PostHeaderIcon Rekonstrukce cesty u pláže

Tento týden byla zahájena rekonstrukce cesty okolo křimické pláže. Požadavky a připomínky přišly především od starších občanů, maminek s kočárky a cyklistů, kteří rádi navštěvují tuto lokalitu, ale po velmi poškozené cestě se tam velmi složitě (hlavně po dešti) dostávají. Městský obvod Plzeň 5 Křimice ve spolupráci se Správou veřejného statku získali po dlouhém několikaletém vyjednávání potřebné finance a zajistili realizační firmu. Hned druhý den po zahájení srovnávání terénu a vybagrování dostatečné hloubky pro povrch, který by vyhovoval i těžké zemědělské technice, se ozvala paní Martina Houdková-Kačínová, které se tato rekonstrukce nelíbila hlavně z důvodu položení asfaltového recyklátu. Bohužel jiný povrch, aby vyhovoval všem, jsme nenalezli. Kolejová cesta (která spojuje radčický dřevěný most a křimickou sokolovnu) nelze použít z důvodu častých zatáček rekonstruované cesty. Aktivistka se nenechala odbýt a zjistila si, že cca 20 metrů této cesty zasahuje do ulice Tlumená před zemědělským statkem, která spadá do historického jádra Křimic. A tak si paní M.H-K povolala zástupce odboru památek na pomoc, který se bude k situaci vyjadřovat a tímto se rekonstrukce minimálně na jeden měsíc zastaví, pokud se nezruší vůbec a potažmo se přijde o více než milionovou finanční injekci. Rekonstrukce cesty je plánována dlouhodobě a vyšlo se vstříc i paní statkářce Tereze Adamovské ohledně termínu sklizně zelí. Zvolili jsme termín srpen proto, aby se nenarušila zelná kampaň v podzimních měsících. Tímto už nemůžeme průjezdnost zaručit. Opravovat cestu v prosinci by bylo už velké riziko ohledně klimatických podmínek. Mrzí mě tato kauza, hlavně proto, že se s Martinou dobře znám, mrzí mě i její odpověď: „A komu se nelíbí takto rozbitá cesta, tak ať si chodí, nebo jezdí někam jinam, třeba po chodníku“……

1 Reakce na “Rekonstrukce cesty u pláže”

 • Martina Houdková Kačínová napsal:

  Milý Vítku,
  právě proto, že se známe, spolupracujeme spolu v Sokole Křimice, pomáhám Vám s organizací dětských akcí, a že jsi mě dokonce zlanařil na kandidátku za tvou politickou frakci, mě velmi mrzí tvé manipulativní vyjádření.
  Skutečnost je taková, že já i moji sousedé bydlící v bezprostřední blízkosti této cesty, jsme se Tě opakovaně více než rok dotazovali na její opravu a způsob realizace, protože se jedná o kousek přírody navazující na krásnou lokalitu památkové zóny. Potřebu opravy nikdo nezpochybňuje. Cesta utrpěla především při realizaci pláže a nepomohlo jí ani „na černo“ provedené dosypání sutí, které provedl kdosi, tuším, že z Radčic. Přes veškerou naši snahu dostat z Tebe tyto informace ses odpovědi neustále vyhýbal, ujišťoval nás, že oprava bude velmi citlivá, ale momentálně není na pořadu dne, a že se nemáme starat, protože dáš včas vědět, a že o asfaltu, který se sem opravdu nehodí, není uvažováno.
  V okamžiku, kdy nás všechny, bydlící v bezprostředním okolí, překvapily bagry, a dělníci nám sdělili, že provádějí asfaltovou cestu, jsem věnovala část jednoho dopoledne dotazu na Správu veřejného statku města Plzně ohledně „správnosti“ tohoto řešení.
  Samotnou mě překvapuje, že můj „aktivismus“ spočívající v jednom telefonátu, akci pozastavil. Vede mě to k přemýšlení o tom, jak kvalitně byla akce připravena, a jestli proběhlo veškeré jednání o ní v rámci platných zákonů.
  Ráda bych Tě také poprosila o to, abys mě raději necitoval a nepřekrucoval mé výroky ohledně posílání lidí na procházky jinam po chodnících. To jsem nikdy neřekla. Pouze jsem se vyjádřila v tom duchu, že zpevněná cesta po chodníku na pláž již vede kolem Sokolovny. A je pro veškeré obyvatele Křimic, kromě nás, bydlících u zmíněné cesty, dokonce kratší.
  Budu ráda, když bude cesta realizována například v provedení drceným kamenem nebo lupkem, aby navazovala na cesty na pláži, a v souladu s tím, co jsi mi osobně slíbil.

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner