PostHeaderIcon Zámeček pomáhá japonským dětem

 V úterý 27. března hostí SSUPŠ Zámeček skupinu dětí z Japonska, které přijely na návštěvu do České republiky z oblastí postižených tsunami. Škola pro děti připravila pestrý program v podobě výtvarných workshopů, ve kterých si zábavnou formou vyzkouší různé výtvarné techniky. 

Návštěvu České republiky zorganizovala Česko-japonská společnost pro děti z oblastí postižených tsunami, které ztratily své domovy a často i rodiny. Týdenní pobyt se zajímavým programem má pomoci dětem nejen k psychické relaxaci a navázaní nových kontaktů, ale především k získání pozitivní motivace – a to mimo jiné prostřednictvím seznámení s naším kulturním dědictvím, které přežilo i navzdory různým nepříznivým historickým podmínkám. Jedním z prostředků je právě kulturní program na Zámečku – pro děti je zde připravena sochařská dílna, kde si budou mimo jiné moci vyzkoušet třeba sekání do kamene, malířský workshop interaktivní tvorby a výroba upomínkových buttonů, tzv. „placek“ s vlastními motivy.

SSUPŠ Zámeček se do projektu zapojila i proto, že ji k Japonsku váže dlouholetý vztah – spolupracuje s partnerským městem Plzně Takasaki, které bylo katastrofou postiženo. Dlouhodobě spolupracuje také s Česko-japonskou společností. Škola již v minulých letech pořádala několik kaligrafických workshopů vedených japonským kaligrafistou a rovněž realizovala společně se studenty z Takasaki výtvarný projekt „Souběžná krajina obrazu“.

.

1 Reakce na “Zámeček pomáhá japonským dětem”

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner