PostHeaderIcon Oslavy 100 let T.J. Sokol Křimice

Slavnost k příležitosti 100 let od založení T.J. Sokol Křimice připadla na sobotu 26.května. Lepší počasí jsme si nemohli přát. Již od jedné hodiny odpolední  probíhal fotbalový turnaj nejmladší přípravky. Kromě domácích přijala pozvání mužstva z Touškova, Košutky a Prazdroje. Dvě výhry a jedna remiza zajistila křimickým 7 bodů, stejně jako Prazdroji. Naši získali jubilejní pohár lepším skórem. Mezi zápasy proběhl uvítací ceremoniál zahájený starostou zdejšího sokola bratrem Jaroslavem Martínkem. Po krátkém proslovu předal slovo starostovi Sokolské župy Plzeňské, br. Jiřímu Sobotkovi, který popřál mnoho zdaru do dalších let a před nastoupenými cvičenci připnul čestnou šerpu na repliku historického praporu, který čestně držel Michal Vykoupil. Tímto  byly slavnosti zahájeny. Mažoretky Maršálky po svém vystoupení přivedly první cvičence, kteří nám představili skladby pro nadcházející XV.všesokolský slet v Praze. Postupně jsme zhlédli skladby pro děti a rodiče Ať žijí duchové, pro starší žáky Dávej, ber, pro dorostenky a ženy Nebe nad hlavou a vyvrcholením byli skvělí senioři z Koterova se skladbou Jen pro ten dnešní den.  

                                           

Dalším slavnostním aktem bylo předávání čestných uznání za dlouholetou aktivní činnost v Sokole. Oceněni byli  pan Lukášek, pan Zábranský a legendární Anna Maurerová (pro nemoc nepřítomna). Pochvalu za příkladnou reprezentaci převzal Tomáš Vykoupil za florbalové mužstvo, které mimo jiné před pár dny vybojovalo postup do vyšší soutěže.

Po chvilce se zaplnilo hřiště různými překážkami a  prolézačkami. Ukázku Agility ( psí soutěže ) prezentovali zástupci místního kynologického klubu. Tleskalo se šikovným „oříškům“. Divácky atraktivní byla ukázka zneškodnění pachatele-figuranta. Po skončení této části předal předseda pejskařů p.Vůcha dárek pro Sokoly do rukou p. Martínka. Celým odpolednem doprovázel mikrofónem skvěle připravený pan Zdeněk Fleišman. Oslavy byly v plném proudu a návštěvníci se bavili atraktivním doprovodným programem. Na konci fotbalového hřiště měli stanoviště vyznavači novodobého vojenského sportu Airsoft. Nejen děcka, ale i dospěláci si zde rádi vystáli frontu na to, aby si mohli vyzkoušet  věrné kopie pušek, samopalů či snajprů. Střílelo se do terčů i plechovek. Na nádvoří byla další atrakce v podobě skákacích chůd. Odvážnější byli ti mladší, kteří si skákali po celém areálu. My starší jsme se raději drželi v blízkosti instruktora a k stiltbalu (fotbal na skočkách) nás nikdo nepřemluvil. Další skvělou zábavou pro všechny byl workshop studentů ze Zámečku. Každý si zde mohl vyrobil vlastní odznak, „button“, čili placku. 

 

V šest hodin odpoledne přijel zahrát dětem pohádku Příběh z peří divadelní spolek Jezírko, který měl v minulosti ve zdejší sokolovně své zázemí.  Třešničkou na dortu dle mého názoru byla jubilejní výstava v přísálí sokolovny. Dobové fotografie, dokumenty, obrazy, trofeje, diplomy, dresy a spousty dalších ikon patřících křimickému Sokolu. Přítomní vzpomínali a rozpoznávali zde své otce, dědy i pradědy. Sběratelé si přišli na své koupí skleniček a hrnečků s logem 100 let a v nabídce byl i výroční bulletin. V návštěvní knize u vchodu jsme večer napočítali stovky jmen. Doufejme, že spokojených. Na konci večera jsme si na známé hity zatančili a zazpívali s kapelou Unikum a popůlnoci se rozešli k domovům.

 

Za organizační výbor T.J.Sokol Křimice

Zdar a tužme se !

Vít Mojžíš

1 Reakce na “Oslavy 100 let T.J. Sokol Křimice”

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner