PostHeaderIcon Otásek zneužil tíživou situaci sokolů

Starosta Petr Otásek zneužil situaci, do které se dostal T.J.Sokol Křimice. V červenci v nejnevhodnější dobu odešlo čerpadlo vody pro zavlažování  travnatého fotbalového hřiště.  Starosta Sokola  bratr Jaroslav Martínek musel neodkladně řešit tento problém.  Vysoké teploty by dokázaly trávník brzy zničit a proto nejjednodušší řešení bylo zažádat ÚMO5 o dotaci, o kterou letos ještě městský úřad nežádali ( kromě přerozdělování peněz z výherních automatů-hazardu, které byly cílené na konkrétní provoz ). Finance sokolové nedostali ani na květnové oslavy 100 let od založení této organizace, které starosta Otásek též přislíbil.

Řádně vypsanou žádost o poskytnutí dotace/příspěvku na nové čerpadlo, opravu motoru čerpadla a dvě hadice v celkové částce 30.000,- Kč  přinesli sokolové na ÚMO5 k rukám starosty. Ten, ale žádost oficielně nepřevzal a nechal se přizvat na schůzi výboru T.J. Sokola. 

Na schůzi přišel starosta Otásek se čtyřmi ultimáty.

 1) Dva roky zdarma pronájem sálu na společenský bál

 2) Po dobu tří let zdarma tři reklamní plochy: v tělocvičně, u hřiště a na plotu areálu

3) Dosazení zastupitele ÚMO5 do výboru T.J. Sokol Křimice ( proč asi ? )

 4) Zákaz dalších dotací do konce roku 2012

       S body 1, 2, 4 sokolové souhlasili a pouze v bodě 3 namítali, že je tento požadavek zbytečný, protože člen sokolského výboru J. Škoda je též zastupitelem obce.  Zápis ze schůze s prezentační listinou se donesl další den na obvod, kde se měla sepsat smlouva o vzájemné spolupráci.

    Smlouva ale byla již připravena a starosta Sokola p. Martínek , v tíživé situaci a pod tlakem podepsal i bod 3, kde bylo uvedeno: Do nového výboru T.J. Sokol Křimice bude dosazen jeden člen jmenovaný zastupitelstvem ÚMO5.

To ale starostovi Otáskovi nestačilo a okamžitě požadoval členství své osoby v Sokole a vyžádal si přihlášku…..                    

                   Slogan „V nouzi poznáš přítele“  zde opravdu, ale opravdu nesedí !!!

13 Reakce na “Otásek zneužil tíživou situaci sokolů”

 • Kuzma Kuzmič napsal:

  Ahoj bratři Sokoli!

  1) Celá léta je Sokol poměrně solidně a nadprůměrně (oproti jiným křim. subjektům) dotován, proč by měl chtít od obce navíc love za nájem sálu. Za podobnou cenu se dá udělat bál i jinde a nezadře si člověk třísku tam, kde mu končej záda, s prominutím.

  2) Bolí tohle někoho? Nemáte taky někde svou reklamu?

  3) Vypadá to drsně, ale proč ne. Sokol je adresátem nevyšších sum dotací. Léta letoucí se není vedení křim. Sokola na ničem shodnout a obec pořád dotuje, ale situace ve vedení je stejná. Jak tedy jinak „ochránit“ investice do obecního blaha, když nejste schopni si ani zajistit pumpu proti mrazu a nyní žádáte finance na zakoupení jiné:(

  4) Jak lze zakázat dotace, když o nich rozhodujou zastupitelé? Požádá-li někdo z nich, bude mít rozumný nebo závažný důvod, co jim brání rozhodnout?

  A nakonec Ottův výkladový slovník naučný:
  Ultimatum: „důrazný požadavek na splnění určitých podmínek výhrůžkou“. – Tohle je spíše první impuls ukázat bratrům Sokolům, že nedostanou nic zadarmo.

  Nic proti vám kluci a děvčata, ale důležité bude asi udělat si pořádek nejprve doma.

 • poustevnik napsal:

  proč mi jednání starosty připomíná jiného bratra z jiné doby? Byl z východní strany a jmenoval se Stalin – ten taky musel bejt všude a vo všem vědět….tak asi proto musí bejt starosta i bratrem (teď jde vo to jestli velkým nebo malým)
  co dyby mu něco uniklo, co dyby náhodou ……..
  koho bolí, že Sokol (kde je asi věčina mládeže z Křimic) je příjemcem dotací a kdo má takovej přehled, že ví že je nejvěčí příjemce? Kuzma Kuzmič? Nečouhá z toho náhodou závist? Z jaký asi organizace je ten Kuzmíček?

  • Kuzma Kuzmič napsal:

   „Z jaký asi organizace je ten Kuzmíček?“ Z žádný pane poustevník. Pouze jsem zaslechl důvod dotace – pumpa a poněkud jsem se rozlítil. Doneslo se vám také, proč je třeba nové pumpy? Mně ano. Kolik kterej subjekt inkasuje dotací, si můžete vyhledat v análech z tepla vaší jeskyně na internetu (http://usneseni.plzen.eu).

   Závist do toho netahejte, těm dětem budiž přáno, ale když nejsou schopni Sokolové jakkoli jednat, udělat si pořádek ve vlastních věcech, je jakákoli dotace sázka do loterie. Nestraním tady starostovi, ale trochu vím, jak funguje reálnej svět venku, zkuste se taky někdy podívat ven.

  • jan napsal:

   Poustevníku: Stalin? Tohle už je mimo mé chápání. Necamrejte ten alkohol příliš na sluníčku. Zjevně Vám to leze na mozek.
   Proboha živýho!

 • jan napsal:

  Kuzma: Zcela inteligentní a realný názor.
  Ono to spíš vypadá, autor elektronického “ plátku“ krimice.cz chce škodit za každou cenu.
  Nebydlí ten pán “ harryna“ ,náhodou na staré plzeňské?
  A nemyslí si ten pán, že ve jménu svého anonymu může častovat starostu obce příjmením? Je to slušné a vhodné?
  To je za to, že obec vyjde sokolům vstříc aby nesokolové v kopačkách měli kde hrát?
  Dívá se taky pan harryna co fotbalisti v Křimicích dělají, když nehrají? Píše o tom? Píše o konečné busu, píše o železniční zastávce kde se scházejí? Nebo píše jen o tom, že “ otásek“ dělá to a ono špatně?

  “ Otásek“ vytrhne trn z paty sokolům ( jakpak by se zachovalo minulé vedení obvodu, k podobnému požadavku asi ?) a je zde popsán jako vykořisťovatel?
  Není to už příliš?
  Proč ty peníze nedá fotbalistům mistr Kovačič s mistrem Zapomělem, např.?

  Harryno, doteď jsem měl tento web za úsměvné čtení, ale tak trochu se to začíná překlápět do prachobyčejné, ničím nepodložené závisti.
  Obchody nejdou? Tak budeme plivat kolem sebe?
  Nezlobte se, ale tak to na mě působí.

  • poustevnik napsal:

   kydy, kydy, kyd – hezky kydám co? Tak sem chyt krysu-chytrou skoro jako ty a řekla mi že dyž někdo chce někomu vytrhnout z paty trn tak to udělá i bez požadavků – víš? A vo tom to asi celý bude – ten článek. Nikdo nekydá, ale dyž pomoc musí bejt jen za určitejch podmínek tak to neni pomoc, ale skoro vydírání – že jo? Mám to trochu vypitý ale zas ne tolik habych to v tom článku nebiděl. Proč ti vadí ti nesokolové? Voni tě tam asi nechtěli pustit čutnout do meruny……..nic si z toho nedělej mě tam taky nechtěj že sem z toho kanálu trochu pokydanej :-) kydy, kydy, kyd

   • Kuzma Kuzmič napsal:

    S vámi diskuze asi nemá smysl, jestli to tady spíš nepovažujete za jistý způsob mentální onanie :(

    Už podle reakce zde: http://krimice.info/?p=6887
    budete buď nevycválaný teenager nebo pedofilní ouchyla.

    Každopádně jste ale gramatický invalida, zkuste aspoň zmírnit následky své nemoci zde: http://prirucka.ujc.cas.cz
    Pak můžeme zapracovat i na obsahu…

    • poustevnik napsal:

     kuzmo nelam si se mnou hlavu, to není tématem diskuze. Hele sem zvláštní píšu jak mluvim, holt je to moje imige. :-)
     jen tak mimochodem, za totáče ste všici chtěli bejt jiný-nechtěli ste bejt ve škatulce a teď se čílíte že nejsme všici študovaný všici úspěšný
     mě to neva – sem spokojenej s tim co mam – naštěstí mi to pálí – vim vo čem je řeč a žiju si člověče spokojeně sám ale sem na světě rád :-)

 • Robert Dobrý ml. napsal:

  FOR Kuzma Kuzmič a Jan:
  Pánové chvástáte se zde, jak jsou Vaše názory „inteligentní a reálné“. Bohužel opak je pravdou, jste zcela mimo mísu.
  1) Pronájem sálu na dva roky zdarma: Dáme Sokolu 30.000,- na čerpadlo, které nutně potřebují. Krásně se zviditelníme a hesly o přátelích v nouzi získáme sympatie křimických občanů neznalých pravého stavu věci. (Navíc zde není specifikováno o kolik akcí se bude jednat a kdo je bude pořádat.) Pokud v sále uspořádáme alespoň tři akce, máme peníze zpěta ještě vyděláme, protože ušetříme na nájemném. Velice chytré, i když zde by se hodilo spíše jiné a mnohem ostřejší české slovo.
  2) Reklamní plochy zdarma: Zde platí to samé. Pro koho chce pan starosta reklamní plochy v Sokolovně? Kolik za ně bude účtovat? Podobnost s někdejší kauzou pana Otáska s pronájmem parkoviště u tržnice U práce se tady přímo nabízí.
  3) Dosazení zastupitele ÚMO5 do výboru T.J. Sokol Křimice: Tak to už je naprostá nehoráznost, která nejenže odporuje stanovám České obce sokolské, ale i základním principům demokracie. Myslí si snad pan starosta, že si místo ve výboru koupí?!
  4) Zákaz dotací do konce roku 2012: Další nesmysl. Jak si může zastupitelstvo odhlasovat a priori zákaz dotací?
  - Ještě k některým blábolům pánů Kuzmiče a Jana:
  - Z jednání zastupitelstva ze dne 8.12.2011:
  - Zastupitelé mimo jiné projednali:
  - drobné změny rozpočtu
  - odsouhlasili dotace pro občanská sdružení:
  TJ SOKOL Křimice – fotbal, mužstvu dorostu na dopravu 7 000,-Kč
  TJ SOKOL Křimice – florbal na činnost 15 000,-Kč
  TJ SOKOL Křimice – ZTV , cvičební úbory na slet 2012 10 000,-Kč
  Úlet – šipkaři – na činnost 10 000,-Kč

  - Fotbalisté dostali závratných 7.000,- Kč které směly být použity výhradně pro dopravu dorostu. Jak se pan starosta vyjádřil, fotbalisty nemá zájem dotovat.
  - Čerpadlo nebylo poškozené mrazem, ale byl u něho spálený elektromotor. Oprava byla možná za řádově stokoruny během pár dní.
  - Oprava v podání pana starosty trvala asi 7 týdnů. Nejednalo se ovšem o opravu, ale o zakoupení nového zařízení.
  - Kdyby se fotbalisté spoléhali pouze na pana starostu, byla by dnes v Křimicích namísto hřiště suchá poušť. Zde je potřeba poděkovat p. Lobkowitzovi, který svolil zalévat hřiště vodou, kterou čerpá z řeky na zalévání zahrady.
  - Pan starosta rozhodně nepřišel jako přítel s nabídkou nezištné pomoci. Opravdový přítel totiž nenabízí pomoc stylem něco za něco.
  - Proč se otíráte o pány Zapoměla a Kovačiče? Máte s nimi nějaký osobní problém?
  - Křimický fotbal už léta existuje pouze díky několika nadšencům, kteří jsou ochotni obětovat svůj volný čas a vzdorovat jak nepřízni zastupitelstva, tak i nepřízni dvou dam, které sedí na financích Sokola jako pověstná žába na prameni. To už je ale na jinou a hodně dlouhou debatu.
  - Pane „jane“ vysvětlete mi prosím co znamená Váš výrok „častovat starostu příjmením“. To je opravdu úsměvné.
  - Na rozdíl od Vás jsem se podepsal pravým jménem. Nikdy jsem se za své názory nestyděl a vždy si z nimi stojím. Proč tak nečiníte i Vy?

  • poustevnik napsal:

   konečně někdo kdo to pochopil Křičím hurááááá Je to slyšet ode všad z kanálů gratulace pane Robert

 • palica napsal:

  To je zase debata jak prase. Jane co máš proti ťem dvěma (Zapoměl, Kovačič)? Nějak tě svým chováním či jednáním poškozují? Nemyslím si. Dělají svoje a o ostatní se nestarají. Což není tvůj připad!

  Souhlasím s názorem Roberta. „Pomoc“ stylem něco za něco není pomoc. Ale to je u vypočitavého p. starosty snad předvidatelné. Schutí bych mu plivnul do tváře. A že ty jane či janičko či jinak titulovaná osobo (musíž si vybrat už konečně pohlaví) otásek je otásek. A ty si hoň svoje tričko,a nedělej tady trapku. Smějou se ti celý Křimice. Nebo si dej krabicový, to je teď v modě. Ale to ty dobře víš! Zdar a sílu

 • mana napsal:

  co se tyce pana roberta dobreho ml.by jsem se zamyslel o slovech pomoci atd.vsichni dobre vime ze z lasky k fotbalu to nebude pokud z toho nekouka nejaka ta koruna do kapsy jeho a stejne jak naklada se svym osobnim majetkem tak dopadne i vse okolo nej a tak dopadne i nase sokolovna vas bratr mana

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner