PostHeaderIcon Fotbalový turnaj staré gardy

Dnes 16.dubna 2012 se uskutečnil fotbalový turnaj vysloužilých fotbalistů v  rámci oslav 100.let od založení T.J.Sokol Křimice a Slavia Plzeň 1912. Tyto týmy si pozvaly za dalšího soupeře pražský divadelní spolek „Sklepovští Sršáni“ v čele s Davidem Vávrou. Po celý den bylo typické aprílové počasí a kromě deště předpovídali i sněžení. Na to však nedošlo a pršet přestalo přesně v 16:05. Teplota se zastavila na 7 stupních. Na nádvoří sokola se sjížděli skalní fotbalisté oblých tvarů a šedin. Křimičtí se již soustředili v salonku místního hostince a do šaten se loudali veteráni z plzeňské Slavie 1912 a Sršáni z Prahy. První hvízdnutí zaznělo něco málo před půl pátou odpolední a starosta Sokola Jaroslav Martínek zahájil hru slavnostním výkopem. Nastoupili proti sobě domácí T.J.Sokol Křimice a Sklepovští Sršáni. Hrálo se 2×20 minut a o pořádek na hřišti se starali sudí Milan Buša a Jiří Kříž. Nasazení a radost ze hry bylo vidět z každého hráče, ale ke konci zápasu bylo znát, že křimický mančaft byl v průměru o něco mladší a zvítězil 5:3. Ani protest od Sršánů, že gól od děvčete se počítá za dva, neprošel. Další zápas trval jen 2×10 minut a to Slávie vs.Sršáni. Herci totiž museli odjet na představení do plzeňské Besedy. Přesto vyhráli 2:1. V posledním zápase byli již všichni patřičně promrzlí, a proto se zápas hrál jen na patnáct minut. Sešívaní Slávisté překvapili a s křimickými Sokoly dokázali remizovat 1:1. Hlavní cena, plechový fotbalista Slávie, kterou vyrobil Ing. Pavel Denk, zůstala v Křimicích. Kapitánovi vítězného týmu Kubíčkovi ho předala  jednatelka jednoty Lada Šmídlová. Každý z týmů obdržel diplom a skleněný hrnek s logem 100 let křimického Sokola. Nakonec dnes tak  o výsledky nešlo….