PostHeaderIcon Rozhovor s Kristinou Kohoutovou

Poskytnutý rozhovor s autorkou a zároveň režisérkou premiérové hry Lovu zdar !

S jakými divadly jste jako režisérka dosud spolupracovala a jaké projekty máte za sebou? Je to poprvé co spolupracujete s Divadlem Jezírko?

 Doposud jsem režírovala jen pod domovským divadelním souborem Žumbera. V rámci tohoto souboru uvádíme hry v mé režii pod hlavičkou tvůrčí skupiny SKORONARVÁNO. Na kontě už máme několik zajímavých a divácky úspěšných projektů – z posledních let bych jmenovala „Nahniličko“ Jana Krause nebo „Perfect Days“ L. Lockhead. V současné době hrajeme velmi zajímavou hru „Hotel mezi dvěma světy“ E.E. Schmitta.

Je pro mne velkou ctí, že ke spolupráci na dosavadních projektech přijali pozvání i výborní herci z jiných souborů, což považuji za velmi obohacující. Díky tomu jsem se více seznámila i s kolegy z divadelního spolku Jezírko a blíže poznala jejich tvůrčí činnost. Dokonce jsem před pár lety byla vedoucím souboru Jaroslavem Párou přizvaná k drobné spolupráci při vzniku inscenace Lucerny pro Křimické zámecké divadelní slavnosti.

           Proč jste si vybrala právě tento soubor a toto netypické prostředí pro inscenaci?

 Jak jsem již zmínila, s některými členy divadelního spolku Jezírko již delší dobu spolupracuji a samozřejmě sleduji jejich činnost. Projekt Křimických divadelních slavností se mi nesmírně líbí, divadlo v přírodním prostředí má své výjimečné kouzlo. Všechny inscenace uváděné na těchto slavnostech jsem opakovaně viděla a čím dál víc mě bavila představa realizovat s Jezírkem nějaký společný projekt. Doposud jsem režírovala většinou komorní inscenace a vytvořit větší projekt v přírodě byla pro mne zajímavá výzva. Spolupráce s Jezírkem mě moc těší a pevně věřím, že baví i herce a že na přelomu května a června rozesměje i diváky.
Hru Lovu zdar! jste v postatě napsala sama. Kde jste k námětu přišla?

 „Lovu zdar!“ jsem napsala společně se svým synem Kryštofem na námět hry E. A. Longena „Hajný v lese usnul“ Inspirace přišla při loňské návštěvě představení v Hodovízi, kde hru kouzelným způsobem ztvárnil místní divadelní spolek Lípa v režii Ing. Hlaváčka.

 Na co se diváci mohou těšit?

 Myslím, že diváci se mohou těšit především na příjemnou odlehčenou letní zábavu. (I když vřele doporučuji se do Křimic teple obléci!)  Děj se točí kolem situace, kdy se paní hraběnka po letech nezájmu přijíždí podívat na své polesí, které svěřila do péče hypochondrickému lesnímu a vychytralému hajnému. Ti dokázali společně s pytláky vyčistit les tak důkladně, že v něm nezbyla ani tříska, ani tlapka. A když se do toho všeho ještě přidá místní blb, okouzlující naivní vesnické děvče, pohledný zájemce o místní lesy a trampoty s láskou, je o legraci postaráno. Doufám, že se diváci budou bavit minimálně tolik, kolik se bavíme my na zkouškách! Protože potěšit diváka je pro každého amatérského herce ta největší odměna!

3 Reakce na “Rozhovor s Kristinou Kohoutovou”

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner