Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Tříkrálová sbírka v Křimicích

Tříkrálová sbírka je akce organizovaná Charitou České republiky. Do Křimic zavítali ve středu 5. ledna tři králové z blízkého Selesiánského hnutí mládeže Skvrňany. Přišli zazpívat nejen na městský úřad, ale i členům klubu seniorů, dětem ve školce a dále v dalších domech v Křimicích, které měly dveře otevřené.

PostHeaderIcon Zpívání koled na Horničce

Tradičně se na Štědrý den sešli nejen křimičtí občané u kostela na Horničce. Starosta obce po přivítání popřál lidem veselé a šťastné vánoční dny a mnoho zdaru v novém roce a předal mikrofon čelním zpěvačkám z plzeňského divadla JKT. Ty už neodmyslitelně patří k tomuto svátečnímu odpoledne v Křimicích a pokaždé nám zpříjemní čekání na Ježíška společným zpěvem tradičních českých koled. Tato akce se uskutečnila po dvouleté pomlce a dnes vyjímečně pod širým nebem. Návštěvníci si mohli prohlídnout kostel uvnitř a připálit si tam dovezené Betlémské světlo. Bylo to po dlouhé době opět příjemné společenské setkání za neobvyklého teplého počasí.

PostHeaderIcon Zastupitelé Křimic zasedali

Schválili pronájem části pozemku v ulici Pod Tratí pro umístění tzv. Z-Boxu

Schválili omezení provozu motorových vozidel mezi dřevěným mostem v Radčicích a domem seniorů v Křimicích a dále omezili provoz nákladních automobilů nad 12 tun v ulici Plzeňská od Sokolovny směrem na Plzeň.

Po odloženém a opětovně přepracovaném návrhu územní studie „Plzeň, Křimice lokalita u statku“ došlo u zastupitelů ke shodě a též tento bod odsouhlasili. Jedná se o regulaci možné plánované stavební činnosti na Horničce.

PostHeaderIcon Křimické strašení

Křimického strašení se letos zúčastnilo stovky lidí. Odhadem 600 až 700. Poprvé lampionový průvod procházel i křimickou pláží. Bylo to opět velmi vydařené a to díky strašidelnému nasazení křimických zastupitelů, úředníků a členů křimických spolků a samozřejmě Terezce s koněm, který celý průvod vedl. Také velké díky patří Ohnivým světluškám, které měly hned dvě vystoupení. Na pláži a v areálu U Mže. Tam se odehrával hlavní program v historických pivovarských sklepenich, kde jste mohli navštívit čarodějnickou kuchyň, zbojnické sídlo, mrtvé jeptišky s mnichem, mumie, vodníka a na konci čertovské peklo jaksepatří. Nejodvážnější děti si vytáhli z kotle sladkou odměnu. Sklepením provázela Bílá paní a Fantomas. Občerstvení zajišťovala restaurace Roští. Reportáž z tohoto večera si nenechte ujít na TV ZAK.

PostHeaderIcon Památný den Sokolstva

I na křimické radnici dnes 8.října vlaje prapor T.J. Sokol Křimice k uctění uvězněných, umučených a popravených nejen křimických občanů-sokolů. Oslavujeme Památný den Sokolstva. Zdar!

PostHeaderIcon Začíná cvičení rodičů s dětmi


PostHeaderIcon Vjezdová brána a rekonstrukce povrchu

Výstavbu vjezdové brány se středovým ostrůvkem a rekonstrukci asfaltového povrchu na Chebské ulicí od Křimic k Vochovu zahájila dne 4.října firma Roadfin s.r.o. V období 4.10. do 24.10. bude provoz řízen semafory a od 25.10. do 19.12. při celkové opravě asfaltového povrchu bude řízen provoz regulovčíky. Děkujeme za pochopení. Musíme to opravit :-)
PS: Vjezdová brána a tím posunutí dopravního značení obce dochází nejen na přání obyvatel, kteří ke svým domovům chodí po silnici, ale i z důvodu k výstavbě nového napojení k plánovanému domu služeb (obchod, kavárna, masáže) na začátku Konopné ulice.

PostHeaderIcon Senioři v Yorku

Výroční schůze Klubu seniorů Křimice se uskutečnila po dvouleté odmlce z důvodu vládních nařízení spojené s pandemií v hotelu York. Ve středu 23.září zahájila předsedkyně Eliška Hladíková schůzi na které se probraly všechny akce proběhlé v roce 2019, 2020 a částečně v roce 2021 a samozřejmě jejich finanční vypořádání. Naslédovalo pozvání na nejbližší akce v tomto roce. A že toho nebylo málo. Senioři pořádají pravidelně čtyři akce do měsíce v podobě výletů do přírody, návštěvy výstav a koncertů a samozřejmě nechybí sportovní aktivity na minigolfu a stolních her v prostorách křimického úřadu. Velké poděkování patří výkonnému výboru této organizace, která tyto aktivity pro všechny ostatní připravují. Bylo radost vidět po delší době tolik vitálních seniorů pohromadě, kteří zakončili svojí schůzi diskotékou za doprovodu muzikanta Ládi Lenčeše. Podpořit je přišli zástupce Rady seniorů Plzeňského kraje a starosta obce.

PostHeaderIcon Křimická pouť

Tradičně třetí zářijový víkend patří křimické pouti. Atrakce rodiny Lagronů využily hlavně děti již v pátek odpoledne, ale hlavní den byla sobota, které přálo i počasí. V neděli se ochladilo a přišli pouze opravdoví vyznavači této zábavy. A tak hlavně že se děcka vyřádila a rodičům se provětraly peněženky

PostHeaderIcon Výstava mašinek

O víkendu 18-19.září uspořádali v místní sokolovně moduláři plzeňského kraje výstavu železničních modelů a kolejišť. Nepřišli nejen děti s rodiči, ale i sběratelé a nadšenci těchto plechových koníčků, kteří si mezi sebou vyměňovali zkušenosti. Návštěvníci mohli vidět několik kolejišť různých velikostí a jízdu několika mašin a souprav, které jezdili přes celou tělocvičnu. Krásné byly i detaily nádraží, vesniček, tunelů a přírody či figurek pracovníků. Velká atrakce bylo venkovní kolejiště, kde se mohly děcka svést na vagónkách tažených lokomotivou.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner