Výpis aktualit v rubrice ‘Sokol’

PostHeaderIcon Křimičtí florbaloví sokolící čtvrtí

Dne 8.4. 2017 se v Tyršově domě v Praze konal přebor ČOS ve florbale. Utkaly se zde ročníky narození 2006 – 2004. Křimičtí, pod vedením Aleše Hofrajtra a jeho asistentů Martina Hraničky a Lukáše Loslebena, měli jen malé ambice na úspěch, jelikož jejich tým byl jedním z nejmladších.
Křimicím byla nalosována skupina B, ve které se utkaly s Letohradem (prohra 2:4), dále se Švihovem (prohra 2:4) a nakonec s Příbramí (výhra 3:0).
Ve čtvrfinále čekal kluky druhý tým skupiny A, a to Sokol Bobnice. Hrálo se vyrované utkání, kde se nakonec přiklonila štestěna právě ke Křimicím, které zvítězily 5:3 a mohly se těšit na boje o medaile.
V semifinále čekal na Křimice opět Švihov. Bohužel, zde kluci ani trenéři neudrželi nervy na uzdě, a to hlavně díky častým sporným výkonům sudích. Tento obraz hry se odrazil i ve výsledku: hořká prohra 7:2 a následný boj o bronz. V něm křimičtí smolně prohráli 3:1 s Třebíčí, ačkoliv po začátku utkání vedli.
Celý turnaj poté ovládli hráči týmu Sokol Sobotka, kteří porazili ve vyrovnaném zápase přemožitele křimického týmu ze Švihova.
Autor: Lukáš Losleben

PostHeaderIcon Křimická 8 má nového rekordmana

V sobotu 8.dubna za ideálního počasí se uskutečnil II.ročník běhu „Křimická 8 a dětská 2″. Na čtyřiačtyřicet závodníků od 2 do 57 let vyběhlo na tři trasy. Nejmenší závodníci do 5 let si to rozdali na fotbalovém hřišti a všichni obdrželi účastnický list a sladkost. V kategoriích žáků (2 km) kralovali do 10 let Filip Sýkora a Veronika Votavová, do 15 let Lukáš Krpata a Sofie Maciarzová. Hlavní soutěž na 8 km vedla podél řeky Mže z křimické sokolovny do obvodu Plzeň3 „Na Jíkalce“ a zpět přes radčická luka do křimické sokolovny. V kategorii do 39 let  zvítězil Jan Pašek a Jana Fantová i se psem. Traťový rekord padnul až v kategorii do 59 let, který v čase 30:39 zaběhnul Jaroslav Šmíd, ve stejné kategorii žen zvítězila Zlata Lukášková. Všichni nejúspěšnější získali medaile, diplomy a věcné ceny. Absolutní vítězové si odnesli navíc zlaté věnce z rukou starosty obce a sokola Víta Mojžíše a po celou dobu závodu moderoval tradičně Zdeněk Fleišman. Poděkování samozřejmě patří i ostatním členům pořadatelského týmu tohoto závodu.

PostHeaderIcon Maškarní plesy v Křimicích

Křimice jsou známy svými maškarními plesy. První se letos uskutečnil ve čtvrtek 23.2. v salónku hotelu York a byl to Maškarní rej seniorů. Ti se kromě perfektních masek prezentují i svým ochotnickým divadelním vystoupením. Letos si připravili scénku „Cesta z Křimic do Ameriky“. S touto hrou se prezentovali naši nejstarší křimičáci i na Maškarním plese dospělých 25.3. v místní sokolovně, kde sklidili obrovský aplaus. Semínka křimického zelí změnily celé Spojené státy . Poslední tanečky v přestrojení si užívali v sobotu 4.3. nejen děti, ale i dospělí na Dětském maškarním plese. Na všech zábavách hrála dobrá muzika a všichni se dobře bavili.

PostHeaderIcon Vítězem turnaje je již počtvrté Hofman

Již pátý ročník turnaje ve stolním tenisu v Křimicích proběhl v neděli 15.1. v místní sokolovně. Všech věkových kategoriích od 8 do 70 let se sešlo v maximálním možném a rekordním počtu 32 účastníků. Rozděleni do čtyř skupin po osmi hráčích sehráli 112 zápasů v základních skupinách systémem každý s každým na čtyřech hracích stolech. Z každé skupiny postoupili čtyři hráči, kteří hráli dále vyřazovacím způsobem na dva vítězné malé sety. Takto se sehrálo dalších 15 zápasů hlavní skupiny a 15 zápasů skupiny útěchy. Z té vyšel nejlépe František Schlafer (Sokol Radčice), který porazil mladého Michala Dao Trong Tuana. Ve čtvrtfinále si poradili Hofman se Staníkem, Haluska s Pejsarem, Včala s Pouchou a Bohdan s Důrou. V semifinále poráží Hofman Halusku a Včala Bohdana. Bitvu o třetí místo nakonec získal radčický Petr Bodan, který porazil nečekaně Romana Halusku z Moravy. Finále již počtvrté za sebou proměnil ve zlatou medaili křimický Petr Hofman, který si poradil s univerzálním sportovcem (vozí poháry i z tenisových a nohejbalových turnajů) Borkem Včalou z Plzně. Diplomy, medaile a věcné ceny předávala Katka Volínová a starosta sokola Křimice Vít Mojžíš, který předal Petrovi Hofmanovi i putovní pohár starosty obce.

PostHeaderIcon Fotbalový ples

V sobotu 17.12.2016 se uskutečnil I. fotbalový disko ples v křimické sokolovně. Zahájení se ujal starosta obce a místního sokola Vít Mojžíš, který poděkoval fotbalistům, funkcionářům, ale hlavně trenérům a rodičům nemladších sportovců. Ti byly hlavními strůjci tohoto plesu. Starosta vzpomenul i na bývalého prezidenta fotbalového klubu Pepíka Hodka, který letos odešel do fotbalového nebe. Poté předal slovo novému předsedovi klubu Ondrovi Zapomělovi, který předal plátěnou kopačku nejúspěšnějšímu kanonýru Vencovi Bezdičkovi. A zábava pokračovala do tří hodin ranních, kdy se tančilo pod českými a světovými hity od DJ Pepy Hajajse. Večerní program doplnilo vystoupení taneční skupiny Blue Wings Cheerleaders. Ples se velmi vydařil i bohatá tombola byla vyprodána během pár minut.

PostHeaderIcon Badmintonový turnaj opět bez překvapení

Předvánoční turnaj ve čtyřhrách v badmintonu se sehrál v křimické sokolovně. V sobotu 17.12.2016 se sešlo 11 dvojic, které sehrály 33 zápasů. Hrálo se na dvě základní skupiny každý s každým a pak se pokračovalo vyřazovacím způsobem až do čtvrtfinále, kde skončili dvojice Dytrt-Šmucer, Hauzner-Prchlík, Kříž-Werner a Jílek-Mleziva. Poražení semifinalisté Šmíd-Šmídová podlehli o třetí místo s dvojicí Martin Šůcha-Miloš Pokorný, kteří získali bronzové medaile. Do finále se dostali obhájci z minulého turnaje Josef Kovačič-Milan Jedlička a poměrně snadno si poradili s tandemem Vokoun-Vaněček.  A tak opětovně získali tito borci putovní pohár z rukou starosty Křimic Víta Mojžíše. Medaile, diplomy a věcné dary předala jednatelka křimického sokola Lada Šmídlová.

PostHeaderIcon Mikulášská nadílka Sokola Křimice

Dne 3. 12. 2016 od 15,00 hod. pořádal Sokol Křimice, oddíl všestrannosti Mikulášskou nadílku v Sokolovně. Byla určena dětem, které přišly v doprovodu rodičů. V proběhu odpoledne přišel Mikuláš s doprovodem, aby rozdal připravené dárky dětem. K poslechu hrála reprodukovaná muzika v podání DJ Péti. Děti se dobře bavily a radovaly z dárků.

PostHeaderIcon Křimičtí sokolové na Akademii

26.11.2016 se cvičenci z Tělocvičné jednoty Sokol Křimice zúčastnili Akademie ke 130. výročí založení Sokolské župy Plzeňské, která se konala v tělocvičně TJ Slavoj Plzeň. Cvičenci Sokola Křimice vystoupili ve skladbách:
To všechno přines čas – ženy;Cukrárna – předškolní žactvo; Autíčko – mladší žactvo; S úsměvem – starší žákyně a Nejsem sám – senioři.
Moderátorem odpoledne byl člen Sokola Křimice br. Zdeněk Fleišman.
Děkuji všem účinkujícím a rodičům cvičenců za pomoc při nácvicích a při organizaci našich vystoupení na Akademii.
Za T.J. Sokol Křimice náčelnice Lada Šmídlová

PostHeaderIcon Sokolové opravili sál i zázemí

Křimičtí sokolové zahájili postupnou rekonstrukci velkého sálu již minulí rok výměnou plastových oken a opravou dřevěného obložení. Letos se dostalo i na dveře, kterých bylo vyměněno celkem šest. Následovalo i celkové vymalování velkého sálu a podia. Potřebnou rekonstrukci se zatím dostalo i na dámské toalety a dorosteneckou šatnu. Přívalové deště způsobily prosak vody až ke stropu přísálí, kde opadala z části omítka. Proto bylo nevyhnutelné opravit i fasádu předního štítu střechy, včetně výměny třech malých oken fotbalového kabinetu. Jsme rádi, že Křimice mají takové skvělé zázemí pro sport, ale i kulturu. Pro letošní zimní sezonu je připraveno rekordních 7 plesů !

PostHeaderIcon Pepa Fousek v křimické sokolovně

V sobotu 19.11. vystoupil v křimické sokolovně zpěvák, básník a vypravěč Pepa Fousek. Dvouhodinový program veselých scének, písniček a básniček k zamyšlení oceňovalo publikum hlasitým smíchem, nebo dlouhým potleskem. O přestávce byla chvilka k popovídání s panem Fouskem, či podpisu několika jeho knížek. Recitál známého umělce navštívilo více než 140 spokojených diváků. Aby se mohli účastnit i méně pohybliví diváci, zajistil pro ně Úřad městského obvodu svoz i odvoz mikrobusem.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Křim. Kulturní Léto
První část Ad Square
Křim. Kulturní Léto
Druhá část Ad Square
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner