PostHeaderIcon Stavba západního okruhu zahájena

Slavnostní zahájení II. etapy západního okruhu proběhlo 14.července symbolickým poklepáním základního kamene na meandru řeky Mže v Radčicích. Tato etapa propojí silnici II/605 (Křimická – Chebská) a silnici I/20 (E49 Karlovarská). Etapa naváže na předcházející část ještě před Křimickou (Chebskou ulicí). Křížení bude řešeno mimoúrovňově. Tato část okruhu začíná mostem přes silnici II/605. Most je navržen jako třípólový o délce 50 metrů. Tento most by se měl umisťovat koncem letošního roku a zcela přeruší Chebskou ulici na několik týdnů. Za tímto křížením okruh nastupuje na estakádu, kterou je překonána ulice Plzeňská, údolní niva řeky Mže, vlastní řeka Mže a silnice III/18050 Plzeň – Radčice. Délka estakády je 1,2 km a překoná celé záplavové území v údolí řeky Mže až k ulici V Radčicích.

Výběrové řízení vyhrály firmy Berger Bohemia a Metrostav, který má manažerské zázemí za keramikou Soukup v Křimicích. Celková délka komunikace bude 3,3 km s předpokládaným nákladem 2,2 miliardy Kč. Naplánovaný konec stavby je na únor 2023, předpoklad stavebníků je prosinec 2022 a tajné přání politiků je září 2020 těsně před volbami.

Jak jste již zaznamenali, firmy pracují 7 dní v týdnu od rána do večera a občas musíme upozorňovat na znečištění místní komunikace v Plzeňské ulici v obou směrech. Panu stavbyvedoucímu často připomínáme přepravu materiálu nákladními automobily pouze po dočasně vybudované komunikaci právě pro tyto účely.

Tak přeji pevné nervy, hlavně obyvatelům Plzeňské ulice.

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner