PostHeaderIcon Závěr Křimického kulturního léta

Oslava křimického symbolu zelí, šermíři na zámku, prohlídka pivovarských sklepů s ochutnávkou vína, výstava mašinek a hasičské závody. To vše proběhlo v jeden den a to 21. září v Křimicích. Celodenní Zelný festival se odehrával před Lobkowiczkou zelárnou, kde od rána vyhrávala kapela, vařily se a pekly kulinářské dobroty se zelím. Prodávalo se zelí krouhané i kysané, nebo zelné saláty. I pro děti byl připraven bohatý program, včetně tradičního šlapání zelí.

Ze zámku byl vypraven průvod v dobovém oblečení a výstřelem z děla byl otevřen i křimický zámek. Kde též byly k mání velmi dobré pochutiny. Mimořádně se otevřela zámecké komnaty, kde v každé byla sehrána historická scénka. Ve sklepě byly alchymistické laboratoře a proběhl zde šermířský souboj. V zámeckém parku byl k vidění sokolník s několika opeřenými dravci a kdo chtěl, se mohl projet na koňském povozu.

Odpoledne proběhly tradiční hasičské závody Křimická proudnice před budovou SPŠD. Zde si prověřili své dovednosti členi místního Sboru dobrovolných hasičů.

Odpoledne byly poprvé otevřeny historické sklepy původního křimického pivovaru v areálu U Mže, které nechal Městský obvod vyčistit, vyspravit a zavedl zde elektřinu pro osvětlení. Zde je zapotřebí poděkovat pánům Vykoupilovi, Vildovi a Burešovi, kteří tyto práce korigovali. V těchto zajímavých prostorech nemohla chybět degustace vína, kterou zajistil moravský vinař Stanislav Mádl. Návštěvníci měli možnost zde ochutnat deset druhů výběrových vín.

Poslední akcí byla v sokolovně a to výstava mašinek a ostatních železničních doplňků. Výstavu uspořádali Moduláři plzeňského kraje a trvala celý víkend.

Křimicemi tento víkend prošlo tisíce návštěvníků a doufám, že spokojených.

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner