Výpis aktualit v rubrice ‘Krimi’

PostHeaderIcon NALEZENA !

Ukradena multikara byla nalezena dnes v pondělí 25.2. u obce Líně nedaleko letiště zapadlá v poli. Děkujeme všem za sdílení a pomoci při hledání.

.

Žádáme občany o pomoc při hledání pachatele a malého nákladního auta značky Multicar zelené barvy, sklápěcí valník s ocelovou roštovou nástavbou. Státní poznávací značka PSA 03-69. Na dveřích byl znak obce Křimice(zelná hlávka). Na střeše majáček a na předním nárazníku přidělán hydraulický mechanismus pro další možné nástavby. Byla ve velmi dobrém stavu po celkové generální opravě.

Multicara byla zaparkována za oplocením a brána zabezpečena visacím zámkem hned vedle sběrného místa v Křimicích u železničního nádraží.

Z tohoto místa bylo auto ukradeno v neděli 23.února v cca 14:00. Pachatel (é) se již objevil(i) ve 13:10 u budovy nádraží. Řidič měl černou bundu s výrazným světlým pruhem přes prsa. Na hlavě černou čepici. Kuřák.

Již z pátku na sobotu byla z auta odcizena autobaterie(v sobotu hlášeno a šetřeno PČR), kterou pachatel v neděli při krádeži auta opět nainstaloval.

Spojitost s krádeží : V pátek přijela ke zmiňovanému místu v 16:30 Škoda Fábie světlé barvy(bílá, nebo stříbrná), která opustila místo až v neděli po krádeži Multicary v 16:40. Pohyb osob okolo této škodovky byl zaznamenán i v sobotu během noci.

Pokud jste zaznamenali ve výše uváděných hodinách podezřelý pohyb osob a pokud jste zahlédli pohyb výše zmiňované Multicary volejte na městský obvod Křimice panu tajemníkovi na tel: 606 202 566, nebo přímo na policii ČR 158.

Děkujeme

PostHeaderIcon Orkán Sabine vyvrátil stromy na Pláži i dopravní značky v obci

V neděli v noci 9.2., ale hlavně v poledne v pondělí 10.2. se prohnal v několika vlnách orkán Sabine i přes Křimice. Vzduchem létaly odpadky z popadaných popelnic a ze střech padaly střešní tašky. Největší škody tento velký vítr napáchal v lesíku u křimické pláže. Týden před katastrofou Správa veřejného statku prořezávala přibližně deset napadených stromů kůrovcem. Tímto se lesík otevřel orkánu Sabine a ten zkázu dokonal. Padlo dalších dvacet zdravých jehličnatých stromů v obou lesících kolem pláže. Některé dokázal vyvrátit, některé přerazil v půli kmene. Zajímavé je, že tak zvaných soušek se vítr nevšímal. Jeden smrk padl i do drátů vysokého napětí a vyřadil část Křimic od dodávek elektřiny. Další stromy padly do cesty u pláže, na Radčice a v ulici K Rozvodně. Díky zdejším hasičům byly tyto mohutné kmeny z cest brzy zlikvidovány a cesty se zprůjezdnily. V obci byla vyvrácena většina dopravních značek a v sokolovně „uletěly“ i plechové střídačky na fotbalovém hřišti. Větší škody na majetku ale v Křimicích hlášeny nebyly.

PostHeaderIcon Křimičtí hasiči zasahovali v Radčicích

Ve středu 24.července zasahovali křimičtí hasiči s dvěma požárními vozy u požáru chaty v Radčicích pod Zámečkem. Chata byla většinou využívána údajně bezdomovci a narkomany. Chata se zachránit nepodařila, ale důležité bylo zabránit šíření požáru k okolním objektům a hlavně do přilehlého vyprahlého lesa.Celkem zasahovalo šest požárních aut a nikdo nebyl zraněn.

PostHeaderIcon Zásah křimických hasičů u rozsáhlého požáru Chotíkovského lesa

Na velikonoční pondělí byl vyhlášen hasičské zásahové jednotce v Křimicích požární poplach. Kolem 16. hodiny jsme byli vysláni k velkému požáru Chotíkovského lesa. Zasahovali jsme s vozem CAS 20 Tatra Terrno v počtu pěti hasičů. Následně vyjíždělo kolem 18. hodiny jako posila další naše pětičlenné družstvo s druhým vozidlem Renault Midlum . V tento sváteční den jsme bojovali s požárem do 22:00 hod., kdy nás vystřídaly další čerstvé jednotky a my se mohli vrátit zpět na základnu načerpat nové síly.

Druhý den 23.4. jsme byli vysláni opět na stejné místo a to hned ráno v 8:00 hod. Zasahující družstvo pěti hasičů bojovalo s požárem celé dopoledne a až po poledni se vrátilo zpět na základnu. Naši dobrovolní hasiči zasahující dopoledne byli vystřídáni druhou skupinou, která se odpoledne navrátila ze svých zaměstnání. Večer byla situace na požářišti již v takovém stavu, že  mohlo dojít k redukci zasahujících jednotek. Proto jsme byli odesláni  kolem 20. hodiny na základnu a dále fungovali v režimu pohotovosti.  Během těchto dvou dnů  13 členů naší zásahové jednotky ze svého volného času strávilo více než 100 hodin při hašení lesa a další desítky hodin na očistě a údržbě použitých prostředků. Spolu s naší jednotkou se u zásahu vystřídalo celkem 16 dobrovolných a profesionálních jednotek hasičů včetně zasahujícího vrtulníku.

Za SDH Křimice,

místostarosta Luboš Vavřík

PostHeaderIcon Popadané stromy a lidé bez elektřiny

Z neděle 10.3. na pondělí 11.3. se přes Křimice přehnal velmi silný vítr, který vyvracel zdravé stromy a dopravní značky. Jednalo se převážně o jehličnany. Velký smrk padl v ulici Ztracená, kde strom zatarasil chodník za kioskem s pizzou. Další větší škody napáchal tento živel pod sokolovnou u místa nově budovaného areálu „Pláž“. Zde několik vyvrácených stromů padlo do vysokého vedení, kde přetrhaly vodicí ocelové lano a poničily sloup vedení. Lidé v přilehlé Plzeňské ulici byli bez elektřiny více než dvanáct hodin. Zaměstnanci ČEZu likvidovali škodnou událost několik hodin.

PostHeaderIcon Černá skládka po letech zlikvidována

V roce 2016 upozornil Městskou policii starosta obce na černou skládku, která se nacházela za skladovací firmou Amesbury, na bývalé vlakové vlečce. Odpad byl na několika místech a byl od bezdomovců, zahrádkářů a ostatních nepořádníků, kteří tam do těchto míst zajížděli i automobily. Městská policie vše prozkoumala a oficiálně požádala městskou úklidovou firmu Čistou Plzeň o vyřešení této černé skládky. Po několika urgencích starostou obce byla po roce a půl první část skládky zlikvidována a místo zajištěno lesnickým oplocením. Druhou část si vzala za své obec a vlastní silou úklidové čety vyčistila vše v březnu letošního roku. Tímto děkujeme Tondovi, Slávovi a Hanzovi za vykonání této nevděčné práce po ,slušně řečeno, „nepořádných“ spoluobčanech.

PostHeaderIcon Nová služebna Městské policie

Od 30. listopadu se spustila do provozu nová služebna skvrňanských strážníků na adrese Karla Steinera 10A. Původní místo v areálu 15.ZŠ opustili, ale telefonní číslo skvrňanských strážníků zůstává stejné, 378 036 966. Nová služebna v ulici Karla Steinera vznikla v objektu bývalé školky. Budova bude sloužit 26 strážníkům. , kteří  vykonávají službu i v městských částech Radčice, Malesice a Křimice. Křimičtí strážníci paní Koželuhová a pan Štefl (dlouhodobě nemocen) budou mít nadále zázemí i v budově křimického úřadu, kde si můžete v pondělí od 10-11 hodin a ve středu od 16-17 hodin vyřídit své záležitosti, aniž byste museli navštívit  skvrňanskou služebnu. Slavnostního otevření 2. října se za Křimice zúčastnil pan starosta Mojžíš a pan tajemník Plochý.

PostHeaderIcon Hasiči likvidovali olej v Třešňovce

V úterý 6.listopadu vyjeli křimičtí dobrovolní hasiči na oznámení likvidovat vylitý olej na cestě v Třešňovce. Na místě zajistili rozsah škody a několik plastových kanystrů, které pravděpodobně nesouvisely s touto událostí. Ekologickou havárii zajistili sorbentem, látkou absorbující kapaliny. Po seškrabání sorbentu s nasátým olejem byl obsah odevzdán na sběrné místo.

PostHeaderIcon Srpnové zásahy u požárů naší JSDH

Dne 21.8. se podílela naše zásahová jednotka dobrovolných hasičů na likvidaci rozsáhlého lesního požáru nedaleko obce Pňovany. Jednalo se o požár stromů a hrabanky na celkové ploše 10 hektarů. Na tuto událost byl vyhlášen nejvyšší – zvláštní stupeň požárního poplachu. Kromě 34 jednotek hasičů zasahovala i Letecká hasící služba. Naše jednotka byla nasazena po celou dobu tohoto dlouhého zásahu. Vrátila se zpět na základnu po 19 hodinách náročných hasebních prací.

29.8. likvidovala požár trávy a 70 kusů okrasných tújí v zahrádkářské kolonii u trati v ulici Narcisová.

Velitel JSDH

M. Vavřík

PostHeaderIcon Vyšplouchnuté Křimice

V pondělí 16. července zasáhly Křimice přívalové deště. Opětovně bylo vytopeno několik desítek domů převážně v okolí Křimického náměstí a Ztracené ulice. Tímto jsou poškozovány majetky (movité i nemovité věci) místních občanů převážně v této historické lokalitě. Před dvěma lety byla svolána schůzka na ÚMO5 se zástupci Magistrátu a Vodárny s dotčenými poškozenými občany. Křimickým byla přislíbena kontrola kanalizačního řadu. Do týdne se dostalo odpovědi, že je v Křimicích vše v pořádku. Starosta obce Vít Mojžíš se nenechal odbýt a nechal zkontrolovat fyzický stav potrubí a hlavně odlehčovací komory, v které byl v roce 2009 při rekonstrukci zaslepen přepad do řeky. Od té doby totiž dochází při větších deštích k záplavám přilehlých domů a náměstí. Trvalo několik dalších měsíců, než starosta získal k nahlédnutí projektu právě odlehčovací komory. Odbor správy infrastruktury (OSI) a Odbor investic (OI) totiž dlouho „nevěděl“, kdo projekt vlastní. Nakonec se podařilo a v projektu se mimo jiné našlo, že v komoře průměry příchozích potrubí jsou o polovinu větší, než průměr odtokového potrubí. A bylo jasno. Na jaře 2017 se nechala zpracovat nová studie a na podzim Magistrát přiznal chybnou nedostatečnou odtokovost vody v kanalizaci. Na jaře starosta opět urgoval nečinnost Vodárny a bylo mu opět přislíbena obnova odlehčovací komory a to, že projektová dokumentace bude dokončena do konce roku 2018. Mezitím přišel opět přívalový déšť a naši občané opět likvidovali poničené majetky. Starosta opět tuto záležitost urgoval u ředitele Vodáren i u technického náměstka primátora. Bylo mu řečeno, že jsou již připravené finance na pokrytí opravy ( obnovy) komory a začátkem roku 2019 by se akce měla zrealizovat. Současně bylo dojednáno, že se upraví i odtokový ventil u bývalé čističky pod sokolovnou. Obnoví se hrubé předčištění, které zabrání po velkém dešti znečištění (fekálie, papíry, hygienické potřeby atd.) odtokové stoky a následně i řeky Mže.

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner