Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Návštěva křimických hasičů v MŠ

Dne 9.6. navštívili naši členové hasičské zásahové jednotky místní MŠ. Dorazili i se svou technikou Tatra Terrno a Renault Midlum, které dětem předvedli. K vidění bylo jak vybavení našich hasičských vozidel, tak i výstroj a výzbroj hasičů, která se používá při zásazích. Vzhledem k tomu, že se blíží čas prázdnin, tak jsme děti v rámci prevence upozornili na možná nebezpečí při různých hrách a pobytu v přírodě. K tomuto jsme využili naše zdravotnické vybavení, kde jsme dětem názorně ukázali jak se ošetřují možná poranění. Vzhledem k tomu, že bylo krásné slunečné počasí, tak si děti v závěru naší návštěvy zastříkaly z malých proudniček přímo z čerpadla hasičské cisterny. O osvěžení a dětskou radost se v horkém počasí postarala i vodní clona. Této akce se v dopoledních hodinách ve svém volném čase zúčastnilo celkem 7 hasičů našeho sboru.

Za SDH Křimice,
místostarosta
Luboš Vavřík

PostHeaderIcon Výstavba rodinných a bytových domů v Křimicích

Jedná se o druhou etapu výstavby, která činí celkem 20 bytů v pěti bytových domech a čtyři dvojdomky, z nichž každý disponuje dvěma byty. Oba typy domů jsou dvoupodlažní. K šesti bytům ve dvojdomcích je k dispozici samostatně stojící garáž. Na stavebních pozemcích již započali práce na založení sítí, pět bytových jednotek je již vázáno rezervační smlouvou k novému majiteli. Předání k užívání 09/2018. Jedná se o lokalitu v Konopné ulici.

PostHeaderIcon Křimičtí fotbalisté porazili Mýto

Fotbalistům křimického sokola zbývají poslední tři zápasy v krajské soutěži 1.A třídy. Na konci podzimní části se přemýšlelo o postupu z této soutěže a v této době musí získat alespoň 5 bodů, aby se vyhnuli baráži o sestup. V posledním zápase s mužstvem Slavoje Mýta, který je na třetím místě, ale naši borci předvedli, že mohou porazit i ty nejlepší. Venca Bezdička opět dokázal, že je náš nejlepší střelec a v 73.minutě rozhodl zápas 1:0. Dotáhl se mezi nejlepších prvních pět střelců soutěže.
Sestava T.J. Sokol Křimice: M. Zach, – J. Volena, J. Vonášek, P. Dobrý (87. M. Škoda) , J. Novák, J. Dytrt (46. A. Adam), V. Bezdička (89. J. Rada), J. Zapoměl, J. Kovačič (56. M. Rada), T. Čechura, V. Kuneš.

PostHeaderIcon Sousedská večeře v zámeckém parku

Po dětském dnu „Hraní v zámeckém parku“ pokračoval Evropský den sousedů sousedskou večeří. Občané Křimic přinesli na ochutnání drobné občerstvení, které vzájemně mezi sebou ochutnávali. Program doprovodila svoji hudební produkcí folková hudební skupina Fregata. O další zábavu se postaral plyn Helium, který změnil některým sousedům hlas a ti předčítali tenkým hláskem různé vtipy. Celému odpoledni i večeru přálo krásné počasí a tak se sousedé rozcházeli až po desáté hodině večerní.

PostHeaderIcon DĚTSKÝ DEN v KŘIMICÍCH

V sobotu 27. 5. se konal v zámeckém parku Dětský spolkový den v rámci Evropského dne sousedů. Při zápisu byly dětem vydány hrací kartičky a při plnění jednotlivých úkolů na sedmi stanovištích jim byla účast potvrzena. Úkoly na jednotlivých stanovištích zajistily místní spolky: sokolové, hasiči, tělovýchovný klub, klub seniorů, kynologové, šipkaři a MO Plzeň 5 – Křimice. Po vyplnění všech políček hrací karty a odevzdání dostalo dítě sladkou odměnu. Pro zájemce byla také možnost si vyrobit placku a ve stánku Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček byly připraveny rukodělné práce. Dlouhá fronta byla i na malování na obličej. Největší atrakcí byla čtyřnásobná výsuvná trampolína a některé děti si ji opravdu hodně užily. Následovala pohádka „Není drak jako drak“. Na závěr předvedli kynologové svoji činnost a hlavně šikovnost jejich pomocníků – psů. Akce se velmi vydařila, do zámeckého parku přišlo rekordních 160 dětí s rodiči i prarodiči.

PostHeaderIcon Dětské rybářské závody

V sobotu 27. 5. uspořádali členové MO ČRS Křimice pro děti závody v chytání ryb. Začátek závodu byl stanoven na 09,00 hod, a prezentace soutěžících byla již od 08,45 hod. Tyto závody jsou tradičně pořádány každým rokem přede Dnem dětí. Letos se přihlásilo 31 soutěžící, chytalo se dvoukolově s přestávkou na občerstvení. Po sečtení délek nachytaných ryb a vyhodnocení výsledků byly všechny děti odměněny dárkem s rybářskou tématikou a sladkostí. Děti si své ceny vybíraly dle svého uvážení (případně s pomocí tatínků). Nejlepšího výsledku dosáhly děti: 1. místo Amálka Jurčová s výsledkem v součtu délky ryb 219 cm a obhájila tak své loňské vítězství, 2. místo Marek Slávik s výsledkem 129 cm a třetí místo Václav Mařík s výsledkem 110 cm. Pro vítězku byl navíc připraven putovní pohár, který vítězce předal vedoucí rybářského kroužku p. Josef Volena. Občerstvení pro děti zajistili místní rybáři.

PostHeaderIcon Setkání s křimickými jubilanty

Tradiční setkání starosty s jubilanty se uskutečnilo 17.května v zasedací místnosti ÚMO5. Dvanáct pozvaných, kteří oslavili, nebo oslaví v II.čtvrtletí významné jubileum, zavzpomínali na celý svůj život v Křimicích. A bylo na co vzpomínat, vždyť nejstarší oslavenkyni Jiřině Škodové bylo krásných 86 let. Mnozí z nich se aktivně zúčastnili i všesokolského sletu v roce 1948. Závěrem pan tajemník promítl krátké videa z křimických akcí.

PostHeaderIcon Vítání křimických občánků

V sobotu 13. května 2017 se v zasedací místnosti sešli rodiče, sourozenci i prarodiče osmi nových křimických občánků. Všechny přivítal pan starosta Mojžíš a zastupitelky městského obvodu paní Vítovcová a Wagnerová. O kulturní program se postarali žáci naší mateřské a základní školy. Poté bylo všech osm nových občánků slavnostně přijato mezi křimické rodáky, rodiče se podepsali do pamětní knihy a dětičky obdrželi drobný dárek.
Pokud také máte zájem přivítat tímto slavnostním aktem své děťátko mezi křimické rodáky stačí vypsat formulář a doručit jej osobně, poštou nebo mailem (stulikovale@plzen.eu) na náš úřad.

PostHeaderIcon Úspěch křimických seniorů

Křimičtí senioři Karel Hauer, Jan Šedivec, Zdeňka Melicharová a Miloslava Hauerová se zúčastnili 18.5. Sportovních her seniorů Plzeňského kraje 2017. Soutěžilo se v deseti disciplínách ve dvou kategoriích 60-70 a nad 70 let mužů a žen. Házelo se granátem na cíl, míčem do koše, šipkami do terče, kroužky na kužel, běhalo se s cestovním kufrem i bez něj, trefoval se cíl hokejkou či golfovou holí. Nejatraktivnější pro seniory byla střelba ze vzduchové pušky do terče. Podpořit tyto závody přijel nejen hejtman Plzeňského kraje, primátor města Plzně, ale i křimický starosta Vít Mojžíš, který křimickou skupinu nějaký čas doprovázel a věnoval jim vlajku s křimickým logem. Z našich borců si nejlépe vedla paní Zdeňka Melicharová, která se umístila na krásném 3. místě a bude reprezentovat Plzeňský kraj na Mezinárodních seniorských hrách.
Celou akci moderoval křimický moderátor Zdeněk Fleišman a vše se odehrávalo v mezigeneračním domě Totem a na hřišti 1. ZŠ v Plzni na Lochotíně.

PostHeaderIcon Pálení čarodějnic a stavění máje

Krásné počasí přilákalo 30.dubna mnoho lidí na pálení čarodějnic a stavění májky v Křimicích. Samotné zapálení vatry starostou obce Vítem Mojžíšem a předsedou Rybářského svazu Milošem Vykoupilem předcházela soutěž o nejhezčí čarodějnickou masku. Po té byly rozdány dětem špekáčky na opékání. Od 17:00 až do pozdních nočních hodin hrála a zpívala k tanci i poslechu oblíbená Jana Berková.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Křim. Kulturní Léto
První část Ad Square
Křim. Kulturní Léto
Druhá část Ad Square
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner