PostHeaderIcon Hledá se pradědeček !

Pro zvětšení klikni

Na tomto tablu z roku 1912 je 14 fotografií mužů, kteří se přičinili k založení místního Sokola. Poznáte  některého z nich ? Napište prosím jméno a něco málo o nich. Psát můžete zde níže do komentářů, nebo na e-mail forum@krimice.info . Děkuji za každý příspěvek k 99 leté historii Sokola Křimice.

4 Reakce na “Hledá se pradědeček !”

 • Harryna napsal:

  Dole druhý zleva by měl být pan Bayer.

 • neznámý napsal:

  2. řada, druhý zleva pan Václav Fňouk, hned vedle první předseda Bohumil Kranda. Víc nepoznávám.

 • Petr napsal:

  Václav Fňouk,rodák z Josefova, se přiženil do Křimic v roce 1890. V bývalé „Zámecké restauraci“ pracoval jako kovář s jedním tovaryšem. V roce 1912 kovářství předal a pořídil si koloniál-hokynářství v čís. pop. 63 u zámku. Zakladatel Sokola, účastnil se veřejné činnosti . Mimo jiné byl v představenstvu.

  Vstřícného partnera získal v osobě pana Bláhy, který se ihned plně zapojil do práce. Jeho prvním počinem, a to nejdůležitějším, bylo získání pozemku pro stavbu Sokolovny, které bylo podmíněno i kladným výsledkem u soudu v Praze.
  Při výkopových pracích se narazilo nejen na pozůstatky kostí (říká se, že z dob husitských válek), ale též na pískové podloží, které pomohlo s prodejem písku a získalo Sokolům značné finanční prostředky. Samotná stavba za cca 2 mil. byla ukončena za necelé dva roky. Bylo zavedeno ústřední topení, díky tomu bylo umožněno 1x týdně použít 5 van s teplou vodou jako koupele pro veřejnost.
  Pan Václav Fňouk svoji činnost ukončil v r. 193O jako soukromník (kupec), odchází do penze a v Sokole zůstává až do své smrti v r. 1948.
  Bylo sepsáno z obdivuhodného zdroje a paměti dosud žijící křimické rodačky pí. Marie Váchalové roz. Bláhové.

 • Vít Mojžíš napsal:

  Skvělé paměti ! Ani nevíte jakou jste nám udělal radost. Děkuji Vám Petře i za ostatní křimické čtenáře, kteří fandí těmto webovým stránkám. Váš komentář bude zařazen do připravované sekce „Paměti křimických občanů“.
  V úctě VM.

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner