Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Olga Lounová roztančila Křimice

Ve čtvrtek 11.července proběhl koncert známé zpěvačky, tanečnice, herečky a závodnice Olgy Lounové v zámeckém parku v Křimicích. Její temperament rozvášnil návštěvníky již od první písničky, kde vyzvala všechny děti na podium. A nebylo to naposledy, kdy zpěvačka měla z obecenstva „posilu“, která pomáhal kapele hrát. Její vitalita, humor a milý úsměv rozzářil nejen pánskou společnost. Ke konci koncertu většina návštěvníků sešla z tribun a tančila přímo na place s Olgou Lounovou, která pózovala se stovkami selfíček. Na samotném konci dostala kytici od pana starosty Víta Mojžíše, který ji popřál i ke svátku. Dále se jí dostalo veřejného poděkování i od pana tajemníka úřadu Ladislava Plochého a zástupce majitelů zámeckého parku pana Vladimíra Lobkowicze. Pak už následovala nekonečná fronta na fotografování s podpisy. Koncert se opravdu moc povedl a již se těšíme na příští rok. Koho byste pozvali vy?

PostHeaderIcon Spolkový dětský den

Z důvodu zaplavené křimické pláže se mohl oslavit Mezinárodní den dětí až o několik týdnů později. V sobotu 22.6. byl krásný sluneční den již od rána a městský obvod Křimice společně s místními spolky připravil pro děti soutěžní dopoledne. Start byl tradičně v areálu U Mže, kde děti získaly soutěžní kartičky a hned mohly získat první razítko za splněný úkol u rybářů. Po té se putovalo Bobří stezkou, kde byly první hádanky spojené s přírodou. Poprvé se pokračovalo zpět po zcela nové Havraní stezce, kde v Osadě Havranů je čekala další soutěž od Klubu seniorů. Další stanoviště s křimickými kynology bylo na Zámeckém náměstí, s firmou Lidaro Medical v Plzeňské ulici a v Sokolovně si děti zasportovaly se šipkaři a Sokoli. Za všechny splněné úkoly si děti na křimické pláži vybraly sladkou odměnu a malý dárek. V poledne byla zapálena vatra a děti s rodiči si opékali buřty. Na největším pískovišti v Plzni byly dětem věnovány hračky, různé bábovičky, kteří si je okamžitě vyzkoušely. Na pláži bylo možno vyzkoušet plavbu na kánoích nebo jízdu v traktor mašince. Pro rukodělné byly připraveny různé work-shopy od ZUŠ Zámeček nebo Selesiánského střediska mládeže. Závěrem dětského dne neodmyslitelně patří stanoviště hasičů, kteří připravili bublinkovou pěnu, která se letos opravdu náramně povedla. Vážím si veškerého úsilí, které věnovali křimické spolky a křimický úřad v tento den, moc děkuji všem a rád bych vyzdvihl práci hlavní organizátorky paní Lenky Stulíkové ze Sociálního odboru.
Vít Mojžíš, starosta MO5

PostHeaderIcon Plzeňská filharmonie v křimickém zámku

SOBOTNÍ OPEN-AIR KONCERT V ZÁMECKÉM PARKU V KŘIMICÍCH

Poslední hudební zastavení (22. 6. 2024) mimořádné koncertní řady Historické reflexe neslo název Zámek v proměnách času a nabídlo nevšední zážitek.

PostHeaderIcon Vítání občánků na zámku

Slavnostní přivítání nových křimických občánků proběhlo v neděli 9.června ve velkém sálu zdejšího zámku rodiny Lobkowiczů. Paní místostarostka Wagnerová přivítala všechny přítomné a uvedla krátké kulturní vystoupení žáků mateřské a základní školy. Po té slavnostně přijal děti do řad křimických občanů starosta obce Vít Mojžíš. Rodiče se zapsali do matriční kroniky a dostali drobné dárky a upomínkový list. Milí občánci, ať se vám v Křimicích libí !

PostHeaderIcon Kontrola dětských hřišť a pískovišť

Dne 18.06. 2024 v době od 9:00 do 11:00 hod, byla provedena plánovaná kontrola dětských hřišť a pískovišť v obvodu Křimice.  Kontroly se prováděly ve spolupráci s OS MP Lochotín a detektorem kovů. Kontroly byly provedeny za účasti ZVOS OS 600 a dvou strážníků.

Byla kontrolována tato místa: Hřiště .Korela“ – Žitná 28. Prvomáiová 74- dětské hřiště. K nádraží 5 – dětské hřiště, křimická pláž.

Závěr: Nebyly zjištěny žádné problematické nálezy, vše v pořádku. Příloha:

PostHeaderIcon Sousedé oslavili svůj den

Již od roku 2014 se konají různé akce v rámci Evropského dne sousedů v Plzni a také v Křimicích. Největší myšlenka je, potkat se nejen se svými známými sousedy a kamarády, ale hlavně spojit se s lidmi, kteří bydlí ve vašem okolí a neznáte se. Ideální jsou např. bytové domy a větší komunita lidí v okolí. Křimice se zapojují každoročně a letos si svoji oblíbenou společnou večeři připravili sousedé z Plzeňské ulice. Tutu akci pravidelně podporuje Plzeň 2015, která nabízí hudební vystoupení a malé dárky zdarma. Letos si sousedé zazpívali lidové písně s Plzeňským MLSem a večerní hodiny zpříjemnil kytarista a zpěvák Pepa Švantner. Dobrou náladu všem obdarovali i čeští hokejisté postupem do finále MS.

PostHeaderIcon II.ročník Vinné stezky

V sobotu 18.5. se uskutečnil II.ročník Vinné stezky v areálu U Mže a v městských historických pivovarských sklepích. Deset vinařství a hudební doprovod několika kapel přilákalo mnoho vyznavačů rozmačkaných hroznů. Největší lákadlo koncert ABBA Stars zaplnilo celé nádvoří a návštěvníci se bavili dlouho do noci.

PostHeaderIcon Nový kabát pošty a hasičárny

V polovině května se dokončila rekonstrukce fasády čelní strany obecní budovy, kde sídlí křimičtí hasiči a Pošta Partner Plus. Z malé opravy okolo nového bankomatu se zjistilo, že na dalších místech stěny se omítka odchlipuje od cihel a opadává i dolní obkladová podezdívka. A jak by to vypadalo, kdyby zůstaly neopravené vyšísované dřevěné podhledy a narezavělé okapy? Při jednom lešení se nakonec opravila celá východní strana budovy a zastupitelé vyhodnotí, zda se nebude pokračovat na dalších stranách budovy. Děkuji všem, kteří se na opravě podíleli a vám všem za schovívavost, kteří jste měli znepříjemněnou cestu na poštu a do provizorní třídy MŠ.

PostHeaderIcon Májka a pálení čarodějnice

V areálu U Mže se každoročně 30. dubna scházejí stovky lidí, aby zde oslavili Filipojakubskou noc. Rybáři ve spolupráci s restaurací Roští připravili a postavili Májku a vatru s čarodějnicí. Městský úřad zajistil a dětem rozdával buřty a ti si je mohli opéct na dlouhých prutech. Vatru společně zapálili starosta Mojžíš s rybářem Danihlíkem. O večerní zábavu se postaral DJ Chozze svojí diskotékou. Letos bylo akci dopřáno krásné počasí.

PostHeaderIcon I.ročník pochodu „Svatovojtěšský trojúhelník“

MO Plzeň – Křimice a Okrašlovací spolek Vochov společně uspořádali I.ročník pochodu „Svatovojtěšský trojúhelník“ v neděli 28. dubna. Trasa 6 a 10 km vedla mezi vochovským křížkem a křimickou kapličkou s názvy významného českého světce, 15km vedla přes vejprnický kostel zasvěcený též sv. Vojtěchu. Start i cíl byl u křimického muzea, které bylo v tento den též otevřeno. Prvního ročníku se zúčastnilo na 130 vyznavačů chůze přírodou, kteří získali kromě informační a soutěžní brožurky i mapku do které získali i originální razítka tohoto pochodu. Cestou se mohli účastníci pochodu zastavit u deseti zastávek s otázkami, které byli směřovány k určité lokalitě obce.
Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner