Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Volební místnost otevřena

Dnes 20.10. ve 14:00 byla otevřena volební místnost v Úřadu městského obvodu v Plzni 5 Křimicích. Prvním voličem se stal tradičně starosta obce a za ním již čekali další místní občané. Volí se do poslanecké sněmovny parlamentu z kterých vzejde nová vláda ČR. A tak milí občané neváhejte a přijďte dát svému favoritovi svůj hlas. Budete mít tu možnost ještě dnes do 22:00 a zítra od 8:00 do 14:00. Čeká na vás sedmimístná usměvavá volební komise.

PostHeaderIcon Oprava Vochovské ulice

V těchto dnech probíhá celková rekonstrukce asfaltového povrchu ve Vochovské ulici. Propadlé kanály a vlnitý povrch by měl být opraven do 31.10.2017. Celoplošnou opravu povrchu zajišťuje firma Eurovia Silba a.s.

PostHeaderIcon Schodiště opraveno

Na schody v nedobrém technickém stavu upozornili křimičtí spoluobčané místní úřad.  Vedení obce okamžitě reagovalo a nechalo ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně toto schodiště zrekonstruovat, natřít zábradlí, vysekat prorostlé keře a na přilehlém chodníku srovnat vyboulenou zámkovou dlažbu.

Tímto vyzýváme naše občany, aby neváhali a přišli k nám na úřad s podnětem nejen malé údržby, ale i s nápadem, který by nám vylepšil společné žití.

PostHeaderIcon Zelí fest Křimice 2017

Krásné počasí přilákalo v sobotu 23.9. do Křimic stovky lidí. V areálu Lobkowiczké zelárny a na náměstí se konal tradiční Zelný festival. Kromě zelné krouhanky, kysaného zelí , zelných salátů a zelné šťávy si lidé odnášeli i dobrou náladu. Tu jim navodila dobrá muzika a výborné jídlo, v kterém samozřejmě nemohlo chybět zelí. Pro děti byly připraveny různé soutěže jako hod zelím do koše, slalom mezi zelnými hlávky, nebo si mohli vyzkoušet, jak se šlape zelí. V tento den byl otevřen mimořádně i křimický zámek, kde probíhaly prohlídky interiérů, muzea s dobovou zemědělskou technikou a výstup na věž, kde byl tento den úžasný výhled do širokého okolí. Součást prohlídek byla i výstava papírových modelů hradů a zámků z Čech, Slovenska, Německa a exotického Japonska.

PostHeaderIcon Křimičtí jubilanté oslavovali

Tradiční setkání křimických jubilantů se starostou se uskutečnilo 20.září 2017 v zasedací místnosti budovy ÚMO5. Své kulatiny přišli společně oslavit čtyři ženy a devět mužů. Nejstarší účastníci pánové Zdeněk Tománek a Josef Fiala se vůbec necítili na prožitých osmdesát pět let. Úvodním slovem zahájil setkání nejstarší zastupitel pan Fleišman. Po té popřáli všem oslavencům starosta Mojžíš, místostarosta Lobkowicz a o činnosti Klubu seniorů pohovořila krátce paní předsedkyně Hladíková. Jubilanté zavzpomínali na mládí i na současnou dobu a ke konci všichni vzhlédli krátká videa o Křimicích. Při odchodu dostali oslavenci drobný dárek od pana starosty.

PostHeaderIcon Pouť v Křimicích

Křimická pouť oslavována na křesťanský svátek „Povýšení svatého kříže“ letos připadla na sobotu 16.září. V 10:00 v zámecké kapli poprvé sloužil mši svatou páter Bibko, který letos nahradil pátera Verčimáka. Křimický kněz má na starost ještě kostel ve Vejprnicích, v Malesicích a kapli ve Vochově. Po mši obdaroval starosta obce každého přítomného pouťovým koláčkem.
Kolotoče, autodrom, střelnici a další stánky se sladkostmi obstarává každoročně pan Lagron z Klatov. I když pravidelně v tuto dobu prší a je chladno, navštíví tyto pouťové atrakce spousta křimických i přespolních rodin.
V rybářské restauraci U Mže tento den opět pořádali soutěž o nejkrásnější pouťový koláč, kterou letos vyhrála paní Alena Marečková.

PostHeaderIcon Slámování a nejhezčí výzdoba

Osmý ročník křimického Slámování se uskutečnil 10.září po vydatném dešti. A tak se zdálo, že dorazí podstatně méně lidí. Opak byl pravdou a letošní akci hodnotil hlavní propagátor Martin Moravec  jako jednu z nejlepších. Zámecký park lemovaly stánky s výrobky z přírodních materiálů a na podiu hrály country kapely R.U.S a Country Pocket. Vyvrcholením bylo letos vystoupení skvělých The Dixie Hot Licks. Seskupení hrálo více než hodinu a bylo doprovázeno několika tanečníky. Děti s rodiči, nebo prarodiči se vrhli na haldu čerstvé slámy a tvořili všelijaké figury různých tvarů. Od nejmenších srdíček až po velikou žirafu. Rodina Černých například vyrobila velblouda pro křimický betlém. Někdo si své výrobky odnesl domů a někdo je nechal k dispozici na výstavu v parku. Již tradičně se zde vyhlašují výsledky soutěže „O nejhezčí květinovou výzdobu obce“.  Na pozvání starosty obce Víta Mojžíše přijela předávat ceny náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje paní Mgr. Ivana Bartošová a nemohl chybět ani pan Ing. Jaroslav Lobkowicz, který věnoval hlavní ceny soutěže-květiny a thuje. Komise soutěže vyhodnotila nejkrásnější květinovou výzdobu paní Mgr. Vlasty Čihákové a nejvíce hlasů z internetu získala paní Radka Nádraská.

PostHeaderIcon Puňťa Cup 2017

Tradiční Puňťa Cup proběhl 17.6. v areálu křimických kynologů. Této soutěže se zúčastnili  pejskové čistokrevní i obyčejní „voříšci“. Posuzovala se zručnost psů i páníčků v různých kategoriích. Proběhla ukázka výcviků a samozřejmě nemohla chybět promenáda v kostýmech.  Výtěžek z dobrovolného vstupného se rozdělil mezi postižené děti a opuštěná zvířata.

PostHeaderIcon Došipná Úletu Křimice

Na sobotu 1.7.2017 si hráči Úletu Křimice pozvali k ukončení sezóny nejen kamarády ze spřátelených týmů Bolevce, Asfaltérů a Nýřan ale i starostu obce aby mohli tímto poděkovat za podporu, které se jim dostává. V rámci posezení se odehrál turnaj a i když výsledky nejsou až tak důležité dovolím si zde uvést výsledky nejlepších. Ženskou část ovládla Nikol Brejchová, která ve finále porazila dnes výborně hrající Janu Janouškovcovou. V mužském pavouku se radoval Alois Hiršl, který přehrál ve finále Zdeňka Fleišmana ml. Dominanci domácích šipkařů narušil třetím místem nýřanský Röman jenž na čtvrté místo odsunul domácího Belšána. Hráli se výborné šipky, jedlo se dobré jídlo a pilo se dobré pití. Nálada byla výborná. Úlet Křimice touto cestou děkuje všem účastníkům sobotního posezení a do dalších šipkových klání přejeme mnoho úspěchů.

PostHeaderIcon Automobilové závody J.K. Lobkowicze

V letošním roce byla výstava auto-moto veteránů pojata v jiném duchu. Jela se poprvé „Jízda Jiřího Kristiána Lobkowicze. Dne 24. 6. se sjelo okolo osmdesáti nablýskaných krasavců do zámeckého parku v Křimicích.  V 10:00 se odstartovala samotná jízda a jelo se přes kontrolní body do Chlumčan, kde byla krátká přestávka ve zdejším motocyklovém muzeu.  Po dojezdu zpět do Křimic byly pro účastníky uspořádány testy vědomostní i dovednostní. Pro vítěze byly připraveny poháry a věcné ceny, které předával starosta obce Vít Mojžíš, prezident Českého klubu historických veteránů Ing. Pavel Fiala a majitel zámku Ing. Jaroslav Lobkowicz. V době výstavy byl otevřen i lobkowiczký zámek pro veřejnost a poprvé probíhala i výstava starých kočárků.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Křim. Kulturní Léto
První část Ad Square
Křim. Kulturní Léto
Druhá část Ad Square
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner