PostHeaderIcon Šikovní křimičtí školáci

Soutěž Technika má zlaté dno
Sedmnáct týmů tvořených vždy dvěma žáky střední školy a dvěma žáky partnerské základní školy se sešlo 9. října 2018 v kinosále Středního odborného učiliště elektrotechnického Plzeň, Vejprnická 56, na soutěži „Technika má zlaté dno“, kterou letos opět vyhlásil Plzeňský kraj.
Úkolem soutěžních družstev bylo sestavení modelu vyprošťovacího vozidla ze stavebnic Merkur 8 a Boffin 750. Na toto náročné zadání měli účastníci časový limit 4 hodiny. K dispozici jim byl pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického.
Na soutěž dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Svazu průmyslu a dopravy, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií.
Vítězové si pak z rukou zástupců Plzeňského kraje převzali diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 3.000 korun (1. místo), 2.000 korun (2. místo) a 1.000 korun (3. místo), ostatní účastníci pak dárkové tašky s upomínkovými předměty.
Naši školu reprezentovali dva žáci OP Křimice – Eliška Krejzová ze čtvrté třídy a Zdeněk Votava z páté třídy. Společně se žáky Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni utvořili tým, který obdivuhodným způsobem dokázal fungovat už od zahájení soutěže. Žáci se viděli poprvé v životě, ale to pro ně nebyla žádná překážka. Díky domluvě, spolupráci a koordinaci všech členů týmu se jim podařilo model složit a uchodit v daném časovém limitu. A i když naši žáci byli jednoznačně nejmladší ze všech žáků základních škol, neodradilo je to a se svými staršími spolužáky dosáhli na krásné třetí místo. Kromě třetího místa si oba odvezli ze soutěže i zvláštní cenu za šikovnost a manuální zručnost. Srdečně všem gratulujeme.
Šárka Sobotková

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner