Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Zkušební nasazení linky č.19

Od 2. 12. 2019 bude v provozu nová trolejbusová linka 19.

Linka bude vedena v trasách linek 11 a 35 Ústřední hřbitov – CAN Husova – Radčice – Malesice / Křimice. Linka bude odbavovat v úseku Ústřední hřbitov – CAN Husova v pravidelných zastávkách linky 11, v úseku CAN Husova – Malesice nebo Křimice pak v pravidelných zastávkách linky 35.

Linka bude v provozu od 2. 12. 2019 do odvolání (předpoklad cca únor 2020) a bude sloužit zejména k ověření provozu trolejbusů s bateriovým pohonem pro budoucí možné využití na sloučené lince 11+35. Linka bude v provozu pouze v pracovních dnech. Ve vánočním prázdninovém období od 23. 12. 2019 do 3. 1. 2020 linka nejede.

Jizdní řád linky č.19 ZDE

PostHeaderIcon Sokolovna má nejen novou fasádu

Křimičtí sokolové získali v letošním roce dotace z Plzeňského kraje, Statutárního města Plzně a z MO5. Většina financí jde na provozní náklady budovy, hřišť a trenérů. Ostatní finance se snaží proinvestovat a to hlavně v budově sokolovny. Letos se podařilo dokončit opravu přísálí a vestibulové haly. Tam se též snižoval strop, dala se nová elektroinstalace, světla a nová dlažba. Zrušilo se původní dřevěné zádveří a tím se zrušila i nehezká klec na skladování a vybodoval se zcela nový sklad. Do nového kabátu se oblékla čelní strana budovy a strana z fotbalového hřiště. Opravilo se rozpadlé schodiště a vyměnily se dveře do fotbalového kabinetu. Osadilo se nové osvícení a nově vznikly venkovní zásuvky.

Areál Sokola využívají členi nejen každý všední den na tréninky, ale hlavně jsou vidět zaplněné fotbalové hřiště i o víkendu. Tento sportovní stánek je využíván pro závody a turnaje a pro různá kulturní vystoupení. Rodiče si zase mohou vypít dobrou kávu v restauraci, než se jejich ratolesti pohrají na novém hřišti s dětskými prvky.

Sportu Zdar, křimickému zvlášť !

PostHeaderIcon Zasedání zastupitelstva MO Plzeň 5

11. září 2019

Zastupitelé zamítli:

- návrh změny vyhlášky o odpadech, kde se navrhuje zrušení možnosti odvážet stavební suť do sběrných dvorů. (Zastupitelé navrhují větší kontrolu stavebních firem a tímto neomezovat občany Plzně).

- novelu vyhlášky o poplatku za svoz komunálního odpadu o 2,2 násobek stávajících poplatků. (Zastupitelé navrhují navýšení pouze o 75%, které by pokryly veškeré provozní náklady).

- návrh pana Hanuse směnu části pozemků, který by zrušil a přeložil stávající chodník od Chebské ulice (u stánku s pizzou) do  Ztracené ulice.

Zastupitelé schválili:

-          Žádost o možnost získání dotace prodloužení vodovodního řadu v Plzeňské ulici a dofinancování z rozpočtu městského obvodu

-          Finanční dar pro odloučené pracoviště 15.ZŠ Křimice pro nákup nového fotografického přístroje

Zastupitelé stáhli návrhy usnesení:

-          Pronájem pozemku ve vlastnictví Sokola Křimice za účelem vybudování hřiště na plážový volejbal (výbor sokola Křimice chce nejprve zajistit koncepční využití zbylých pozemků pro atletické prvky)

-          Smlouvu na pronájem zámeckého parku pro využití kulturních akcí MO5. Neshoda mezi zastupiteli na výši nájmu.

PostHeaderIcon Projekt parkoviště v Žitné ulici

Připravovaný projekt veřejného parkoviště v Žitné ulici narazil na problém elektrického vedení položeného napříč pozemkem. Podmínkou souhlasného stanoviska ČEZu byla přeložka tohoto podzemního elektrického vedení. Zastupitelé městského obvodu na minulém zasedání odsouhlasili částku 240.000,- Kč, která zajišťuje tuto přeložku zrealizovat a posunout projekt ke stavebnímu povolení, které bychom rádi získali do konce roku 2019.

PostHeaderIcon Závěr Křimického kulturního léta

Oslava křimického symbolu zelí, šermíři na zámku, prohlídka pivovarských sklepů s ochutnávkou vína, výstava mašinek a hasičské závody. To vše proběhlo v jeden den a to 21. září v Křimicích. Celodenní Zelný festival se odehrával před Lobkowiczkou zelárnou, kde od rána vyhrávala kapela, vařily se a pekly kulinářské dobroty se zelím. Prodávalo se zelí krouhané i kysané, nebo zelné saláty. I pro děti byl připraven bohatý program, včetně tradičního šlapání zelí.

Ze zámku byl vypraven průvod v dobovém oblečení a výstřelem z děla byl otevřen i křimický zámek. Kde též byly k mání velmi dobré pochutiny. Mimořádně se otevřela zámecké komnaty, kde v každé byla sehrána historická scénka. Ve sklepě byly alchymistické laboratoře a proběhl zde šermířský souboj. V zámeckém parku byl k vidění sokolník s několika opeřenými dravci a kdo chtěl, se mohl projet na koňském povozu.

Odpoledne proběhly tradiční hasičské závody Křimická proudnice před budovou SPŠD. Zde si prověřili své dovednosti členi místního Sboru dobrovolných hasičů.

Odpoledne byly poprvé otevřeny historické sklepy původního křimického pivovaru v areálu U Mže, které nechal Městský obvod vyčistit, vyspravit a zavedl zde elektřinu pro osvětlení. Zde je zapotřebí poděkovat pánům Vykoupilovi, Vildovi a Burešovi, kteří tyto práce korigovali. V těchto zajímavých prostorech nemohla chybět degustace vína, kterou zajistil moravský vinař Stanislav Mádl. Návštěvníci měli možnost zde ochutnat deset druhů výběrových vín.

Poslední akcí byla v sokolovně a to výstava mašinek a ostatních železničních doplňků. Výstavu uspořádali Moduláři plzeňského kraje a trvala celý víkend.

Křimicemi tento víkend prošlo tisíce návštěvníků a doufám, že spokojených.

PostHeaderIcon Sokolské sportovní hry

V sobotu 7. září za velmi nepříznivého počasí křimičtí sokolové uspořádali tradiční Sokolské sportovní hry. V dopoledních hodinách fotbalisté připravili turnaj pro mladší přípravku, kde si nejmladší sportovci vychutnali vůbec první své zápasy. V odpoledních hodinách se pro déšť zrušil slavnostní seskok parašutistů a samotné zahájení se lehce opozdilo. Letos přijela pozdravit a se starostou Vítem Mojžíšem zahájit letošní hry radní města Plzeň pro školství, mládež a tělovýchovu Lucie Kantorová. Poté přišla na řadu děvčata se vzpomínkou na sletové vystoupení a za nimi děti představující cvičení Zumba.  Samotné hry se odehrály po uklidněném počasí nejen v tělocvičně, ale i na fotbalovém hřišti. Soutěžící si mohli vyzkoušet veškeré sporty, které nabízí křimičtí sokolové. Od gymnastiky, florbalu, stolního tenisu, badmintonu, šipek, fotbalu až po atletiku. Ta se jako jediná vyhodnocovala a děti, v několika kategoriích, mohly převzít věcné ceny, medaile, diplomy, poháry a vystoupat na stupně vítězů.  Letos ve vstupní hale byl poprvé vystaven stolní Stiga hokej, o který byl velký zájem hlavně ze strany rodičů. Přinesl ho křimičák pan Havlíček, který se stal v této hře dokonce mistrem a přivezl ukázat své medaile a poháry. Vyzkoušet sportovní motoriku dětí přijel též známý žabák z Nadace sportující mládeže. Nepříznivé počasí ovlivnilo počet soutěžících, ale přesto přišlo na padesát skalních malých sportovců.

PostHeaderIcon Puňťa Cup

V sobotu 7. 9. uspořádal místní klub kynologů tradiční soutěž pro všechna plemena a křížence psů s názvem „Punťa Cup“. Na této akci se sešli majitelé malých i velkých plemen. Pejskové se svými páníčky soutěžili před hodnotícími komisemi v několika disciplínách. Po vyhodnocení byly vyhlášeny  výsledky po jednotlivých skupinách a závěrem vyhlášen vítězný pejsek titulem „Punťa roku“. Pro všechny vyhodnocené pejsky byly připraveny pamlsky a dárkové medaile. Nejlepší obdrželi i poháry.

PostHeaderIcon Křimická pouť a pouťní mše

Ve dnech 14. – 15. 9. Proběhla v Křimicích tradiční křimická pouť. Pár dní před poutí se usadily na na Zámeckém náměstí známé pouťové atrakce, které byly hlavní pouťovou zábavou dětí. Díky krásnému slunečnému podzimnímu počasí byla letošní návštěvnost bohatá. Při této akci byla otevřena i křimická kavárna „Vážka“, u které si návštěvníci mohli dát kávu s dortíkem. Co se týká stánků, na pouti byl pouze jeden stánek s občerstvením a jeden stánek s tradičními pouťovými cukrovinkami (perníčky, turecký med, mandle a oříšky pražené v cukru apod.). Jako v minulých letech, tak i letos vše zabezpečila fi. Lagron s.r.o.

V sobotu 14. 9. od 18,00 hod. se konala v zámecké kapli Povýšení Svatého Kříže pouťová mše svatá. Mši celebroval páter Igor Bibko.

PostHeaderIcon Koncert Amátovky v areálu U Mže

Dne 25. 7. pořádali členové KSK v areálu rest. U Mže koncert oblíbené dechové kapely AMÁTOVKA. Zpívali Zlata Kráčmerová a Pavel Anděl, programem provázela zpěvačka Zlata. Na úvod programu zazpívala Zlata s harmonikářem několik duetů, posléze kapela hrála až do 19,00 hod. Přes velká horka zde byla velká návštěvnost, přijeli i seniorské kluby z Černošína a Holýšova. Ty o přestávce si v doprovodu křimických seniorů prohlédli tento sportovně odpočinkový areál, podívali se na minigolfové hřiště a na technickou památku – Záhorského jez.

PostHeaderIcon Drobné investice v Křimicích

Městský obvod uvolnil finance na drobné nákupy a opravy stávajících prvků. Na žádost obyvatel byly osazeny dvě lavičky. Jedna před budovou pošty a druhá na Horničce s výhledem na Křimice. Na hřišti u hasičárny byla opravena skluzavka a ve spolupráci se Správou veřejného statku byl nahrazen rozbitý betonový ochoz za zámkovou dlažbu a vyspraven sklon ke kanálku dešťové vody u bytového domu v ulici Průkopníků.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner