PostHeaderIcon Diskusní fórum

VSTOUPIT ZDE

Důvod vzniku tohoto diskusního fóra je naprosto jednoduchý – dát možnost každému, kdo má zájem o slušnou diskusi, zcela nezávisle zakládat témata vhodná k obecné polemice, přikládat k nim svoje názory a všem ostatním zájemcům dát možnost na ně reagovat. Všichni zajisté víme, že v naší obci je několik informačních médií. Pominu-li obecní rozhlas, který nám jednou za týden sdělí v několika minutách to, co už stejně všichni víme, máme internetové stránky a tištěný zpravodaj. Oficiální stránky obce „www.krimice.eu“ připravuje velice úzký okruh pracovníků úřadu a stejně tak i tištěný zpravodaj. Obsahový rozdíl je pramalý a u obou variant je obrovskou nevýhodou naprostá nemožnost dát prostor ostatním spoluobčanům se k předloženým informacím jakkoli vyjádřit. Další alternativou jsou stránky „www.krimice.info“. Zde jsou uveřejňovány jednak aktuality ale i další informace a postřehy ze všech oblastí života v obci. Zde je již možné se ke každému již napsanému článku vyjádřit a přidat svůj názor. Ale co zde doposud chybělo, byla možnost si toto vytvářet sami. Proto na podnět několika spoluobčanů byla vytvořena tato platforma, která výše uvedené umožňuje. Teď již záleží jen na nás všech, zda tuto možnost využijeme a budeme ji dále rozvíjet. Široké spektrum oblastí, kde si každý může nezávisle založit zajímavé téma k diskusi, je patrné na úvodní stránce. Je možno diskutovat od aktuálních záležitostí a práce úřadu, přes sport a kulturu a třeba až po vaření či využití soukromé inzerce a to vše za dodržení všech podmínek slušného diskutujícího. Přesně podle pravidel fóra a podmínek registrace.
Ještě jednou nám všem přeji, aby se tyto stránky staly místem, kam se každý bude rád vracet, kde může uplatnit svůj názor, najde radu či pomoc, prostě místo, které bude pro všechny zúčastněné přínosem.

Přejít do diskuse ZDE.

29 Reakce na “Diskusní fórum”

 • Lenka napsal:

  Všimla jsem si několika letáčků po Křimicích upozorňující na nové diskuzní fórum a tak jsem se rozhodla jej navštívit a byla jsem mile překvapena.
  Velice děkuji za toto fórum a za možnost vyjádřit se a diskutovat k mnoha různým tématům týkajících se dění v Křimicích. Konečně někoho napadlo, že i normální obyvatelé by chtěli k dění v Křimicích něco říci.
  Trošku mi mrzí, že letáčky upozorňující na toto fórum tak rychle zmizely. Proč jste je sundali? Nebo je snad strhal někdo, kdo nechce slyšet hlas lidu?

 • Lenka napsal:

  Při rekonstrukci křižovatky na Chebské ul., se před 14 ti dny objevil (u bývalé hasičské zbrojnice) zachovalý exemplář zkamenělého dřeva.Stáří zkamenělých dřev je různé,sahá až do mladších prvohor.Minerální roztoky prostupují dřevem a za nepřístupu vzduchu dochází k jeho přeměně v kámen.Je to doklad o životě přírody před miliony let.Kam s ním?

  • Vít Mojžíš napsal:

   Lenko, já bych ho viděl nejraději na zámku. Brzy se otevře veřejnosti, tak ať tam dělá radost i ostatním návštěvníkům.

 • obcan napsal:

  tak dnes jsem si precetl predvolebni plan plzenske aliance a plno spiny na pana starostu otaska a podival na cleny plzenske aliance a docela me to pobavilo.jak se rika kdo je bez viny at hodi kamenem a to nemuze nikdo z nich.predvolebni sliby a myslim si ze to uz nam predvadi nase vlada a jak to vypada bordel a stejne tak to bude tady kdyz bude u moci aliance .ziskavat si hlasy tim ze se bude hazet spina na jine to svedci o charakteru toho cloveka . a kupavat si lidi akcema pro deti atd jeste chybi volebni gulasek a je to se vsim vsudy a pod svoji fotku si napsat MYSLIM TO S VAMI DOBRE

  • poustevnik napsal:

   se mi líbíš vobčan jak stehno – si otásková nebo ta druhá? esli si ta první tak holka ty to vedeš. jedny volby čehý druhý hot jako kobylka co se zjančila ha ha ha

 • obcan napsal:

  ke vcerejsi akci plzenske aliance gulas super jen ty lidi vam asi dali najevo ze je lepsi odstoupit diky vasim nazorum atd mene lidi na zadne akci jsem nevidel vypadalo to jak zkouska kapely:)tak snad jste to pochopil uz pane MOJZIS

 • nemluva napsal:

  Špíny? A to že Lobkowicz nic neuctoval divadelnímu spolku jezirko.a daval jim to jako sponsor?coz oni nevedeli a otas jim tu elektricku pekne nauctoval.to je podle vas co? Pro me bordel nejvetsiho kalibru.
  Plus dalsi veci.peknou vesku v kozisku tady mate. Fuj….

 • Křimická Hlávka napsal:

  Blahopřeji novému zaastupitelstvu a pevně doufám, že splní to, co již 8 let říkají. Zároveň děkuji již bývalému starostovi za jeho práci. Práce s lidmi je někdy hodně obtížná a ubránit se pokušení nebrat úplatky za povolování staveb firmě Cortusia a jiným, nesnažit se pošpinit pověst svých protivníků či jim dokonce zasahovat do soukromí, je někdy hodně těžké. A pan již bývalý starosta Otásek to jistě dokázal a nebo to myslel dobře… To ukáže čas a historie. V Každém případě se v Křimicích za posledních 8 let mnoho změnilo k lepšímu. Bude fajn když nové zastupitelsvo bude pracovat jako tým, bude se pořádně zamýšlet nad tím, co schvaluje a zda je vše vždy pro blaho Křimic, ne pro blaho vítězné skupiny, kamarádů či jednotlivců. Držím Vám palce, budu vám fandit. Omlouvám se, že budu vystupovat pod přezdívkou Křimická Hlávka, ale život mě již mnoho vytrestal za svoji otevřenost a tak nechci riskovat další nucené změny zaměstnání, pomluvy, útoky na mne osobně či členy mé rodiny… Mnoho zdaru. KH

 • Křimická Hlávka napsal:

  Ještě bych si dovolil podotknout. Na 21.11. se chystá zastupitelstvo. Asi tajné, omluva, neveřejné na kterém se mají schvalovat platy starosty, místostarosty, odměny zastupitelů. Pokud se nechcete zachovat jako stará zastupitelstva, udělejte to zastupitelstvo veřejné a řekněte lidem, kolik z rozpočtu si ukrojíte. Přeci jste placeni z veřejných peněz, z veřejného rozpočtu a tak by měli křimičtí znát, jak jste za svoji práci odměňováni a popřípadě vám mohou navrhnout zvýšení vaší odměny. Možná mnoho občanů neví, že existuje veřejná vyhláška k zákonu, kde jsou platové hranice pro starostu, místostarostu ať uvolněného či nikoliv. Dále by občané měli vědět, kolik peněz za svoji práci dostávají zastupitelé. Zda si budou nárokovat cestovné, stravné či si rozdají odměny. Něco jiného je u zaměstnanců úřadu, kteří jsou v dikci tajemníka a starosty. Starosta a zastupitelé jsou ale v dikci občanů!!! Ukažte se jako otevřená parta férových lidí. Nebo se budete chovat jako předešlý starosta? Veřejná funkce, veřejné vystupování, veřejné peníze a vždy jde o peníze !!! Pohodový den. KH

 • Křimická Hlávka napsal:

  Pane starosto, zastupitelé…
  „Nebuďme jako oni“, to je většinou heslo, kterým se uchází strana, sdružení, aliance o vedoucí post. Vám se to moc nepovedlo.
  Několikrát jste kritizovali staré zastupitelstvo pod vedením pana Otáska za chyby, kterých se dopouštěli. Jenže vy je děláte také, řekl bych v některých případech i větší a hlavně se vymlouváte na neznalost a na to, že vám zde starosta s tajemnicí nenechali vůbec nic. Omyl!
  1. Napadáte bývalou tajemnici za pravopisné chyby a mluvíte o ní jako o dyslektikovi. Vy ale ty pravopisné chyby děláte také, máte špatnou stylistiku – slovosled apod. Pokud chcete kritizovat, přihlašte se na hodiny českého jazyka.
  2. Pane starosto, je mi jasné, že řečník se jen tak nerodí. Rozhodně nejsem zastáncem bývalého starosty, ale jeho předností byla určitá kultura projevu. Veřejný projev má určitá nepsaná pravidla. Váš projev zatím nic moc – viz.zastupitelstvo, stromek, kaple. Chybí mu slušné oslovení všech, a hlavně sdělení důležitého, smysluplného. Než promluvíte na veřejnosti, zkuste sï ten projev nejprve napsat, promyslet.
  3. Věc tajemník – kritizovali jste předešlého starostu za to, že úřad neměl tajemníka. Úřad ho nemá dále. Opět kamarád na kamaráda. Opět pověřený tajemník BEZ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ. V tomto případě se u pana Plochého jedná o střet zájmů. Vzdá se mandátu zastupitele? Musí! A teď se to bude vládnout! Opět stejná věc jako u předešlého starosty!
  4. Ať byl bývalý starosta jaký byl, ale byl po vsi vidět. Mně a mnoha dalším je teď jasné, že jsou nyní Křimice pouze vzadu na Plzeňské! Bývalý starosta udržoval ve vsi pořádek tím, že chodil a upozorňoval občany na neoprávněný zábor pozemku skladováním, parkováním a podobně. V sobotu 17.1. se třeba nedalo projet kolem pana zastupitele Cubra. Zde bych možná navrhl, aby se z ulice Učňovská stala slepá ulice, aby pan Cubr měl větší prostor pro své podnikání na úkor občanů Křimic!!!
  5. Od voleb nějak vázne informovanost občanů. Je smutné, v jaké podobě jsou internetové stránky úřadu i tyto „oficiání stránky. Určitá neinformovanost občanů nahrává spekulacím, nedůvěře…
  6. Podpora občanů v lokalitě ulic Vochovská, Průkopníků a Učňovská – stavba obrovských viladomů na pozemku po vile Helerových – podpora zastrašování ze strany mladého pana Zapomněla a dalších!!! Neměl by úřad dohlédnout na dodržování termínů třeba bourání? Znečišťování komunikace kolem vily panem Cubrem, který provádí demoliční práce? V této věci bych chtěl upozornit na určitou podjatost ze strany pana Berana! Kadaňovi a Melicharovi jsou sousedé, paní Kadaňová se dříve jmenovala Beranová! Viladomy budou možná fajn, ale slabý tlak vody, velký počet aut v ulici, hlavně stín pro okolní domy. Vzpomeňte si, ,jak jste bojovali vzadu na Plzeňské proti panu Soukupovi a výstavbě hal. Toto je to samé!!! Jenže peníze vládnou světem, tak proč se tomu bránit, že? Stojí to úsilí, práci a proč si dělat starosti, když se mi to netýká a přímo se to netýká mého pozemku. Tamti lidé mi nic neříkají, že?
  Pane starosto, fandil jsem Vám, ale přikláním se k názoru: „Takto teda ne, pane starosto!“ Povedl se Vám totální rozkol a rozeštvání Křimic. Lidé jsou naštvaní, otrávení! Nečekejte moc velkou podporu. Podporu budete mít mezi lidmi, kteří Křimice ještě neznají a nebydlí tu dlouho. Jasné, o to vám jde, tak proč se nevykašlat na starousedlíky. Vyjdete mezi lidi, hovořte s nimi, podporujte je, buďte nestranný. Nejednejte stylem:“….a teď jsme tu my a my vám ukážeme.“

 • K Dolovu napsal:

  Vážený pane Mojžíši, abychom v naší korespondenci nepokračovali přes Váš osobní, byť služební email, využiji Vámi vyzdvihovahé diskuzní forum. Pro informaci případných návštěvníků nových webových stránek obce Křimice, jedná se o téma úklidu vánočních stromků.
  Informoval jste mě, že první kolo svozu proběhlo ve 3. týdnu tohoto roku a další bude probíhat v týdnu 4.. Není mi jasné, proč ve své odpovědi zdůrazňujete, že v otázce úklidu pozemku v ulici K Dolovu se mám obracet na pana Zapoměla. Samozřejmě vím, že jsou zde hranice mezi obecním a soukromým pozemkem Křimické stavební, ale jednoznačně nechápu proč není možné, aby při úklidu, zdůrazňuji, vánočních stromků, nezajistí obec v naší ulici s 50ti bytovými jednotkami odvoz, stejně jako v jiných ulicích Křimic. Firma AVE do naší ulice zajíždí pro odvoz tříděného odpadu, který, pokud vím, zajišťuje též obec a to Vám nevadí? Znamená to, že k obyvatelům ulice K Dolovu přistupujete naprosto jiným způsobem než k ostatním obyvatelům Křimic?

 • Prokop Buben napsal:

  Jestli tohle jsou oficiální stránky Křimic, tak by mě zajímalo kolik je příjem z reklamy do obecní kasy?? ;)

  • Křimická Hlávka napsal:

   Toto určitě nejsou oficiální stránky Křimic. Oficiální stránky Křimic jsou krimice.eu, které si nyní přivlastnil pan bývalý starosta pro „své“občanské sdružení. Stránky byly vytvořeny za obecní peníze, ale po neúspěchu ve volbách proč toho nevyužít, že? Teoreticky, Křimice nemají žádné oficiální stránky, protože za 4 roky to může být zase jinak!!!
   Je lepší držet občany v informačním chaosu nebo jim podsouvat pouze nedůležité informace. To je ale bohužel styl vládnutí dnešních politiků.

 • Janinka napsal:

  Zajímalo by mě,kdy má nové vedení v plánu zřízení bankomatu v Křimicích jak slibovali před volbami,bankomat zde celkem chybí:)

  • Křimická Hlávka napsal:

   Vážená paní, slečno, nechtějte bankomat. V momentě, kdy tady bude bankomat, tak se strhne lavina, proč tady není zase ten či onen poskytoval (spořitelna, KB, ČSOB???). Není ten, aby se zavděčil všem. Možná by tomu pomohla anketa…

   • Křimičák napsal:

    A není to úplně jedno jaký bankomat od jaké banky? Vždyť kdo si dokáže vybrat slušnou banku, tak má výběry ze všech bankomatů zdarma, takže mě osobně je to egal jaký to bude :-)

 • Kristus napsal:

  Dobre rano,
  Ale jak komu, jelikoz dnes do pozdnich hodin, stale hraje hudba z radoby koncertu svetovych skupin v podani radoby skupiny Replay, kdy moje mole dite nemuze usnout, jelikoz tu rve hudba nam do oken, ktere mame, presto ze je venku takove vedro, zavrene. Takze vam dekuji, za zitrejsi den, kdy ma moje sestra svatbu, ze budu krasne vyspana a odpocata. Pane Mojzis, to jste to krasne naplanoval, moc vam dekuji. Priste si rada, usporadam tez nocni koncert pred vasim barakem, at z toho taky neco mate

  • Vít Mojžíš napsal:

   Je zajímavé, že koncert Replay se teprve připravuje na pátek 8.července a vás už nenechá spát dnes ?

 • Eva Rábová napsal:

  Dobrý den,
  dne 11.1.2017 jsem šla s dcerou na autobus v 18,06 Žitnou ulicí. Před domem pana Vylety byly na chodníku neuklizené zmrazky pod okapem. V tu dobu padal nový sníh,šly jsme velmi opatrně, přesto jsem na zledovatělém chodníku upadla, narazila si levý bok, loket a rameno. Přitom jsem si roztrhla kabát na levém rukávu ( skoba ), což mě štve víc než to, že už 5 dní mě bolí celá levá strana.V Žitné ulice si nájemníci uklízejí chodníky mnoho let sami i když je to starost obce. Dnes to je 16.1.2017 jsem šla na autoubu ve 4,54 a opět nebylo nic uklizeno. Můj manžel v tu dobu vstával a šel chodník protáhnout, není jediný který to v Žitné ulici dělá. Byla bych ráda, aby se úklid chodníků zlepšil a nedošlo k dalším úrazům a škodám.

 • Kozolupská napsal:

  Dobrý den,já mám také okapy svedené do žlabu na chodníku,také se tam tvoří náledí,tak jsem se chtěl zeptat,proč má většina sousedů okap sveden do gajgru a můj dům ne…A navíc ty chodníky jsou propadlé a žlaby na odtok vody nesedí,tak jak maj,proto voda nemůže odtéct,tak jak má…Jsem zvědav na odpověď..Tomaševský

 • Pavel Novotny napsal:

  Dobrý den, kdy bude probíhat úklid neskutečného množství kačírku ze zimní údržby? Hlavně v ulici K Dolovu je ho až nebezpečné množství? Klouže to více jak na sněhu a ledu.
  Počítá se s tím a kdy?

 • Gabriela napsal:

  Dobrý den. Dozvěděla jsem se , že bude nová konečná autobusová zastávka Na Horničce. Je už vypracovaná studie. Zajímalo by mě jestli je to pravda.Děkuji

  • Vít Mojžíš napsal:

   Dobrý den, ano, podnět byl zadán na Správu veřejného statku, ta zpracovala studii a město letos začne vyjednávat s majiteli pozemků o výkupu.
   Je to práce na několik let……

 • Karel Mráz napsal:

  Není to práce na několik let, kdyby byl tah na bránu, zastávka je otázka max. roku.
  Jenže to by se nesmělo vše „hodit“ na město a alibisticky tvrdit, teď už to není na nás.
  Je to na obci, je to o tom, jak moc velké usilí jste schopni vyvíjet pro co nejrychlejší realizaci výše uvedeného.
  Chápu, není to organizace bálu, šipkařského nebo ping-pongového turnaje.
  Tady se, pane starosto, ukáže jak vám jde o dobro občanů Křimic.

 • Obcan krimic napsal:

  Občané Křimic. Co si myslíte o posledních předvolebních novinách starosty Mojžíše? Startuje kampaň jako před 4 lety kdy házel samou špínu na protikandidaty. Mě se jen letos líbila první věta,,konkurenci nebudem napadat,, a pak to začalo v dalších odstavcích,, křimický kmotr,, další trestně stíhaný. Brousilová děvče? Má dítě a manžela. To je nějaký děvče? Zjednodušeně řečeno jí tam vzkázal ať se nesere do politiky a stojí doma u plotny. Myslím si že takhle se kampaň na nedělá….

 • Stanislav Hrubý napsal:

  Dobré odpoledne, měl bych jeden takový dotaz na Křimice info. Je přelom jara, tráva sotva opustila svoji zimní podobu a i přes celkem extrémní sucho obarvila travní plochy na zeleno. Bohužel se našla chytrá hlava, která vyslala Technické služby tento sotva se zrodivší pažit pokosit. Travní porosty v okolí lidských sídel zajišťují příznivé mikroklima, zadržují vlhkost v půdě a v neposlední řadě nabízejí, kromě estetické stránky i úkryt pro drobný hmyz a potravu. Vysečením na golfový drn v období, kdy výhledově nemá minimálně týden spadnout ani kapka a teploty se v odpoledních hodinách budou pohybovat nad hranicí 20ti stupňů si vytváříme step. Suchá žlutá místa. A to se neohlížím na malý cyklus vody, tvořený transpirujícími rostlinami a na ekonomickou stránku „úpravy“ Křimic.
  Možná by bylo na místě nedělat věci podle loňského mustru a občas se zamyslet.
  Standa Hrubý, obyvatel Křimic.

 • Gery napsal:

  https://www.mpplzen.cz/aktuality/vyzva-k-plzenanum.aspx

  Tak se můžeme všichni podívat Restaurace u Mže pomáha v boji proti viru.

  Smutný…

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner