Výpis aktualit v rubrice ‘Sokol’

PostHeaderIcon Další opravy na sokolovně

I letos spravovali křimičtí sokolové svůj majetek. V září byla dokončena rekonstrukce pánských toalet a pokračovalo se s další výměnou oken, tentokráte v přísálí a na chodbě. Dále se vyměňovaly poškozené plaňky a rýgle na dřevěné hradbě v Plzeňské ulici. Přepažením a rozdělením kabin vznikla další opravena šatna pro malé fotbalisty. Veškeré investice hradili sokolové z části dotací Plzeňského kraje, města Plzně a městského obvodu  a také z darů firem Kovošrot Suda a NT Magnetics.

Tímto jim velmi děkujeme!

PostHeaderIcon Fotbal muži: Křimice – Horažďovice 2:1

V sezóně 2017/2018 v podzimní části se křimickým fotbalistům zatím herně nedaří. Po devíti kolech jsou na 4.místě, ale odzadu. Zatím se podařilo vyhrát v základním čase pouze dvakrát a to v Mrákově, který je beznadějně poslední a na domácí půdě porazili silné Horažďovice. Ty se zrovna neukázali v nejlepším světle a naši borci s jistotou deklasovali hosty hlavně na spálené šance. Nakonec Venca Bezdička dával oba góly a to minutu před koncem první půle a další v 76.minutě. Mohl jich dát minimálně pět. To se nepodařilo a ke konci zápasu začali našim borcům zatápět i hosté z Horažďovic. Ze zvýšeného tlaku vytěžili pouze jednu branku a křimičtí sokolové mohli na konci zápasu slavit zasloužené tři body.

Sestava: V. HinterholzingerT. Křen (90. T. Kroupa ), J. Vonášek,  J. DytrtV. Kuneš ,T. ČechuraM. BrousilP. KratochvílV. Bezdička(90. M. Zach ), J. Calta(77.F. Šváb ), P. Dobrý (83. R. Vyleta ).

PostHeaderIcon 1.ročník Memoriálu Josefa Hodka

Na počest bývalému předsedovi křimických fotbalistů (rok od jeho úmrtí) se uskutečnil žákovský turnaj v neděli 1.října. Představila se zde všechna křimická družstva a tým Košutky. Turnaje se zúčastnila i rodina Pepíka Hodka a slavnostní výkop provedl jeho syn Milan.

Čest jeho památce!

PostHeaderIcon Kdo by chtěl cvičit na Sletu 2018

PostHeaderIcon Zumba v plném proudu

Zumba v Křimicích se cvičí pravidelně každé úterý od 19:30 v křimické sokolovně.

PostHeaderIcon Sportovní sokolské hry 2017

Křimice 9.9.2017.

Sokolské sportovní hry letos zahájili opět parašutisté seskokem na fotbalové hřiště.  Sportovce přivítal pan Zdeněk Fleišman a zároveň zahájil i letošní hry.  Tradičně si zde mohli děti i dospělí vyzkoušet disciplíny, které se celoročně praktikují v křimické sokolovně. Kromě gymnastiky, atletiky, florbalu, fotbalu, stolního tenisu, badmintonu a šipek si těšila velkému zájmu také střelba z luku do slaměného terče. Letos se poprvé těchto her zúčastnili zástupci Nadace sportující mládeže s maskotem žabákem a přímo na hřišti testovali děti, jakou mají motoriku pohybu. Když měli sportovci splněné všechny disciplíny, obdrželi sladkou odměnu a drobné dárky. Ti nejlepší navíc získali diplomy, medaile a věcné ceny. Letos se hodnotily dvě atletické disciplíny a to hod kriketovým míčkem a skok z místa. Kdo měl ještě dostatek sil, mohl využít skákací hrad, nebo se projet na segwayi. V průběhu sportovního odpoledne vystoupili cvičenci zdejšího sokola, kde předvedli nácvik na všesokolský slet, následovaly mladé cvičenky zumby a na street work outové rampě předvedli svůj um chlapci z Kings Plzeň. Závěrem starosta Sokola a obce Vít Mojžíš poděkoval všem přítomným a pozval děti do tělocvičny, kde se promítal film Kniha džunglí.

PostHeaderIcon Extraband v Křimicích

Dne 28. 7. v 21,00 hod. se v místní sokolovně konal již tradičně rockový koncert skupiny Extra Band revival. Za hezkého počasí přilákal stovku fanoušků této rockové legendy.

PostHeaderIcon Zlato bral Šůcha s Pokorným

Sokol Křimice pořádal další badmintonový turnaj čtyřher v Křimicích. Čtyři dvojice se sešli 10.června v místní sokolovně, kde sehrály turnaj v základní skupině systémem každý s každým a to dvoukolově. Dle pořadí se hrálo dále vyřazovacím způsobem 1-4 a 2-3. Nakonec boj o třetí místo byla úspěšnější dvojice Martin Uhel a Láďa Bonaventura, která porazila smíšenou dvojici Olinu Votíkovou a Romana Pokorného. Na zlaté medaile dosáhli po kvalitním výkonu borci Miloš Pokorný a Martin Šůcha. Ve finále porazili Tomáše Slavotínka s Michalem Uhlem. Tímto převzali z rukou starosty obce Víta Mojžíše putovní poháry, medaile, diplomy a věcné ceny. Vzhledem ke krásnému počasí toho dne byla účast velmi slabá a tak snad se ve větší míře sejdou badmintonisté při zimním turnaji.

PostHeaderIcon Fotbalová akademie v Křimicích

Věděli jste, že v Křimicích existuje fotbalová akademie, třeba jako je na Viktorce?

Podporu od křimických zastupitelů získala fotbalová akademie křimických Sokolů. Přibližně před rokem se začal oddíl fotbalu plně věnovat našim nejmladším. Po rozpadu dorostu nastal absolutní nedostatek domácích hráčů a do budoucna by doplňování kádru A týmu bylo možné pouze kupováním z jiných oddílů. Fotbalový výbor rozhodl založit tak zvanou akademii-výchovu vlastních nejmladších žáků. V současnosti se jedná o kategorie fotbalového potěru od 5 let až po starší žáky do 14 let. Drtivá většina je samozřejmě z Křimic, ale dojíždí sem i děti z Radčic, Vochova, Malesic, či Pernarce. O osmdesát dětí ve čtyřech mužstvech se starají profesionální trenéři, kteří se dětem věnují několik hodin v týdnu při trénincích a pravidelných zápasech o víkendech. Všechna mužstva jsou přihlášena do různých soutěží. Během roku jezdí na zkušenou na několik turnajů po republice(Praha, Fr.Lázně) kde se střetávají nejen s českou fotbalovou elitou (Sparta, Dukla, Bohemians, Příbram, Ostrava, aj.), ale i se super týmy z Německa (Bayern, Herta, aj.). Sokolové již  uspořádali též vlastní jarní turnaj (psali jsme v jiném článku) a bude následovat další turnaj o pohár starosty a Memoriál Josefa Hodka. Nechybí ani pravidelná zimní a letní soustředění v Žinkovech, Liblíně a domácí kemp v Křimicích. Je skvělé, že se zapojují aktivně i rodiče dětí, kteří se zúčastňují různých brigád v areálu Sokola. Na konci sezony sehrají zápas děti proti rodičům. Vyvrcholením sounáležitosti všech bylo uspořádání I.fotbalového plesu v prosinci minulého roku. Díky podpoře zastupitelů získají žáčci akademie dresy, fotbalové míče, tréninkové náčiní  a zabezpečení fotbalového areálu.

PostHeaderIcon Fotbalová sezóna 2017/18 zahájena

Muži: 1.A třída
-
Do nové sezony do křimického sokola nastoupily dvě posily, Kratochvíl a Vyskočil. Zatím byly odehrány tři zápasy a naši borci si vyzkoušeli všechny výsledky. Prohru(Bukovec 2:3), výhru(Mrákov 2:1) a remízu s pokutovými kopy(Kralovice 4:3). Tu si užili v sobotu 26.8. na domácím hřišti, když hostili silné Kralovice. Hosté nenechali naše ani rozběhat a po půlhodině jsme prohrávali 0:3. Křimičtí se psychicky nepoložili, brankář Hinterholzinger odvrátil ještě několik střel a naši začali srovnávat krok. Pepík Kovačič zabalil Kralovicím gól do šatny a hned na začátku druhé půle přidal další. Drama završil a na 3:3 srovnal Venca Bezdička v 74.minutě. Po posledním hvizdu se šlo na penalty. Naši ani jednou nezaváhali a Kralovicím jednu penaltu chytil brankář a duhou přestřelili. Domácí hráči i diváci mohli spokojeně odcházet ze stadionu. Dva body jsou doma!
Sestava: TJ Sokol Křimice
V. Hinterholzinger – J. Vonášek, V. Vyskočil, V. Kuneš, P. Kratochvíl, V. Bezdička, J. Kovačič, J. Dytrt(46. J. Rada), T. Čechura, M. Škoda, A. Adam.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Křim. Kulturní Léto
První část Ad Square
Křim. Kulturní Léto
Druhá část Ad Square
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner