PostHeaderIcon Závody v běhu má nového rekordmana

Vyznavači tohoto sportu se sešli v Křimicích již po čtvrté. Běžecké závody Křimická osma a dětská dvojka se uskutečnila v sobotu 6. dubna na nádvoří zdejšího Sokola. Krásné slunečné počasí přilákalo letos 95 sportovců, kteří byli rozděleni do kategorie dospělých na trasu 8km, žáků na trasu 2 km a pro nejmenší do 6 let byl uspořádán závod v běhu na šíři fotbalového hřiště. Nejmenší děti získali všichni účastnické listy a sladkost za účast. V kategorii 2 km mladší žáci vyhrál Adam Hubený (11:43) a Rozálie Červená (10:52) a ve starších žácích zvítězili Aleš Hofrajtr (9:27) a Vendula Panušková (9:15). V hlavním závodě na 8 km mladších mužích zvítězil Tomáš Koranda (29:55), který tímto vytvořil nový traťový rekord a v mladších ženách zvítězila Julie Soukupová (34:51). V kategorii starší muži zvítězil Jan Mayer (32:20) a ve starších ženách zvítězila Helena Adamcová (34:25). V letošních závodech dosáhlo mnoho závodníků lepších časů než v předešlých ročnících. Možná to bylo v kombinaci dobrého počasí, natrénovanosti nebo, že v úseku 1km byl vyměněn povrh cesty.