PostHeaderIcon Na III.ročníku Křimická 8 padl rekord

V sobotu 7. dubna se sešlo rekordních 88 sportovců na III. ročníku běhu „Křimická 8 a dětská 2“, který pořádají společně MO5 Plzeň – Křimice s T.J. Sokolem Křimice. Opět přálo ideální počasí a závod osmičky odstartoval starosta Sokola a obce Vít Mojžíš přesně v 10:00. Zde vyběhlo 61 borců a to v kategoriích od 16-39 a 40-59 let. O pět minut později následoval start mladších a starších žáků, kteří běželi 2km. Byl připraven též závod pro nejmenší děti do 5 let, který se uskutečnil na fotbalovém hřišti. Ty získaly všechny sladkou odměnu a účastnický list. Mezitím již dobíhali žáci ze dvoukilometrové trasy a v kategorii do deseti let zvítězil Adam Hubený a Matylda Houdková. V kategorii do patnácti let zvítězil Filip Sýkora a Veronika Benešová. V hlavním závodě v kategorii do 39 let si doběhl pro vítězství Tomáš Koranda a Julie Soukupová. V kategorii do 59 let zvítězil Jaroslav Šmíd (29:44), který si vylepšil svůj traťový rekord z loňského závodu. Ve stejné kategorii zvítězila Helena Adamcová. Poté následovalo vyhodnocení a ocenění nejlepších běžců, kteří obdrželi mimo medailí, diplomů i též sladkou odměnu. Vítězové získali navíc  ještě poháry a ti nejrychlejší zlaté vavřínové věnce. Děkujeme všem pořadatelům a dobrovolníkům, kteří tento závod připravili. Více fotografií ZDE.