Výpis aktualit v rubrice ‘Dění v obci’

PostHeaderIcon Minigolf v novém kabátě

V areálu U Mže dosloužil oblíbený minigolf. Zastupitelé Křimic rozhodli o jeho celkové výměně s novým moderním povrchem-umělou trávou. Zadavatelem byla Správa veřejného statku města Plzně a městský obvod Křimice se podílel 120.000,- Kč.
Nyní si opět můžete zapůjčit golfové hole a míčky v restauraci Roští.

PostHeaderIcon Zapojit se k revitalizaci křimických náměstí můžete ještě do 30.6.

Dne 21. 6. 2022 se uskutečnilo představení rozpracované studie Křimického a Zámeckého náměstí. V přátelském duchu byla představena plánovaná studie daných lokalit v rozpracované fázi, aby se občané mohli ke studii vyjádřit.

Představení studie se na obecním úřadě v Křimicích zúčastnilo na dvacet občanů. Po skončení prezentace proběhla diskuse s občany.

Pokud jste se veřejného projednání nemohli zúčastnit, máte možnost připomínky ke studii zasílat do 30. června na e-mail: vyborna@plzen.eu

Kompletní dokumentaci a vizualizace naleznete na odkazech níže.

https://ukr.plzen.eu/o-nas/aktuality/v-krimicich-byla-21-6-predstavena-pracovni-verze-uzemni-studie-krimickeho-a-zameckeho-namesti.aspx

PostHeaderIcon Přes 100 auto-moto veteránů v Křimicích

V sobotu 25.června se po tří leté “covidové” odmlce sjeli do Křimic fandové Old Timeru. Classic car Club Plzeň ve spolupráci s městským obvodem Plzeň Křimice a rodinou Lobkowicz uspořádali nejen výstavu nablýskaných krasavců ale i jízdu Kristiána Lobkowicze na počest bývalého automobilového závodníka, který zahynul při závodech. Tak bylo vidět tuto jízdu v několika obcích na Plzni severu. Přestávku na posilnění a na prohlídku minimuzea elektrosoučástek měli jezdci v Tatiné. Ve 14:00 byli veteráni zpět v zámeckém parku, kde začaly i mimořádné prohlídky zámku a koncert kapely Ticket. V pět hodin proběhlo vyhodnocení, kdy jednoznačně hlavní cenu dostal nejstarší automobil z roku 1911 z Detroitského závodu Hupmobille. Ani krátký, ale vydatný liják nezhatil tuto krásnou akci.

PostHeaderIcon Nové parkoviště v Žitné uklici

Od roku 2016 se začalo s myšlenkou rozšířit kapacitu parkovacích míst v Žitné ulici mezi bytovými domy. Po zpracovaní studie jsme začali vyjednávat s majiteli pozemků o jejich prodeji. To se povedlo o rok později a my mohli zadat projektovou dokumentaci ke stavebnímu povolení. To jsme získali v roce 2020.  Z důvodu, že v pozemku vedly kabely od firmy ČEZ, museli jsme ještě zažádat o přeložku. Minimálně rok jsme ztratili také díky častým onemocněním Covid19 zaměstnanců firem, kteří byli zainteresováni do této akce. K samotné realizaci byla vysoutěžena firma Vida Group s.r.o. , která tuto zakázku provedla za 944.938,- Kč bez DPH. V současné době je zažádáno o kolaudaci stavby a parkoviště funguje od 1. dubna 2022 v režimu předčasného užívání.

PostHeaderIcon Sportovní hry seniorů

Křimičtí senioři se pravidelně účastní Krajských sportovních her seniorů. Letos se toto klání uskutečnilo v hokejbalové hale na Lochotíně 17. května. Kapitánka Anna Hauerová přivedla ověřené sportovce Zdeňku Melicharovou, Standu Pytlíka a Karla Hauera a náhradnici Zdeňku Karasovou. Všech deset disciplín prošli naši borci se střídavými výsledky, ale důležité je vždy dobře se pobavit a zůstat nezraněn. Což se křimickým seniorům splnilo do puntíku. Tak snad medaili přivezou příští rok. Celý turnaj moderoval křimický spíkr Zdeněk Fleišman a držet palce křimickému klubu přijeli starosta a místostarostka Křimic Vít Mojžíš a Marcela Wagnerová.

PostHeaderIcon Nová zaměstnankyně městského úřadu

Ve středu 13.4. 2022 na zasedání zastupitelstva městského obvodu Plzeň 5 Křimice starosta obce Vít Mojžíš přivítal oficiálně novou zaměstnankyni městského úřadu. Na uvolněnou pozici v oddělení finančním a poplatkovém nastoupila po řádném výběrovém řízení paní Bc. Lucie Duchková. Ať se daří !

PostHeaderIcon Muzeum v Křimicích slavnostně otevřeno

V sobotu 4.června bylo slavnostně otevřeno dlouho očekáváné Muzeum Křimice – poklady z půdy. Nachází se v nově zrekonstruovaných místnostech bývalé čekárny křimického nádraží na adrese Traťová 600/7 v Plzni Křimicích. Jak jinak mohly začít oslavy než příjezdem z Plzně historické parní lokomotivy s vagóny plných návštěvníků. Starosta Vít Mojžíš všechny přítomné přivítal včetně jeho hostů. Zvlášť poděkoval pánům Jiřímu Fákovi, Petru Koudelkovi a Pavlu Šťíchovi, kteří se nejvíce podíleli na celkovém uspořádání interiérů muzea a také zastupitelům, kteří podpořili tento nevídaný projekt finančně. Velké díky patřilo také všem křimickým občanům, kteří zapůjčili nebo věnovali většinu artefaktů do těchto prostor. Nemohli chybět žáci místní základní školy, kteří zazpívali několik písniček a požehnání chodu muzea zajistil páter Emil Rakovský. Po slavnostním přestřižení pásky a slavnostním přípitku se otevřeli dveře novým návštěvníkům a k tomu jim hrála kapela Ticket. V muzeu se zároveň zahájila výstava fotografií „Poklady starých půd“ Hynka Mojžíše a před muzeem si bylo možno prohlédnout několik skvostných auto veteránů včetně Zetoru 25. Otevírací doba v letní sezoně bude v úterý a ve čtvrtek od 10 do 16 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Případně si lze objednat individuální skupinové prohlídky v jiných termínech na telefonním čísle 720 052 610 nebo na mailu muzeumkrimice@plzen.eu.

PostHeaderIcon Dětský spolková den

V sobotu 28.května uspořádal městský úřad společně s místními a jedním vochovským spolkem oslavu k Mezinárodnímu dni dětí. Dobrodružná stezka kolem řeky byla odstartována v areálu U Mže, kde byla hned první zastávka u rybářů. Dále se pokračovalo novou „Sousedskou“ stezkou do Radčic, kde byly zastávky u klubu seniorů, Vochomůrek, pejskařů a záchranářů Euromedivan. Další zastávky byly v křimické sokolovně u šipkařů, sokolů a fotbalistů. Poslední plnění úkolů bylo na křimické pláži u hasičů a samotný závěr u zástupců úřadu, kteří též vydávali sladké odměny a buřty, které si děcka nebo rodiče opékali na ohništi. Tam bylo možné si vyzkoušet zahrát disgolf, zaskákat na obřích jump trampolínách, nebo si vyrobit obrázek voskovou technikou. Opět velké lákadlo byla plavba na kánoích, nebo malování na obličej, kde fronty snad nikdy nekončily. Samotným závěrem tohoto vyvedeného dne patřícího 160 dětem zahrály u ohně kapely Dóma a Ticket.
Rád bych poděkoval všem pořadatelům a zúčastněným, kteří tuto velkou a náročnou akci zajišťovali.

PostHeaderIcon Nové hrací prvky v Křimicích

V Křimicích přibyly nové hrací dětské prvky. Největší sestava pirátská loď nahradila poškozenou dřevěnou věž v Prvomájové ulici mezi „obecňáky“. Houpačka péráček dělá radost nejmenším dětem ve slepé části Plzeňské ulice. Kreslící tabule je k dispozici nejmenším malířům v areálu zahrady mateřské školy. A zatím poslední prvek – kolovadlo je na křimické pláži, na kterém si mohou užít sportovní aktivitu i dospělí.

PostHeaderIcon Křimická májka

Poslední dubnový datum patří k oslavám máje a noc pak čarodějnicím. I Křimice oslavovali tento den tradičně v areálu U Mže. Restaurace v Roští připravila májku a vatru s čarodějnicí, kterou podpálil starosta obce Mojžíš s jednatelem rybářského spolku panem Vildem. Zástupci městského úřadu rozdali dětem 300 špekáčků, které si s rodiči mohli opéct na výše zmiňované vatře. Po celém areálu se pohybovalo desítky čarodějnic, víl a jiných nadpřirozených bytostí. K večeru rozpohybovaly přítomné návštěvníky songy českých zahraničních hitů kapela ½ Rebel. Počasí vyšlo znamenitě a tak se oslava „přelila“ až do nového dne. A co bylo důležité? Lidé se bavili a májku nikdo nepodřízl :-) . Poděkování patří všem, kteří tuto vyvedenou akci připravili.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner