PostHeaderIcon Křimice mají nové vedení

V.Mojžíš a V.Lobkowicz

V pondělí 10.11. se uskutečnila v Křimicích volba starosty a místostarosty. Odstupující starosta Otásek po zahájení nového zasedání ustanovujícího zastupitelstva oznámil, že se vzdal svého mandátu a na jeho místo nastoupil náhradník Martin Fanta. Zastupitelé obdrželi osvědčení a složili slib, který potvrdili podpisem. Nastala volba nového starosty, kterého navrhli zastupitelé Plzeňské aliance. Jako jediný kandidát byl většinově zvolen Vít Mojžíš. Následovala volba místostarosty, kde nejvíce hlasů získal Vladimír Lobkowicz. Do programu byla ještě zařazena volba obou výborů. Předseda finančního výboru a jeho členi se stali Alena Vítovcová, Jan Cubr a Václav Seifert. Předseda kontrolního výboru a jeho členi se stali Václav Seifert, Ladislav Plochý a Zdeněk Fleišman. Posléze byl odevzdán městský úřad v Křimicích novému vedení, kde na závěr oznámila pověřená tajemnice Monika Seifertová svoji výpověď.

6 Reakce na “Křimice mají nové vedení”

 • evika napsal:

  Tak jsem zvědavá kolik bude akcí hlavně pro děti nebo se všechno zruší a jsem zvědavá na předvolební sliby, kolik jich bude splněno.

 • Křimická Hlávka napsal:

  Blahopřeji novému zaastupitelstvu a pevně doufám, že splní to, co již 8 let říkají. Zároveň děkuji již bývalému starostovi za jeho práci. Práce s lidmi je někdy hodně obtížná a ubránit se pokušení nebrat úplatky za povolování staveb firmě Cortusia a jiným, nesnažit se pošpinit pověst svých protivníků či jim dokonce zasahovat do soukromí, je někdy hodně těžké. A pan již bývalý starosta Otásek to jistě dokázal a nebo to myslel dobře… To ukáže čas a historie. V Každém případě se v Křimicích za posledních 8 let mnoho změnilo k lepšímu. Bude fajn když nové zastupitelsvo bude pracovat jako tým, bude se pořádně zamýšlet nad tím, co schvaluje a zda je vše vždy pro blaho Křimic, ne pro blaho vítězné skupiny, kamarádů či jednotlivců. Držím Vám palce, budu vám fandit. Omlouvám se, že budu vystupovat pod přezdívkou Křimická Hlávka, ale život mě již mnoho vytrestal za svoji otevřenost a tak nechci riskovat další nucené změny zaměstnání, pomluvy, útoky na mne osobně či členy mé rodiny… Mnoho zdaru. KH

 • Křimická Hlávka napsal:

  Ještě bych si dovolil podotknout. Na 21.11. se chystá zastupitelstvo. Asi tajné, omluva, neveřejné na kterém se mají schvalovat platy starosty, místostarosty, odměny zastupitelů. Pokud se nechcete zachovat jako stará zastupitelstva, udělejte to zastupitelstvo veřejné a řekněte lidem, kolik z rozpočtu si ukrojíte. Přeci jste placeni z veřejných peněz, z veřejného rozpočtu a tak by měli křimičtí znát, jak jste za svoji práci odměňováni a popřípadě vám mohou navrhnout zvýšení vaší odměny. Možná mnoho občanů neví, že existuje veřejná vyhláška k zákonu, kde jsou platové hranice pro starostu, místostarostu ať uvolněného či nikoliv. Dále by občané měli vědět, kolik peněz za svoji práci dostávají zastupitelé. Zda si budou nárokovat cestovné, stravné či si rozdají odměny. Něco jiného je u zaměstnanců úřadu, kteří jsou v dikci tajemníka a starosty. Starosta a zastupitelé jsou ale v dikci občanů!!! Ukažte se jako otevřená parta férových lidí. Nebo se budete chovat jako předešlý starosta? Veřejná funkce, veřejné vystupování, veřejné peníze a vždy jde o peníze !!! Pohodový den. KH

 • obcan napsal:

  nebude nic nebudte blazen byly to jen plane sliby predvolebni ted se zjistilo ze automaty dotujou sokolovnu a pan mojzis je v sokolu zainteresovan tak proc by to delal a dalsi veci taktez proste politika uz jsou u korzta tak proc neco plnit

 • evika napsal:

  a víte co je zajímavé že pan Mojžíš se vždycky vajdřoval a najednou mlčí, no samozřejmě že je tajné zasedání přece nechcete aby ho lidi roznesly na kopytech. jako jediný před volbami tady řešil exstarostu, kde to bylo veřejným tajemstvím, ale zase pro blaho obce a hlavně pro děti vybojoval toho hodně nebýt pana Otáska tak by tu nic nebylo. Vše má něco pro a proti. Takže pane nynější starosto Mojžíši myslím si, že hodně lidí chtělo za starostu pana Lobkowice a ne Vás. Tak aby jste nás přesvědčil o tom, že jsme se mýlili tak začněte co nejdříve.!!!!!!!

 • Křimická Hlávka napsal:

  Křimická Hlávka napsal:
  18.1.2015 v 9.29

  Pane starosto, zastupitelé…
  „Nebuďme jako oni“, to je většinou heslo, kterým se uchází strana, sdružení, aliance o vedoucí post. Vám se to moc nepovedlo.
  Několikrát jste kritizovali staré zastupitelstvo pod vedením pana Otáska za chyby, kterých se dopouštěli. Jenže vy je děláte také, řekl bych v některých případech i větší a hlavně se vymlouváte na neznalost a na to, že vám zde starosta s tajemnicí nenechali vůbec nic. Omyl!
  1. Napadáte bývalou tajemnici za pravopisné chyby a mluvíte o ní jako o dyslektikovi. Vy ale ty pravopisné chyby děláte také, máte špatnou stylistiku – slovosled apod. Pokud chcete kritizovat, přihlašte se na hodiny českého jazyka.
  2. Pane starosto, je mi jasné, že řečník se jen tak nerodí. Rozhodně nejsem zastáncem bývalého starosty, ale jeho předností byla určitá kultura projevu. Veřejný projev má určitá nepsaná pravidla. Váš projev zatím nic moc – viz.zastupitelstvo, stromek, kaple. Chybí mu slušné oslovení všech, a hlavně sdělení důležitého, smysluplného. Než promluvíte na veřejnosti, zkuste sï ten projev nejprve napsat, promyslet.
  3. Věc tajemník – kritizovali jste předešlého starostu za to, že úřad neměl tajemníka. Úřad ho nemá dále. Opět kamarád na kamaráda. Opět pověřený tajemník BEZ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ. V tomto případě se u pana Plochého jedná o střet zájmů. Vzdá se mandátu zastupitele? Musí! A teď se to bude vládnout! Opět stejná věc jako u předešlého starosty!
  4. Ať byl bývalý starosta jaký byl, ale byl po vsi vidět. Mně a mnoha dalším je teď jasné, že jsou nyní Křimice pouze vzadu na Plzeňské! Bývalý starosta udržoval ve vsi pořádek tím, že chodil a upozorňoval občany na neoprávněný zábor pozemku skladováním, parkováním a podobně. V sobotu 17.1. se třeba nedalo projet kolem pana zastupitele Cubra. Zde bych možná navrhl, aby se z ulice Učňovská stala slepá ulice, aby pan Cubr měl větší prostor pro své podnikání na úkor občanů Křimic!!!
  5. Od voleb nějak vázne informovanost občanů. Je smutné, v jaké podobě jsou internetové stránky úřadu i tyto „oficiání stránky. Určitá neinformovanost občanů nahrává spekulacím, nedůvěře…
  6. Podpora občanů v lokalitě ulic Vochovská, Průkopníků a Učňovská – stavba obrovských viladomů na pozemku po vile Helerových – podpora zastrašování ze strany mladého pana Zapomněla a dalších!!! Neměl by úřad dohlédnout na dodržování termínů třeba bourání? Znečišťování komunikace kolem vily panem Cubrem, který provádí demoliční práce? V této věci bych chtěl upozornit na určitou podjatost ze strany pana Berana! Kadaňovi a Melicharovi jsou sousedé, paní Kadaňová se dříve jmenovala Beranová! Viladomy budou možná fajn, ale slabý tlak vody, velký počet aut v ulici, hlavně stín pro okolní domy. Vzpomeňte si, ,jak jste bojovali vzadu na Plzeňské proti panu Soukupovi a výstavbě hal. Toto je to samé!!! Jenže peníze vládnou světem, tak proč se tomu bránit, že? Stojí to úsilí, práci a proč si dělat starosti, když se mi to netýká a přímo se to netýká mého pozemku. Tamti lidé mi nic neříkají, že?
  Pane starosto, fandil jsem Vám, ale přikláním se k názoru: „Takto teda ne, pane starosto!“ Povedl se Vám totální rozkol a rozeštvání Křimic. Lidé jsou naštvaní, otrávení! Nečekejte moc velkou podporu. Podporu budete mít mezi lidmi, kteří Křimice ještě neznají a nebydlí tu dlouho. Jasné, o to vám jde, tak proč se nevykašlat na starousedlíky. Vyjdete mezi lidi, hovořte s nimi, podporujte je, buďte nestranný. Nejednejte stylem:“….a teď jsme tu my a my vám ukážeme.“

Vlož komentář

Anketa

Chcete aby v Křimicích zůstala služebna Městské policie ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ceník reklamy
Reklamní Banner
Ad Square
Reklamní banner