Výpis aktualit v rubrice ‘Krimi’

PostHeaderIcon Cesta K Dolovu uzavřena !

Úřadu městského obvodu Plzeň 5 – Křimice došla trpělivost a okamžitě uzavřela cestu mezi Kynologickým klubem a ulicí  K Dolovu. Většinu cesty drží ve vlastnictví soukromí majitelé, kteří se o ni nestarají a tím pádem ji asi nepotřebují. Zemědělci, kteří obhospodařují pole nad touto cestou používají cesty jiné.  Tato cesta není vhodná pro automobilovou dopravu a to již ze zmiňovaného stavu povrchu a z důvodu velké frekvence samotných chodců, cyklistů, kočárkářů a pejskařů. Již jsme dostali několik upozornění od našich občanů, jakým způsobem tam projíždějí osobní a dodávková auta. Nikoho by nenapadlo, že si zde budou zkracovat cestu i kamióny ! Je nám to velmi nepříjemné, možná že někomu znepříjemníme tímto opatřením život, ale prosím pochopte tyto důvody do vyřešení a dojednání s majiteli pozemků a odborem dopravy MMP.

PostHeaderIcon Křimičtí hasiči zasahovali

V červenci museli čtyřikrát zasáhnout v obci křimičtí hasiči. Jednou místní omladina podpálila modrý kontejner určený pro papír v Kozolupské ulici a  další požáry vznikly na křimických polích nad tratí a jeden před areálem kovošrotu. Poslední zásah proběhl v odlehlé části pole za ulicí Pod Tratí, kde křimičtí hasiči poskytli zraněné starší paní předlékařskou pomoc a poté pomohli s transportem do sanitního vozu.

PostHeaderIcon Křimičtí hasiči zasahovali již 1.ledna

Na první letošní požární poplach nemuseli křimičtí hasiči dlouho čekat a již 1.ledna v odpoledních hodinách likvidovali doutnající starý strom v zámeckém parku.

PostHeaderIcon Vandalové v „Třešňovce“

Bohužel některým občanům zřejmě vadí, že se snažíme mít Křimice uklizené a okolí upravené ke krásným procházkám. Dokladem je i to, že minimálně jedenkrát týdně musíme nechat uklidit nějakou černou skládku a bohužel nejčastěji se tyto skládky vyskytují v nově upravené a dosázené „Třešňovce“. Nechápeme, co to může být za člověka, který nejrůznější komunální odpad, suť nebo i lednici vyhodí vedle cesty mezi nově osázené ovocné stromky. Vždyť naše městská část má své sběrné místo, kde může veškerý takovýto odpad zdarma odevzdat. Zřejmě je pro takového člověka potěšením ničit práci jiných, uklidit si u sebe doma a veškerý odpad vyhodit na nejbližší místo bez ohledu na ostatní obyvatele. Další ukázkou bezohlednosti občanů jsou i poškozené a olámané nově vysázené ovocné stromky. Komu mohou vadit? To si snad chce někdo dokazovat, že je silnější než tento mladý stromek? Takovéto jednání jen dokazuje ubohost každého občana a poukazuje na jeho zvrhlé, amorální chování a nesprávnou výchovu. Díky takovým to spoluobčanům začíná náš městský obvod vážně uvažovat o znepřístupnění těchto míst. Zatím po domluvě s Městskou policií Plzeň a Policií ČR budou zde probíhat namátkové kontroly a instalovány fotopasti. Každý občan, který bude v těchto místech přistižen při sebemenším přestupku (přestupkem v těchto místech je i jízda vozidlem) bude exemplárně potrestán maximální sankcí či přímo projednáním u přestupkové komise.
Zároveň prosíme všechny slušné občany, pokud se stanou svědkem nějakého uvedeného jednání, aby okamžitě volali městskou policii na linku 156, klidně i anonymně. Pokud se vám podaří přestupce nebo alespoň registrační značku vozidla zaznamenat fotoaparátem mobilního telefonu, velice nám tím pomůžete k potrestání viníka. Věříme, že většině obyvatel není lhostejné, v jakém prostředí žijí a s jejich pomocí se nám podaří takovéto chování našich spoluobčanů omezit na minimum.

Děkujeme

PostHeaderIcon Noční zásah při požáru v Žitné ulici v Křimicích

O půlnoci ze soboty 21.11. 2015 jsme s naší hasičskou jednotkou zasahovali při požáru zahradního domku v ulici Žitná v Křimicích. Po našem příjezdu na místo události nás ještě následovali profesionální hasiči ze stanice Plzeň-Střed s dalšími dvěma vozy. Plameny zachvácený zahradní domek a přilehlý dřevěný plot byl zdárně uhašen. Tím byly ušetřeny další možné újmy na ostatním majetku majitelů a jejich sousedů. Ze strany majitele se nám dostalo písemného poděkování dle jeho citace: „Chtěl bych upřímně poděkovat všem zúčastněným za vysoce profesionální přístup a to nejen po stránce odborné, ale i lidské.“ Této kladné reakce si naše jednotka velice váží.
Za SDH Křimice,
místostarosta
Luboš Vavřík
„Fotozdroj: krimi-plzen.cz“.

PostHeaderIcon Bouračka na Chebské ulici

V Plzni Křimicích sjelo osobní auto z vozovky a porazilo sloup veřejného osvětlení. Zraněné osobě hasiči z PS poskytli předlékařskou péči jedné zraněné osobě a po příjezdu ZZS následně spolupracovali při dalším ošetření. Na místo se dostavil technik městských služeb, který odpojil sloup od el. energie. Hasiči následně uklidili vozovku. Po dobu zásahu hasiči na místě řídili dopravu.

por. Mgr. Pavla Jakoubková
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje

PostHeaderIcon Požár v Prvomájové ulici

Poslední den v dubnu nehořely v obci nejen vatry zapálené na pálení čarodějnic, ale i stará prkna a dveře složené v Prvomájové ulici za tratí v Křimicích. Majitel tohoto dřeva si pravděpodobně nestačil včas po sobě uklidit a nechal možnost žháři založit požár, který ohrožoval nejen vedle zaparkovaná auta, ale i samotné rodinné domy. Přivolaní křimičtí hasiči vše uhasili a dostatečně zajistili.

PostHeaderIcon V Křimicích unikal plyn

V Plzni Křimicích na rohu ulice Plzeňská a K Rozvodně při výkopových pracích došlo k poškození hlavního plynového řadu a následnému úniku plynu do okolí. Hasiči z PS Střed uzavřeli komunikaci v obou směrech. Po příjezdu pohotovostní služby plynáren asistovali pracovníkům při provizorní opravě.

PostHeaderIcon Hasiči zasahovali v Křimicích

Požár suché trávy a síťoviny na plotě firmy Amesbury v Křimicích v Minské ulici uhasili křimičtí hasiči dnes 19.3. v 11:30. Vyčíslená škoda byla na 5.000,- Kč.

PostHeaderIcon Dnešní zásah křimických hasičů

Dnes po třetí hodině odpolední výstražná siréna svolala místní hasiče k požáru suché trávy a keřů v místě mezi továrnou na hračky Bruder a kovošrotem Suda. Křimičtí hasiči pod vedením velitele Luboše Vavříka měli během pár minut oheň pod kontrolou a s kolegy z centra města, kteří přijeli o pár minut později konstatovali, že požár nenapáchal větších škod.

Více foto ZDE.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Křim. Kulturní Léto
První část Ad Square
Křim. Kulturní Léto
Druhá část Ad Square
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner