Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Přehlídka Trabantů v Křimicích

Přehlídku legendárních vozidel s duroplastovou karoserií připravili členové klubu AMK Trabant Plzeň společně s muzeem Příběhy dvoutaktů v Lobzích. Svoje veterány představili 17.11. před objektem Muzea v Křimicích, které bylo pro návštěvníky po celou dobu výstavy otevřeno. I přes nepřízeň počasí přišlo mnoho diváků si zavzpomínat na v socialismu velmi oblíbené dvoutaktní automobily se specifickou vůní.

PostHeaderIcon Vítání občánků na ÚMO5

V neděli 6. listopadu proběhlo další letošní Vítání občánků. Pan starosta Mojžíš s místostarostkou pí Wagnerovou přivítali 6 křimických holčiček a 2 chlapečky. Velmi milé kulturní vystoupení si připravily děti z místní mateřské školky i základní školy.

Malí občánci dostali pamětní list s dárkovou taškou a maminky květinu.

PostHeaderIcon Výstava Betlémů v Křimicích zahájena

V křimickém muzeu byla v úterý 1.listopadu zahájena výstava Betlémů. Na slavnostní vernisáži starosta obce Vít Mojžíš přivítal návštěvníky a vzácné hosty, poděkoval panu muzejníku Pavlu Štíchovi za zajištění vystavení sedmdesáti betlémů z různých materiálů. Po té samotnou výstavu zahájil předseda Plzeňských betlémářů Ing. Jan Altman, který povyprávěl příběhy jejich spolku. Kulturní vložku zajistili žáci křimické školy pod taktovkou paní učitelky Sobotkové jak flétnou, tak i mluveným slovem o samotné historii vystavování betlémů nejen v domácnostech. Výstava potrvá do konce ledna 2023 a otevřeno je v úterý a čtvrtek od 11 do 16 hodin a v sobotu od 10 do 13 hodin. Skupiny zájemců se mohou objednat i na jinou dobu po telefonu: 720 052 610.

PostHeaderIcon Křimické strašení přilákalo stovky lidí

Jedna z největších křimických tradičních akcí přilákala v sobotu 29. října přes tisíc dětí a dospělých. Odpoledne se začalo Strašidelným hemžením v křimické sokolovně, kde nejmenší strašidýlka tančila v rytmu diska a soutěžila v různých disciplínách. Po setmění se další děcka převlečená do různých nadpřirozených bytostí shromáždila před školkou a za doprovodu koně, čaroděje Dobroděje a příslušníka VB vyrazila lampionovým průvodem směrem na křimickou pláž. Tam všechny přítomné přivítal Fantomas a uvedl světelné vystoupení Ohnivých světlušek. Poté se průvodem všichni vydali ke strašidelnému sklepení v areálu U Mže. Tam už na ně čekala čarodějnická kuchyně, kde se vařilo z prstů, nosů a uší. Procházelo se děsivým hřbitovem s příšernou jeptiškou za vřískotu vlkodava a dalších nadpřirozených strašidel. Na konci obíral děti i dospělé o své neposedné dušičky vodník a na úplném konci bylo samozřejmě peklo. Tam už bylo konec srandy a děti slibovaly hory doly. Vše dobře dopadlo, všichni se ze strašidelných sklepů dostali a ještě si odnesli sladkou odměnu. Poděkování patří všem pořadatelům a tím byly křimické spolky a obecní úřad.

PostHeaderIcon 22. ročník dětské hasičské soutěže v Křimicích

V sobotu dne 1.10. se do Křimic sjelo celkem 35 dětských hasičských družstev na námi pořádané závody, které proběhly v kategorii starších a mladších dětí. Celkem 140 dětí soutěžilo v těchto disciplínách: vázání uzlů, překážkové dráze, opičí dráze, v hodu granátem na cíl a motání hadic. Nakonec se v kategorii starších z 22ti družstev umístili na 1. místě – Koterov 2, na 2. místě – Skvrňany 1 a na 3. místě Doubravka 1. Křimice v této kategorii skončili na 7. místě. Naše družstvo mladších se umístilo na 4. pozici z celkového počtu 13ti družstev. Na 1. místě se v této kategorii umístilo družstvo z Koterova, na 2. místě Litice a na 3. místě Bolevec 3. Celkem Křimice reprezentovalo pět družstev. (lv)

PostHeaderIcon Křimičtí jubilanti oslavovali

Ve středu 31.8. přijalo pozvání od pana starosty Víta Mojžíše devět křimických občanů, kteří slavili, nebo oslaví ve III.čtvrtletí své významné jubileum. Za městský obvod zde byli ještě paní místostarostka Wagnerová, nejstarší zastupitel pan Fleišman a také předsedkyně křimického klubu seniorů paní Hauerová. Někteří se zde potkali poprvé a někteří se znali již od dětství. Proběhla pohodová debata nejen o životě v Křimicích. Vzpomínek měli všichni víc než dost a mohlo by se sedět i několik dalších hodin. Na konci starosta pustil krátká videa z posledních akcí v Křimicích a předal oslavencům drobné dárky na rozloučenou. Tím nejstarším byl toho dne pan Alfred Otásek s devadesátkou na krku. Tak mnoho sil a zdraví do dalších let milí naši jubilanti!

PostHeaderIcon Setkání občanů s vedením obce

Po třech letech se konečně mohlo uskutečnit pravidelné zářiové setkání vedení obce s občany Křimic. Letos se uskutečnilo v salonku hotelu York za účasti šesti zastupitelů včetně starosty a místostarostky, předsedkyně klubu seniorů a velitele Městské policie, který hned na začátku dostal otázku proč zde není služebna policie. Vysvětlil, že na žádném malém plzeňským obvodu služebna není a nebude a ne každý malý obvod má svého strážníka kromě Křimic, které si vydobyly rovnou dva. „V personální krizi si nemohou dovolit, aby někdo seděl v kanceláři-strážník má být v terénu“. Dále starosta spustil prezentaci investičních akcí uskutečněných v minulých letech a nastínil plány do dalších let. Neopomněl sdělit největší prioritu řešení nástavby mateřské školy, na kterou je úřad již 4 roky připraven. Dotace by se měla získat ještě letos na podzim. Dalších nejvíce dotazů padlo na revitalizaci křimických náměstí, které by se mělo realizovat v budoucích letech, ale ne z obecních peněz.

Moc děkujeme všem kteří přišli a zajímali se o činnost zdejšího vedení obce.

PostHeaderIcon Letní kino Křimice 2022

I přes letošní nepříznivé počasí se nám nakonec podařilo promítnout 10 filmů, především nových českých komedií.

Připraven byl ještě film na přání o kterém návštěvníci hlasovali, ale bohužel z důvodu nepříznivého počasí na konci prázdnin se již film nepodařilo promítnout.

A jaká byla návštěvnost na letošních filmech?

24.6. TAJEMSTVÍ STARÉ BAMBITKY 2 – 138 platících diváků

25.6. DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA – 61 platících diváků

3.7. ZBOŽŇOVANÝ – 104 platících diváků

4.7. SRDCE NA DLANI – 149 platících diváků

5.7. PRVOK, TEČKA, ŠAMPON, KAREL – 157 platících diváků

6.7. CESTA DOMŮ – 27 platících diváků

8.7. ZNÁMÍ NEZNÁMÍ – 136 platících diváků

15.7. PO ČEM MUŽI TOUŽÍ 2 – 220 platících diváků

25.8. MIMOŘÁDNÁ UDÁLOST – 25 platících diváků

28.8. KDYBY RADŠI HOŘELO – 25 platících diváků

Celkem tedy letošní letní kino v zámeckém parku v Křimicích navštívilo 1042 platících diváků.

Všem divákům za hojnou účast děkujeme a již nyní pro vás připravujeme program křimického letního kina na rok 2023.

PostHeaderIcon Cyklostezka slavnostně otevřena

Nový 1,5 kilometr dlouhý úsek stezky pro pěší a cyklisty byl otevřen u Křimického jezu. Umožní cyklistům vyhnout se teď již dost frekventované silnici od Kalikovského mlýna do Malesic po cestách a stezkách v nivě řeky Mže. Město za ni zaplatí osm milionů korun včetně DPH, část nákladů pokryje evropská dotace.
S nápadem vytvořit pěknou cyklostezku při řece z Křimic do Malesic jsme přišli už v roce 2017, kdy jsme nechali zpracovat studii, kterou jsme pak předali Správě veřejného statku města Plzně, která zadala projekt. Chtěli jsme tím navázat na tzv. kolejovou cestu, která dvěma betonovými pásy spojila podél řeky Radčice s křimickou Pláží a na cestu vybudovanou kolem ní. Nový právě dokončený úsek stezky pokračuje jen asi 200 metrů za ní,“ popsal historii vzniku stezky křimický starosta Vít Mojžíš.
Tímto děkuji za spolupráci malesickému starostovi Aleši Tolarovi, náměstku primátora Michalu Vozobule, pracovníkům Správy veřejného statku, Odboru investic a zhotoviteli firmě RoadFin Stavby s.r.o.

Nyní pokračují přípravy na prodloužení této stezky Green way z Malesic do Města Touškova.

PostHeaderIcon Osmý ročník Křimické osmy

V sobotu dopoledne odstartoval starosta Vít Mojžíš již 8. ročník křimického běhu Křimická 8 a dětská 2. Sešlo se několik desítek závodníků, kteří byli zařazeni do několika kategorií. Ti úplně nejmenší do šesti let si to „rozdali“ na fotbalovém hřišti na dálku 60m. Některým dětem ještě museli asistovat rodiče, ale samozřejmě zvítězily úplně všichni. Dostaly zlaté medaile a něco sladkého k zakousnutí. Závodu na 2 km se zúčastnilo osmnáct mladých sportovců do 15 let. Nejrychlejším chlapcem byl Tobiáš Wopršálek s časem 7:36 a nejrychlejší dívkou se stala Leontýna Brezáni s časem 7:40.
Poté se odstartoval hlavní závod Křimická osma. Devatenáct běžkyň a běžců se vydalo po asfaltovém povrchu směr na „Jíkalku“. Za rekordních 28 minut a 26 vteřin se vrátil a zvítězil Lukáš Kopča, nejrychlejší ženou se stala Soňa Mullerová s časem 33:38.
I zde se naplnilo heslo „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“. Závodu se zúčastnil i 14-ti letý chlapec a opětovně sportovec na vozíčku. Velká gratulace všem !
Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner