letos bylo akci dopřáno krásné počasí.

PostHeaderIcon I.ročník pochodu „Svatovojtěšský trojúhelník“

MO Plzeň – Křimice a Okrašlovací spolek Vochov společně uspořádali I.ročník pochodu „Svatovojtěšský trojúhelník“ v neděli 28. dubna. Trasa 6 a 10 km vedla mezi vochovským křížkem a křimickou kapličkou s názvy významného českého světce, 15km vedla přes vejprnický kostel zasvěcený též sv. Vojtěchu. Start i cíl byl u křimického muzea, které bylo v tento den též otevřeno. Prvního ročníku se zúčastnilo na 130 vyznavačů chůze přírodou, kteří získali kromě informační a soutěžní brožurky i mapku do které získali i originální razítka tohoto pochodu. Cestou se mohli účastníci pochodu zastavit u deseti zastávek s otázkami, které byli směřovány k určité lokalitě obce.

PostHeaderIcon Vzpomínka na válečné hrdiny

Pietní akt v Křimicích se tradičně pořádá na výročí sestřelených amerických bombardérů ke konci dubna 1945. Tradiční akci zahájily mažoretky za doprovodu orchestru ZUŠ Chválenická. Projevů a položení květin se letos zúčastnili starosta a zastupitelé obce, ministr kultury, náměstkové hejtmana a primátora, zástupce americké ambasády a zájmové spolky a organizace. Po hymně Československé republiky a Spojených států přelétl nad Křimicemi dobový cvičební vojenský dvouplošník Boeing. Na Křimickém náměstí bylo možno nahlédnout do vojenských vozů z II.světové války. Letos významní hosté též navštívili i výstavu „Plzeňští bombardovací letci v boji za svobodu“ v křimickém muzeu.

PostHeaderIcon Setkání s jubilanty obce

Ve středu 24.4. přivítal starosta a místostarostka Křimic jubilanty v restauraci Saracena. Po úvodním přípitku, zazpívaly děti místní základní školy a předsedkyně Klubu seniorů poinformovala o jejich aktivitách nejen v Křimicích. Následovalo promítání několika krátkých nových reportáží o obci a posléze si mohli všichni společně zazpívat písničky s hudebníkem panem Lenčešem. Někteří si dokonce i zatančili. Tohoto setkání se sešlo 24 oslavenců od sedmdesáti do devadesáti let. Mnozí z nich se dlouho neviděli a tak si měli co popovídat a zavzpomínat.
Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner