Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Zájezd do předvánočního Amberku

Křimický úřad pořádal v sobotu 9.12. předvánoční zájezd do německého města Amberk. Dva autobusy pana Bokra dorazily do města před desátou hodinou ranní a sedmdesát účastníků zájezdu mohlo vyrazit do zachovalého historického centra. Před radnicí se nacházel menší vánoční trh, kde většina ochutnala potřebný horký svařák a bílou klobásku. Samozřejmě pochutin se nabízelo daleko více. Bylo dostatek času, aby se navštívila i obchodní „štráse“, kde si každý našel „svůj“ obchůdek a nebo se mohlo zaběhnout vykoupat do blízkých vyhlášených kurfiřtských lázní. Zachovalé měšťanské domy, goticko-renesanční radnice, středověké hradby, krytý most s opevněním, starý a nový zámek, to jsou místa, která by stála navštívit Amberk i v letních měsících. Nasáti předvánoční adventní atmosférou se přijelo do Křimic o šesté hodině odpolední.

PostHeaderIcon Slavnostní rozsvěcení stromku

Týden před adventní nedělí se v Křimicích rozsvítil vánoční stromek na tradičním místě před poštou. V neděli 26.11. v 16:30 byl zahájen sváteční program moderátorem akce Zdeňkem Fleišmanem, který uvedl pěvecký sbor Sluníčka z 15.ZŠ. Po té se chopil slova starosta obce Vít Mojžíš, pozdravil se s příchozími, poděkoval za košatý smrk panu Petru Omáčkovy a též hasičům nejen za krásnou výzdobu stromu, ale i křimických ulic. Svátečním slovem ho následoval místní duchovní páter Igor Bibko. Přesně v 17:00 všichni odpočítali slavnostní rozsvícení, který letos provedla nejstarší občanka obce paní Božena Jeslínková, která již oslavila své neuvěřitelné třiadevadesáté narozeniny. Starosta si s ní připil teplou medovinou na zdraví a program pokračoval dalším vystoupením kapely Selesiánského střediska ze Skvrňan. Letos byl poprvé ozdoben a rozsvícen též vysazený smrček, který bude v budoucnu tím hlavním živým vánočním stromem. Nově přibyly i prodejní stánky, kde bylo možné zakoupit svíčky z včelího vosku, med a cukroví. Zastupitelé a zaměstnanci úřadu zajišťovali prodej křimického kalendáře a keramických zvonečků. Starosta s tajemníkem pomáhali rozlévat svařák, či teplou medovinu. Tímto všem děkujeme, včetně zázemí sport baru Sára.

PostHeaderIcon Mikuláš naděloval křimickým seniorům

Tradiční mikulášskou nadílku pořádal místní klub seniorů v sále hotelu York. Ve čtvrtek 30.11. se jich sešlo na pět desítek a opět Mikuláš s dvěma anděly nadělil všem mnoho dárků. Předsedkyně Klubu seniorů paní Hladíková představila další akce v příštích měsících. Pozdravit a popřát hezkou zábavu přišli s úřadu pan starosta Mojžíš a tajemník pan Plochý, který rozdal všem též drobný dárek. K tanci a poslechu hrálo osvědčené Duo Kyseliny a celou odpolední zábavu provázel mluveným slovem známý Zdeněk Fleišman.

PostHeaderIcon Nové hřiště v „Učňovské“ otevřeno

V Plzni Křimicích vzniklo letos již druhé hřiště. A opět pro všechny věkové kategorie. Přesně po půl roce se slavnostně otevřel na konci slepé ulice Učňovská další areál multifunkčního hřiště s dětskými a relaxačními prvky. Nově zde vzniklo veřejné osvětlení, chodník a altánek. Na hřišti s asfaltovým povrchem lze provozovat hokejbal, florbal, fotbálek, basketbal, volejbal či nohejbal. Pokud bude příznivá zima, přibude možnost i bruslení. Slavnostní otevření proběhlo 17.11. ve 14:00 za účasti starosty Víta Mojžíše a sousedních starostů z Radčic a z Vochova. Slavnostní pásku též přestřihl dodavatel hřiště pan Hýbl. Po úvodním slovu starosty obce si mohli přítomní zahrát nejdříve hokejbal a následně i fotbálek. Slavnostní buly vhodil mistr světa v ledním hokeji Bohuslav Ebermann.

PostHeaderIcon Divadelní komedie v sokolovně

Křimická sokolovna ožila opět divadelním duchem. 21.září se zde představil divadelní soubor „Jako Host“ s nemilosrdnou komedií Gronholmova metoda. Hra poukazuje na náročné a někdy i nepochopitelné nároky na post vysokých manažerů nadnárodních firem.  Souboj šesti kandidátů o lukrativní manažerský post. Na ostří nože a bez pardonu.

PostHeaderIcon Výstava panenek a skřítků

V neděli 12.11. ve 14:00 na křimickém zámku byly slavnostně zahájeny dvě výstavy najednou. V přízemí výstava panenek a ve sklepích lesních skřítků. V zaplněném velkém sále přivítal správce zámku Petr Koudelka manželé Lobkowiczových a oba vystavovatele slečnu Havlovou a pana Poláčka. Po krátkých úvodních slovech majitele zámku a autorech výstav se návštěvníci mohli pokochat tisíci kusy různorodých panenek všech velikostí a ručně vyrobených pohádkových bytostí. Výstava bude pokračovat do konce ledna 2018 a to každou středu (12-15 hod.) a každou sobotu (13-16 hod.). Charitativní akce „Panenky pro dětský domov Domino“ potrvá do 20.12. Zapojit se můžete tím, že přinesete nepotřebnou panenku hračku a vložíte ji pod vánoční stromeček přímo na výstavě.

PostHeaderIcon Strašidelné hemžení

Strašidelné hemžení, Helloween, nebo karneval. Je jedno jak se tato akce nazývá. Tradiční akce Sokolů, obce a křimického zámku se opět náramně povedla. V sobotu 4.11. praskala ve švech zdejší tělocvična nejmenšími strašidýlky, piráty, nebo princeznami. Moderátor Zdeněk Fleišman to s DJ Péťou rozjížděil a děti tančily a soutěžily až do tmy. Za šera se na nádvoří sokola shromažďoval dav lidí s lampióny a v 17:00 vyrazil průvod v čele s Terezou na osedlaném koni směr zámecký park. Ze zámeckého balkónu je přivítal Fantomas s Dráculou a pozval je na prohlídku zámeckého sklepení, kde na ně čekaly další nadpřirozené bytosti. Tajemní mniši, vlkodav, Jezinky a čertík s mumií. Letos navíc přibyla výstava lesních skřítků ze Šumavy a ohnivé show v podání skupiny Hell Fire.

PostHeaderIcon Setkání starosty s křimickými občany

Ve čtvrtek 26.října proběhlo tradiční setkání starosty s občany Křimic. Po přivítání a zahájení tohoto setkání proběhla video prezentace o investičních, kulturních a sportovních akcí v Křimicích od minulého setkání. Pan starosta Vít Mojžíš a pan tajemník Ladislav Plochý nastínili další investiční výhledy pro příští rok 2018 jako jsou parkoviště, relaxační a sportovní plochy, chodníky a cyklostezky. Setkání tradičně zakončil hudební vložkou pan Jiří Hlobil se svojí družinou tentokráte s názvem „Středověká hudba s Guttou“.

PostHeaderIcon První kavárna v Křimicích otevřena

Křimice se konečně dočkaly. V pondělí  6.11. se otevřely dveře první  kavárny. Obě majitelky, Kateřina Matějková a Lenka Kohoutová společně se starostou obce Vítem Mojžíšem přestřihli slavnostně pásku a provoz kavárny byl oficiálně zahájen. Během chvilky se zaplnila všechna místa včetně dětského koutku. Místní si přišli ochutnat výbornou kávu značky Julius Meinl a k němu samozřejmě zákusek. K mání jsou i domácí perníčky, sušenky a výborný slaný koláč. Ke kávě si můžete zapůjčit i knihu, nebo se zdarma připojit na WI-FI. Samozřejmostí je i prostor pro nejmenší návštěvníky v kočárku. Nová kavárna nese jméno Vážka, nachází se na Zámeckém náměstí a je otevřena každý den od 10 do 18 hodin.

PostHeaderIcon Informativní nástěnka na Brůdku

V Křimicích v lokalitě na Brůdku byla instalovaná městským obvodem nová informativní nástěnka. Budou se zde informovat křimičtí občané nejen o akcích v obci, ale bude zde i úřední vývěska.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Křim. Kulturní Léto
První část Ad Square
Křim. Kulturní Léto
Druhá část Ad Square
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner