Výpis aktualit v rubrice ‘Sport’

PostHeaderIcon Olympijské medaile do Křimic

V jižních Čechách proběhla letošní Olympiáda dětí a mládeže. Výrazně se do dějin ODM zapsali sourozenci z Křimic, Aneta a Štěpán Marečkovi.
Soutěž ze vzduchové pistoli vyhrála mezi dorostenkami Aneta, a to o více než tři body. Jako první gratuloval starší brácha Štěpán, kterému radostně skočila do náruče.
Také Štěpán se v Českých Budějovicích probojoval do finále, dosud největší závod kariéry ho čekal jen pár minut po Anetě. A sestra si samozřejmě jeho klání na stejném stanovišti nenechala ujít, na oplátku zase fandila ona jemu. Navzdory nervozitě vedl, ještě před poslední ránou se držel v čele. Jenže nakonec mu zlato těsně uniklo a bral stříbrnou medaili.
Nejvyšší ambice vyplývající z rodinných kořenů dvojice z Plzeňského kraje naplnila i bok po boku. Ve středu jejich olympijské klání pokračovalo mixem, kde získali stříbro. Pokrevní napojení považují za jednoznačnou výhodu. „Jsme na sebe zvyklí, dokážeme díky vztahu spolupracovat a víme, co od druhého očekávat,“ vysvětluje Aneta.
A my se samozřejmě připojujeme s velkou gratulací !

PostHeaderIcon Sportovní hry mateřských škol

Křimická mateřinka vyslala jako každý rok na plzeňský atletický stadion své předškoláky. Dne 6.června se tam konal 9.ročník Sportovních her mateřských škol. Mezi nimi bylo vybráno 6 sportovců, kteří reprezentovali Křimice, ostatní přijeli fandit a využít mnoho mimosoutěžních aktivit. Letos soutěžilo 21 družstev v pěti disciplínách. Naši borci, které přijel podpořit osobně i starosta Vít Mojžíš, skončili v první desítce a to na slušném devátém místě. Křimice získaly individuální zlatou medaili v běhu kolem met díky Alexovi Klementovi. Za krásného počasí si tento den užilo přes pět set sportujících předškoláků.

PostHeaderIcon Hasičská Podchlumecká soutěž

Dne 13.4. se naši mladí hasiči zúčastnily se třemi družstvy Podchlumecké soutěže na Doubravce. V branném závodě vybojovalo naše nejmladší družstvo pěkné třetí místo. Soutěžící při krásném počasí kombinovali fyzickou zdatnost s vědomostními a dovednostními úkoly. Velké díky patří soutěžícím za vzornou reprezentaci našeho sboru a vedoucím za přípravu při pondělních schůzkách. (lv)

PostHeaderIcon Křimičtí sokolové vystoupili na plese Župy

Členi křimického sokola společně se sokoly Valchy, Koterova a Plzně 3 představili zkrácené verze sletových skladeb v Měšťanské Besedě u příležitosti plesu Župy Plzeňské. Bylo to první vystoupení před veřejností. Všechny skladby, které se nacvičují již od loňského podzimu budou ještě představeny v Klatovech, ve Spáleném Poříčí a 15.června v Plzni na Letné (fotbalové hřiště). Vše vyvrcholí na Všesokolském sletu v Praze 4.-5. července na stadionu v Edenu. Sletu zdar !

PostHeaderIcon Jarní fotbalová sezóna zahájena

Křimičtí fotbalisté odstartovali jarní fotbalovou sezónu famózně. Hosté ze Staňkova dorazili z posledního místa v tabulce a jak se zmínil jejich předseda klubu:“ FC Křimice byly o tři třídy lepší“.
Naši kluci hráli s nadhledem po celý zápas a jejich síla se na konci zápasu zviditelnila i na světelné tabuli se stavem 10:0. Na Staňkovu se vyřádili: R. Kropáček 2., R. Kropáček 10., J. Kovačič 27., R. Kropáček 28., J. Kovačič 43., P. Mariánus 55., J. Dvořák 59., P. Mariánus 70., R. Kropáček 74., P. Mariánus 78. (p.) Navíc René Kropáček je stále nejlepším střelcem soutěže s 29 góly a na lídra soutěže 1.A třídy Slavoj Koloveč ztrácíme pouhý jeden bod. Tak držíme klukům palce a vy přijďte fandit!

PostHeaderIcon Zimní Hunters liga III. – Křimice 10. 2. 2024

Druhé zastávky ,,Zimní Hunters ligy” v Křimicích se zúčastnilo 33 hráčů. Počasí si s námi pohrálo a řeka Mže se dostala ze svého koryta. To hráče nezastavilo a přes pár změn v layoutu jsme si den užili. V turnaji padlo dokonce pětkrát eso, které se povedlo hodit čtyřem hráčům.: (2x Jan Soukup, 1x Ondřej Kuneš, 1x Filip Smejkal a 1x Kryštof Hrubý, kteří si rozdělili bank v částce 3900,- Kč. ) .
Děkujeme městské části Křimice za vyčištění výhozišť, která zaplavila velká voda.
Discgolf Club Hunters Strakonice

PostHeaderIcon Badmintonový turnaj vyhrála dvojice Krýsl-Němeček

V sobotu 20.ledna přivítala křimická sokolovna vyznavače badmintonových míčků nebo také košíčků. Sokol Křimice pořádal tradiční zimní turnaj v badmintonu čtyřher. Z deseti přihlášených dvojic se jich nakonec zúčastnilo osm. Rozlosovaly se do dvou skupin, kde se hrálo každý s každým. Pak už následovaly čtvrtfinálové vyřazovací boje mezi skupinami. Nečekanými vítězi se stala dvojice Tomáš Krýsl-Václav Němeček, kerá v semifinále vyřadila po velké bitvě Barattu-Šmída(3.místo) a ve finále si kluci poradili s křimickou dvojicí Roman Pokorný-Martin Uhel. Na čtvrtém místě skončila smíšená dvojice Jan Rund-Tereza Pokorná, Terka získala navíc i cenu o nejlepší hráčku turnaje. Hrálo se ještě o umístění pátého místa, které získala dvojice Miloš Pokorný a Martin Šůcha. Všichni účastníci získali z rukou starosty Víta Mojžíše sladkou odměnu a ti nejúspěšnější medaile, poháry, diplomy a věcné ceny. Poděkování za podporu tohoto turnaje patří organizátorům, městskému obvodu, odboru sportu města Plzně a plzeňskému radnímu pro sport a tělovýchovu.

PostHeaderIcon Rekordní turnaj ve stolním tenisu

Do Křimic se sjeli tabletenisté z několika krajů a také ze Slovenska. Čtyřiadvacet hráčů se zaregistrovalo přes webové stránky již týden předem a tím se turnaj naplnil. V samotný den turnaje přijeli ještě tři hráči „nablint“, kteří se nakonec též zúčastnili. Rekordních 27 hráčů si zahrálo ve čtyřech skupinách každý s každým, z kterých postupovali čtyři hráči. Pak následovalo osmifinále, čtvrtfinále a semifinále. O třetí místo se utkala nejúspěšnější žena (15let) Eliška Keplová s Ctiborem Včalou, který měl větší štěstí a dosáhl na bronzovou medaili. Do finále se dostal Petr Vraštil z Rudné a trojnásobný vítěz z Prahy Tomáš Voříšek, který si své renomé z vyšších tříd obhájil. Putovní pohár z rukou starosty obce a Sokola Víta Mojžíše zdvihl nad hlavu, ale usoudil, že už by měl zůstat v dalších ročnících pro jiného hráče a pohár v Křimicích zanechal.
Turnaj měl opět vysokou kvalitu díky hráčům a také díky podpoře městského obvodu, odboru sportu a radního pro oblast sportu a tělovýchovy města Plzně.

PostHeaderIcon 9.ročník běhu Křimická 8 a dětská 2

Tradiční křimický běh Křimická 8 a dětská 2 a také kategorie elevové do 6 let se uskutečnil v sobotu 9 září v areálu T.J. Sokol Křimice. Za dosti teplého počasí odstartoval starosta obce a Sokola Vít Mojžíš v 10:00 běh na 2 km. První přiběhl jedenáctiletý Matyáš Franěk s časem 9:10 a nejrychlejším děvčetem se stala též jedenáctiletá Nela Ceplechová. O půl hodiny později byl odstartován hlavní závod na 8 kilometrů, kterému dominoval s časem 30:09 Jakub Horák. Nejrychlejší ženou se stala Pavlína Strejcová s časem 38:42. V průběhu tohoto závodu běželi 60m na fotbalovém hřišti nejmladší -elévové. I I když měli různé časy, odnesli si všichni zlaté medaile.
Výsledky:
Kategorie Dětská 2km.
Chlapci 6-9let.1.Josef Vaníček, 2.Tobiáš Uxa, 3.Jakub Suchý.
Chlapci 10-15let. 1. Matyáš Franěk, 2. Jan Suchý, 3.Ondřej Duchek. Děvčata 6-9let. 1.Michaela Seifertová, 2. Nela Košťálová, 3. Eliška Sedláčková.
Děvčata 10-15let 1.Nela Ceplechová, 2.Leontýna Drezári, 3. Šárka Fleišmanová.

Kategorie Křimická 8.
Muži. 16-39let. 1. Jakub Horák, 2. Tomáš Uxa, 3. Jaroslav Suhs.
Ženy 16-39, 1.Jana Trnková, 2. Markéta Urbová, 3. Barbora Bělová. Muži 40-59let, 1.Daniel Melichar, 2. Petr Mach, 3. Milan Řežábek se synem Honzou.
Ženy 40-59let, Pavlína Strejcová, 2.Jana Kašparová, 3. Hana Korálová.

PostHeaderIcon Zahájení fotbalové sezóny 2023/2024

Již tuto sobotu 5.8. přijďte na zahajovací zápas fotbalové sezóny 1.A třídy. Křimičtí fotbalisté přivítají mužstvo Kralovic v 18:00.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner