Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon II.discgolfový turnaj o O zelnou placku

Opět po roce se sešli zájemci o discgolf v areálu Pláže u Mže na jediném DG hřišti na Plzeňsku, aby poměřili své síly.

Na druhém ročníku turnaje O mistra zelné placky se sešlo 24 účastníků ve 3 kategoriích, po ranním worskshopu proběhlo rozlosování do skupin a mohlo začít první kolo. Už po pár jamkách bylo patrné, že kvalita hráčů šla oproti minulému ročníku nahoru. Díky tomu se před pauzou na oběd stihly rovnou 2 kola. Kromě zelných placek a sušenek bylo pro účastníky přes polední pauzu připraveno občerstvení formou špekáčku na oheň, jako součást hráčského balíčku.

Po obědě vypuklo 3. a poslední kolo, nervozita neztratit náskok po prvních dvou kolech byla znát, ale pořadí se již příliš nezměnilo. Celý turnaj doprovázela přátelská atmosféra, což doložilo i darování vyhraného disku v losovačce jedinému juniorovi turnaje.

Po sečtení skóre se přistoupilo k vyhlášení nejlepší hráčů a hráček. Za zmínku určitě stojí nejlepší výsledek celého dne, který v kategorii Open zahrál Lukáš Pytlík a to -8, -8, -7 pod par hřiště.

V kategorii Amatéři – muži:

1. Tomáš Šilhánek

2. Filip Zavadil

3. Martin Hrdonka

Amatérky – ženy:

1. Lucie Husáková

2. Fiorella Diaz

3. Petra Zemanová

Open:

1. Lukáš Pytlík

2. Martin Štefl

3. Jan Makovský / Michal Muchna

Na závěr stojí za to poděkovat Křimicím za podporu při organizaci a hlavně za vybudování DG hřiště, katedře tělesné výchovy ZČU za poskytnutí disků a v neposlední řadě organizátorům za uspořádání turnaje. Děkujeme všem a doufáme, že se opět za rok potkáme v minimálně stejném počtu.

Děkuji

S pozdravem a přáním pěkného dne

Honza Langmajer

PostHeaderIcon Pro Křimické sportoviště základní kámen položen

Po necelých třech letech od myšlenky vybudovat v Křimicích pro veřejnost tenisové a volejbalové antukové kurty se v úterý 15. září 2020 stalo realitou. Na jaře 2018 jsem s amatérským náčrtem vyrazil za vedením Střední průmyslové školy dopravní, kde se nachází zanedbané hřiště původní zemědělské školy. Moje vize se zalíbila a ještě se rozšířila o dopravní hřiště a parkoviště s elektro dobíjecí stanicí pro automobily. Stávající běžecký ovál se rozšíří a přizpůsobí i pro vyznavače in line bruslí. Slavnostního poklepání základního kamene proběhlo za účasti ředitelky SPŠD paní Novákové a jejího zástupce pana Kašpara, náměstkyň hejtmana za školství paní Bartošové a ekonomické náměstkyně paní Krejsové a vedoucí odboru školství Plzeňského kraje paní Havlíčková. Tímto patří největší dík za rozhodnutí toto sportoviště v Křimicích vybudovat a vyčlenění financí na vybudování I.etapy ještě v letošním roce. Poděkování patří i dalším zaměstnancům SPŠD, kteří spolupracovali na pravidelných poradách s projektantem a s ÚMO5. Nemalý dík patří i křimickým zastupitelům , kteří uvolnili finanční podíl na I.etapu stavby rovný 1.milion Kč a Plzeňský kraj vyčlenil v letošním roce 5.milionů Kč. Celkem je projekt zpracován do III. etap a celková cena dosáhne 20.000.000,- Kč.

Vít Mojžíš, starosta MO Plzeň 5

PostHeaderIcon Vyhodnocení soutěže „Nejkrásnější květinová výzdoba Křimic 2020″

Předávání ocenění soutěže „O nejkrásnější výzdobu Křimic“ se tradičně uskutečňuje v zámeckém parku při Křimickém slámování v sobotu 29. srpna. V letošním roce byla výzdoba tradičně hodnocena jednak odbornou porotou a jednak na internetu. V hodnocení odbornou porotou se na 1. místě umístila rodina Hauerova, 2. místo zaujala rodina Tomaševských a na 3. místě rodina Nikodémova. V hodnocení po internetu (facebookové a webové stránky Krimice.info) se na 1. místě umístila rodina Milfaitova, na 2. místě Vykoupilova a 3. místo obsadila opět rodina Tomaševských. Gratulujeme všem výhercům. Poděkování patří i předávajícím, kteří věnovali věcné dary. Za Plzeňský kraj paní radní Trylčová, za městský obvod starosta Mojžíš a za zahradnictví pan Lobkowicz.

PostHeaderIcon Setkání s jubilanty

Ve středu 2. září starosta obce Vít Mojžíš přivítal na ÚMO5 křimické občany, kteří měli ve III. čtvrtletí kulaté jubileum nad sedmdesát let. Většina oslavenců se dnešního setkání nezúčastnila z důvodu obavy z nakažení virového onemocnění. Po dvouhodinovém příjemném posezení a debatě o životě nejen v Křimicích tajemník úřadu pan Plochý promítl krátkometrážní filmy z Křimic. Konkrétně reportáže ze zahájení plážové sezóny, slavnostní otevření nové lávky přes Vochovský potok a ze soutěže Zelmistr. Na konci setkání každý obdržel od starosty a místostarostky malý dárek.

PostHeaderIcon Rybářský den

Dne 18. 7. uspořádali členové MO ČRS tradiční akci „Rybářský den“. Členové i nečlenové rybáři mohli soutěžně chytat ryby v sádce od 14,00 hod.. Soutěž probíhala jako každý rok, dvoukolově. Po prvním kole byla krátká přestávka na změnu stanoviště a po další hodině byl závod ukončen. Vítězem se stal p. Pavel Beran, který nachytal ryby v součtu délek přes 450 cm. Po závodech byl připraven kulturní program pro děti. V rámci tohoto programu vystoupila klaunka Josefína, která měla pro děti připravené pohybové aktivity a zábavnou formou je učila. Následovalo dětské divadelní představení a po 19,00 hodině zahrála naživo kapela Hibaj.

PostHeaderIcon Letošní křimické Slámování za deště

Letošní křimické Slámování bylo hodně ovlivněno počasím. Přesto přišlo několik desítek odvážných, kterým nevadilo mírné mrholení. Menší účast byla i z řad trhovkyň – výrobců a prodejců z přírodních materiálů jak kvůli počasí, tak i z obav Covidu 19. Organizátoři předpřipravili z drátů základní tvary kruhy a čtverce, které si návštěvníci dále upravovali, nebo si vyrobili své motivy, které si oplétali slámou. Menším dětem pomáhali rodiče a ti starší si poradili samy. A tak se v zámeckém parku objevovali věnce, srdce, hvězdy, ale i složitější výrobky jako byli například auto, kachničky, pejsek, drak a jiné. Rodina Houdkova vyrobila pro obecní jesličky malého Ježíška, který byl v minulém roce z křimického Betléma odcizen. Děkujeme nejen jim, ale všem, kteří tuto hezkou akci připravili, včetně kapele Wendy Gang, která po celou dobu Slámování všem hezky vyhrávala. V Křimicích 29.srpna 2020.

PostHeaderIcon Neckyádu opět vyhráli Malesičtí

V sobotu 15. 8. odpoledne se konala v rámci KKL tradiční akce, kterou pořádá MO ČRS a to neckyáda. Letošní rok již 20. Ročník. Na startu se sešlo 12 netradičních plavidel se svými osádkami. Plavidla byla postupně spouštěna na vodu a úderem 14 hodiny odstartovala směr křimické mosty. V polovině cesty na křimickém jezu bylo jako obvykle přenášení plavidel spojeno s malou občerstvovací zastávkou. Diváci, jichž přišlo velké množství a doprovázeli plavidla po souši celou cestu, pomáhali při transportu po souši. Po krátké pauze plavidla pokračovala v cestě po řece Mži do cíle.

Při vstupu do areálu rest. U Mže mohli diváci hodnotit plavidla. Na základě tohoto diváckého hodnocení porota sečetla hlasy a stanovila celkové pořadí. Vyhlášení výsledků s předáním cen pomáhal předseda organizace pánové Miloš Vykoupil a Miloslav Štorkán, za MO Plzeň 5 – Křimice předával ceny starosta obvodu p. Vít Mojžíš, který se též splutí řeky aktivně zúčastnil. Divácky nejúspěšnějším plavidlem byla zaslouženě posádka Malesic s názvem „Děda Mráz“, kde Ivánka ztvárňoval jejich starosta Aleš Tolar, na druhém místě se umístila „Ježibaba“ v podání Karla Němce ml. s dětmi z Křimic a na třetím místě bylo vyhodnoceno plavidlo „Maková panenka a motýl Emanuel “ z Vochova.

V podvečer započala hudební produkce, několika skupin: „Steven Daniels“, „Velvet revolver“ a vyvrcholením večera bylo vystoupení Báry Zemanové s kapelou. Celý den bylo pěkné počasí, o obsluhu se vzorně postaral nájemce rest. p. Michal Bureš s kolektivem.

PostHeaderIcon Letňák v Křimicích skončil

V pátek 4.září se promítl poslední film letního křimického kina v zámeckém parku. Tento večer nebyla na programu nejen česká komedie 3BOBULE, ale i doplňková degustace a prodej vín vinařství Vican, který byl zároveň i producentem tohoto filmu. Teplý večer přilákal na dvě stě diváků a nevím, zda byli více spokojeni s filmem, nebo s vínem

PostHeaderIcon Stavba západního okruhu zahájena

Slavnostní zahájení II. etapy západního okruhu proběhlo 14.července symbolickým poklepáním základního kamene na meandru řeky Mže v Radčicích. Tato etapa propojí silnici II/605 (Křimická – Chebská) a silnici I/20 (E49 Karlovarská). Etapa naváže na předcházející část ještě před Křimickou (Chebskou ulicí). Křížení bude řešeno mimoúrovňově. Tato část okruhu začíná mostem přes silnici II/605. Most je navržen jako třípólový o délce 50 metrů. Tento most by se měl umisťovat koncem letošního roku a zcela přeruší Chebskou ulici na několik týdnů. Za tímto křížením okruh nastupuje na estakádu, kterou je překonána ulice Plzeňská, údolní niva řeky Mže, vlastní řeka Mže a silnice III/18050 Plzeň – Radčice. Délka estakády je 1,2 km a překoná celé záplavové území v údolí řeky Mže až k ulici V Radčicích.

Výběrové řízení vyhrály firmy Berger Bohemia a Metrostav, který má manažerské zázemí za keramikou Soukup v Křimicích. Celková délka komunikace bude 3,3 km s předpokládaným nákladem 2,2 miliardy Kč. Naplánovaný konec stavby je na únor 2023, předpoklad stavebníků je prosinec 2022 a tajné přání politiků je září 2020 těsně před volbami.

Jak jste již zaznamenali, firmy pracují 7 dní v týdnu od rána do večera a občas musíme upozorňovat na znečištění místní komunikace v Plzeňské ulici v obou směrech. Panu stavbyvedoucímu často připomínáme přepravu materiálu nákladními automobily pouze po dočasně vybudované komunikaci právě pro tyto účely.

Tak přeji pevné nervy, hlavně obyvatelům Plzeňské ulice.

PostHeaderIcon V Křimicích zazpíval František Nedvěd

Dlouho očekávaný koncert předního českého folkového zpěváka Františka Nedvěda se uskutečnil jako první v republice, po vládním omezení veřejného shromažďování, v Plzni Křimicích v zámeckým parku rodiny Lobkowiczů. Nepřijel sám, ale i se svoji doprovodnou kapelou Tie Break včetně svého následovníka Vojty Nedvěda. Téměř zaplněná tribuna společně zpívala jeden hit za hitem. Po skončení 1,5 hodinového koncertu stále něco divákům chybělo. Ano, vytleskaly si samozřejmě nedvědí mega hit, který boural před čtvrt stoletím strahovský stadion se 70.000 návštěvníky. „U stánků na levnou krásu, postávaj a smějou se času, s cigaretou a s holkou, co nemá kam jít“……

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner