PostHeaderIcon Běh křimická osma a dětská dvojka

Letošní běh Křimická osma a dětská dvojka byl přeložen kvůli pandemii z dubna na 5.září. Krásné podzimní počasí přilákalo do křimické sokolovny 74 vyznavačů rychlých bot a hned po registraci se přesně v deset hodin vyběhlo hromadným startem. Děti do patnácti let běžely 2 km k dřevěnému mostu v Radčicích a zpět. V kategorii 6-9 let byli nejrychlejší Kryštof Kremsa a Šárka Fleišmanová. V kategorii 10-15 let zvítězili Filip Sýkora a Anna Šmídová. Starší kolegové v hlavní soutěži 8 km běželi loukami podél řeky Mže až na Jíkalku a zpět. V kategorii 15-39 získali zlatou medaili manželé Kateřina (nejrychlejší žena 36,54) a Přemysl Švarcovi (běžel s kočárkem s dvěma dětmi 27,55). V kategorii 40-59 zvítězili Dana Císařová a Petr Minařík, který se stal i absolutním vítězem s časem 26,57 minut. Předškoláci si zaběhali na fotbalovém hřišti a všichni získali svoji první zlatou medaili a sladkou odměnu. Diplomy, medaile a věcné ceny předávali za městský obvod starosta obce Vít Mojžíš, za Plzeňský kraj radní hejtmana paní Radka Trylčová a za odbor sportu města Plzně olympionik v triatlonu Přemysl Švarc. Všem děkujeme za ceny, které věnovali letošnímu závodu.