PostHeaderIcon Velikonoce na zámku

Tradiční akce Velikonoce na zámku pořádaná lobkowiczkým Zámkem Křimice a ÚMO5 proběhla na Velký pátek 19. dubna. Za krásného slunečného počasí se velikonoční dílničky přestěhovali z prochladlého zámku na prosluněné nádvoří. Děti i dospělí si mohli vyrobit a ozdobit dle vlastní fantazie perníčky, vajíčka a sádrové odlitky. Největší zájem byl samo sebou u stánku s proutěnými výrobky. Upletlo se zde velké množství vrbových pomlázek a tím byli chlapci připraveni na pondělní šupovačku. Kromě různých výrobků bylo možno ochutnat tradiční velikonoční pochutiny jako jsou nádivka, bochánek, beránek, nebo jidáš.  Nechyběla ani dobrá káva z cukrárny Vážka a k dostání byl i svařák, nebo medovina. Po celou dobu provázela akci lidová muzika Plzeňský MLS.

Součástí Velikonoc na zámku byly mimořádně otevřeny vnitřní prostory zámku. Návštěvník mohl nahlédnout jak do zrekonstruovaných komnat s nábytkem, zámeckého sklepení, mini muzea a nebo jen tak vyběhnout na věž zámku, z které byl letos mimořádný krásný výhled na Křimice a blízké okolí. Ve velkém sále proběhla tradičně výstava výtvarných prací žáků křimické základní školy a střední umělecké školy Zámeček.

Na Velikonoční pondělí byla sloužena mše svatá páterem Igorem Bibkem v zámecké kapli. Na varhany doprovázela sama paní kněžna Elisabeth Lobkowiczová. Po skončení mše, tradičně vyšupal všechny dívky a ženy na zámeckém nádvoří  starosta obce Vít Mojžíš.

Vlož komentář

BÁRA BASIKOVÁ
Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner